Ekologiczne czyszczenie z Think Eco Think Bio

Dowiedz się jak powinno wyglądać ekologiczne czyszczenie! Spraw, aby Twój dom był czysty i bezpieczny dzięki tym prostym poradom dotyczącym sprzątania.

Ekologiczne czyszczenie bez użycia ciężkiej chemii

Naturalne środki czyszczące lub tzw. „zielone środki czyszczące” to inteligentny sposób na posprzątanie domu w bezpieczny, nietoksyczny sposób. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi ekologicznego czyszczenia w domu za pomocą produktów do czyszczenia lub wypróbuj domowe środki czyszczące do kuchni, łazienki, toalety i okien, które możesz wykonać sam. Masz od siebie wskazówkę dotyczącą ekologicznego czyszczenia? Daj nam znać i podziel się swoim sekretem!

Zacznij od podstawowych zasad ekologicznego czyszczenia

Prawie każdy naturalny produkt czyszczący powstaje na bazie tych samych substancji, z których korzystały nasze babcie. Wszystkie te składniki nie są jednak całkowicie bezpieczne – trzymaj je z dala od dzieci i zwierząt domowych. Warto jednak pamiętać, że są znacznie mniej toksyczne niż wiele komercyjnych środków czyszczących. W dodatku charakteryzuje je znacznie niższa cena. Dobry „naturalny zestaw do czyszczenia” zawiera następujące produkty:

  • Soda oczyszczona (wodorowęglan sodu) – reaguje z kwasami takimi jak cytryna i ocet, usuwa trudne zabrudzenia,
  • Boraks – dezynfekuje, wybiela i dezodoryzuje,
  • Biały ocet  – dezynfekuje i usuwa brud,
  • Sok z cytryny – dezynfekuje, usuwa tłuszcz,
  • Oliwa z oliwek – zbiera brud, poleruje drewno,
  • Mydło kastylijskie – uniwersalny środek myjący w pianie
  • Soda do prania (węglan sodu) – żrący środek czyszczący, odplamiacz i dodatek do prania

Poniżej znajdziesz kilka porad związanych z naturalnym czyszczeniem różnych powierzchni przy wykorzystaniu powyższych składników!

Naturalne oczyszczanie odpływów – jak to zrobić?

Zapobiegaj zatkaniu odpływów sitkiem, aby włosy, jedzenie i inne rzeczy nie gromadziły się w nim. Jeśli gotujesz potrawy z dużą ilością olejów, wlej raz w tygodniu garnek z wrzącą wodą do ścieku, aby spłukać zgromadzone w nim tłuszcze i oleje. Najpierw użyj tłoka – często działa to lepiej i szybciej niż najsilniejsze chemikalia. Jeśli to nie zadziała, wypróbuj kombinację 1/2 szklanki sody oczyszczonej oraz 1/2 szklanki białego octu. Przykryj odpływ, jeśli możesz i pozostaw aby piana roztworu zadziałała. Do tego samego celu, możesz wykorzystać również 1/2 szklanki soli i połowę szklanki sody oczyszczonej. Substancje wsypane do odpływu należy zalać 6 szklankami wrzącej wody. Potem wystarczy odczekać kilka godzin, a następnie spłukać zimną wodą.

Ekologiczne czyszczenie powierzchni drewnianych

Wiele porad dotyczących naturalnego czyszczenia drewna bazuje na mieszance oliwy z oliwek i octu oraz wody. Proporcje octu, oleju i wody będzie się różnić w zależności od rodzaju drewna i wykończenia, które je pokrywa. Na podłogach drewnianych wypróbuj mieszankę 1/4 szklanki octu na około 4 litry gorącej wody. W przypadku mebli drewnianych możesz zacząć od od 1 szklanki octu zmieszanej z 1 łyżeczką oleju. 

Naturalny środek czyszczący do okien

Wyczyść okna, dodając 1/4 szklanki octu do 2 lub 3 szklanek wody. Możesz również używać soku z cytryny dodanego do wody. Do wycierania użyj gazety lub czystej, starej bawełnianej szmatki. Jeśli wolisz postawić na profesjonalny środek, wypróbuj ekologiczny płyn do mycia szyb ALPA.

Naturalne czyszczenie piekarnika nie musi być trudne!

Komercyjne środki czyszczące do piekarnika są zwykle żrącymi produktami z dużą ilością toksycznych związków. Dobrym pomysłem może być posypanie piekarnika sodą oczyszczoną, a następnie skropienie jej wodą i pozostawienie do namoczenia przez noc. Następnego dnia piekarnik należy dobrze wyszorować. O wiele bardziej skutecznym sposobem w przypadku czyszczenia piekarników czy grillów będzie jednak skorzystanie z pomocy profesjonalistów. W Think Eco Think Bio, znajdziesz specjalny płyn do mycia grilla i piekarnika AILA.

Zdrowy odświeżacz powietrza – czy to możliwe?

Klasyczne odświeżacze powietrza w sprayach lub innych formach zawierają wiele szkodliwych substancji. Jeśli chcesz postawić na naturalne pozbywanie się niechcianych zapachów skorzystaj z ekologicznych środków do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, których skład oparty jest na wyciągu z roślin!

Naturalne środki czystości – ekologiczne czyszczenie

Wypróbuj gotowe „zielone środki czyszczące”. Nie ma absolutnie nic złego w zakupie komercyjnego zielonego środka czyszczącego. Są one o wiele łatwiejsze i bardziej efektywne w zastosowaniu. Nie musisz zastanawiać się nad sposobem ich mieszania czy proporcjami. Co więcej, nawet mniejsza ilość środka wystarczy aby pozbyć się szybko niechcianych zabrudzeń. Środki czyszczące, które znajdziesz lub przygotujesz w domu, takie jak wymienione powyżej, pozwalają pozbyć się plam, ale zwykle potrzeba więcej szorowania, aby uzyskać powierzchnie tak czyste. Dobrej jakości ekologiczne środki do czyszczenia są z kolei bezpieczne ale też bardzo skuteczne.

Eko środki czyszczące od Think Eco Think Bio

Jeśli szukasz ekologicznego środka czyszczącego, możesz go znaleźć w Think Eco Think Bio. Znajdziesz tutaj szeroki wybór zielonych produktów czyszczących do niemal każdej powierzchni. Środki te stworzone zostały oparciu o naturalny skład, który nie jest szkodliwy dla środowiska. Dzięki działaniu u źródła produkty są bardzo skuteczne w swoim działaniu.

Znajdziesz tutaj środki do czyszczenia okien, piekarników, podłóg, łazienek, kuchni i produkty uniwersalne. Ekologiczne czyszczenie z Think Eco Think Bio jest nie tylko bezpieczne ale również szybkie i skuteczne.