Czyszczenie biura i gabinetu. Jak często?

Czyszczenie biura i gabinetu, to trzeba zrobić profesjonalnie. Dla zdecydowanej większości z nas biuro pełni rolę drugiego domu, ponieważ spędzamy tam większość czasu; prawdopodobnie znacznie więcej niż w naszych własnych domach. Konieczność utrzymania czystości w biurze jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Nie tylko musisz pracować w czystym i zdrowym środowisku, ale także tam, gdzie chcesz zaangażować i zabawiać swoich klientów.

A ponieważ utrzymanie wyjątkowo czystego biura nigdy nie jest łatwe, może być słuszne zatrudnienie profesjonalistów do wykonania usług sprzątania. Jednak prawdopodobnie jesteś na rozdrożu, dokładnie tak często, jak często powinieneś sprzątać swoje biuro. Codziennie, co tydzień lub co miesiąc?

Cóż, każda powierzchnia biurowa jest inna i ma swój własny zestaw unikalnych potrzeb w zależności od rodzaju prowadzonej tam działalności. Biorąc to pod uwagę, pytanie, jak często należy profesjonalnie sprzątać biuro, może być dość trudne. Na przykład biuro z wyjątkowymi okolicznościami musi być czyszczone dość często niż mniej aktywne przestrzenie biurowe.

Jako takie istnieją różne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy profesjonalnym sprzątaniu biur. Zawierają:

Czyszczenie biura i gabinetu. Rodzaj przestrzeni

Kiedy zatrudnić profesjonalną firmę sprzątającą, w dużej mierze zależy od rodzaju biura, pomieszczeń w firmie, a także od wielkości biura. Są to szczegóły, które zwiększają złożoność częstotliwości sprzątania biura przez profesjonalistów. Należy wziąć pod uwagę następujące przestrzenie:

Lobby – lobby jest oczywiście pierwszym miejscem, do którego klienci docierają, kiedy przychodzą do twojego biura. Na pewno chcesz zrobić pierwsze pozytywne wrażenie i sprawić, by było nienagannie czyste. Dlatego w zależności od liczby klientów i osób przychodzących do biura powinieneś czyścić lobby co kilka dni. Profesjonalni sprzątacze powinni odkurzać lobby każdej nocy, czyścić sztuczne rośliny, światła i zdjęcia kurzu w lobby.

Toalety – Aby zapewnić ogólne bezpieczeństwo zdrowotne i warunki sanitarne, toalety powinny być czyszczone codziennie. Profesjonalne środki czyszczące wyczyszczą toalety, umywalki, lustra i ściany toalet. Uzupełniają również dozowniki papierowe w dozowniku, uzupełniają wystarczającą ilość papierów toaletowych i czyszczą suszarki do rąk lub inne rzeczy wymagające czyszczenia w toaletach.

Podłogi i dywany – należy je odkurzać każdej nocy, ale dokładnie co tydzień. Będzie to jednak zależeć również od rodzaju podłogi. Na przykład podłogi z drewna i płytek należy czyścić co noc.

Kuchnie i pomieszczenia do odpoczynku – Hotspot dla zarazków i bakterii, pomieszczenia kuchenne i pokoje do odpoczynku w biurze powinny być codziennie czyszczone. Od zlewów, mikrofalówek, klamek do blatów i wielu innych – te obszary powinny być codziennie czyszczone, wycierane i dezynfekowane.

Obszar roboczy (biurka dla pracowników i okolica) – dla profesjonalnej firmy sprzątającej ważne jest czyszczenie i dezynfekowanie najbardziej dotkniętych przedmiotów i obszarów, takich jak komputery, klawiatury, mysz, telefony i kalkulatory. Inne obszary, takie jak kosz na śmieci, powinny również zostać opróżnione, a ściany i książki odkurzone. Dzięki temu Twoi pracownicy będą zadowoleni i będą pracować w czystym środowisku.

Windows – Windows powinien być czyszczony przynajmniej raz w tygodniu, ale także sprawdzany codziennie, aby upewnić się, że jest czysty i bezpieczny (nie uszkodzony). Zasadniczo należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak biuro lokalizacji (ruchliwa ulica lub autostrada), krajobraz i pogoda.

Czyszczenie biura i gabinetu. Wymagane rodzaje czyszczenia

Musisz wynająć profesjonalnego sprzątacza biurowego, aby posprzątać biuro w zależności od rodzaju wymaganego czyszczenia. Takie rzeczy, jak ogólne czyszczenie i codzienne odkurzanie, mogą być nadal wykonywane bez profesjonalnego czyszczenia. Wiedz, że inne rodzaje czyszczenia, takie jak mycie okien, dokładne czyszczenie dywanów i podłóg, musisz wykonywać dwa razy w tygodniu, powinieneś zlecić to profesjonalistom.

Czyszczenie biura i gabinetu. Jak często powinieneś mieć profesjonalne środki czyszczące?

Jak widać, pytanie to w dużej mierze zależy od rodzaju prowadzonej działalności, a także od rodzaju potrzebnych usług sprzątania biur. Niemniej jednak powinieneś zadbać o to, aby Twoja przestrzeń biurowa była zawsze czysta. Czyste biuro nie tylko stanowi wartość dodaną dla twojej firmy, ale także pozostawia zadowolenie klientów i pracowników.