Eko czyszczenie a środowisko i zdrowie

Można bezpiecznie założyć, że wszyscy dbamy o nasze zdrowie. Jemy warzywa, staramy się spać i codziennie ćwiczyć, starając się zachować zdrowie od wewnątrz… ale jak często myślimy o zdrowiu naszych płuc? Szkodliwy wpływ palenia na ciało jest dobrze udokumentowany, ale co z chemikaliami, które nieświadomie nas zatruwają? Nowe badania sugerują, że środki czyszczące mogą być bardzo szkodliwe. Dlatego coraz bardziej popularne staje się eko czyszczenie. Sprawdź jak pomóc planecie i sobie i zagwarantować sobie bezpieczne sprzątanie w domu bez narażania się na działanie toksycznych substancji!

Środki czyszczące a zdrowie

Naukowcy wydali ostrzeżenie, że środki czyszczące mogą być dla tak samo szkodliwe dla naszego zdrowia, jak palenie 20 papierosów dziennie. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Bergen w Norwegii wykazało znaczny spadek wydolności płuc u kobiet, które pracowały ze środkami czyszczącymi lub regularnie używały środków czyszczących w domu. W badaniu wzięło udział 6000 mężczyzn i kobiet w ciągu 20 lat. Stwierdzono w nim, że w szczególności to kobiety cierpiały z powodu problemów zdrowotnych po długotrwałym stosowaniu szkodliwych środków czyszczących. 

Wpływ chemii do czyszczenia na nasze zdrowie

Z pewnością, widzieliśmy wiele informacji w prasie na temat krótkoterminowego wpływu środków czyszczących na choroby takie jak astma. O wiele bardziej niepokojące, niż moglibyśmy przewidzieć okazują się jednak skutki długoterminowe.

Profesor Cecile Svans z Uniwersytetu w Bergen mówi: „Obawialiśmy się, że takie chemikalia, powodując stopniowe niewielkie uszkodzenie dróg oddechowych z dnia na dzień, z roku na rok, mogą przyspieszyć tempo upośledzenia czynności płuc występujące z wiekiem”. Dotychczasowe ustalenia, potwierdziły tę hipotezę. 

Opary uwalniane z produktów czyszczących odparowują prawie całkowicie po rozpyleniu na odpowiednią powierzchnię. Zasadniczo, wszelkie chemikalia, których używasz do usuwania brudu i brudu z domu, trafiają do powietrza, a zatem do płuc. 

Chemia do czyszczenia a zdrowie dzieci

Patrząc na jaskrawą butelkę pod zlewem kuchennym nie pomyślałbyś, że może być to płyn, który znajdzie się w Twoim organizmie. Jednak tak właśnie się dzieje, gdy rozpylasz zawarte w nim związki na podłogę i powierzchnię. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o dzieci. Gdyby dziecko wypiło łyk z jednej z tych substancji, natychmiast popędziłbyś na ostry dyżur. Co jednak kiedy dzieci kładą ręce na powierzchni, którą właśnie spryskałeś lub oddychają powietrzem w świeżo „oczyszczonym” domu. Taka ekspozycja, z pozoru nieszkodliwa, może również szkodliwe oddziaływać na nasze zdrowie, a w szczególności naszych pociech.

Dlaczego warto odstawić klasyczną chemię i przejść na eko czyszczenie?

Negatywny wpływ środków do czyszczenia na wydolność płuc wynika z wdychania małych cząstek, których zadaniem jestu usuwanie bakterii z podłóg i powierzchni. Nie jest więc zaskakujące, że długotrwałe wdychanie tych toksycznych substancji chemicznych może mieć destrukcyjny wpływ na płuca. Warto więc zastanowić się nad przejściem na eko czyszczenie i skorzystać z naturalnych środków czyszczących. Takie produkty nie powinny zawierać ciężkich chemikaliów, szkodliwych dla

Środki czystości a środowisko

Inne niepokojące badanie wskazało również na możliwość zanieczyszczenie powietrza takimi chemikaliami oraz ich szkodliwość dla środowiska. Środki czyszczące do gospodarstwa domowego, odświeżacze i farby stały się jednymi z największych sprawców zanieczyszczenia powietrza, zwłaszcza biorąc pod uwagę zmniejszenie emisji z ruchu drogowego w ciągu ostatnich kilku lat. 

Syntetyczne lotne związki organiczne (LZO) znajdujące się w domowych środkach czyszczących reagują z innymi chemikaliami w atmosferze, tworząc szkodliwe cząstki ozonu znane jako PM2,5. Może to powodować problemy z oddychaniem i zwężać drogi oddechowe, zwiększając jednocześnie ryzyko chorób serca i płuc. 

Chociaż trudno jest powiedzieć, ile zanieczyszczenia powietrza sprowadza się do LZO, eksperci szacują, że od jednej czwartej do jednej trzeciej wszystkich cząstek składa się ze związków pochodzących z LZO. Ten problem jest znacznie większy – ma on charakter globalny. 

Eko czyszczenie z produktami Think Eco Think Bio

W Think Eco Think Bio wierzymy w produkty całkowicie naturalne. To nasza filozofia i jeden z kluczowych powodów, dla których nasi założyciele powołali do życia tę firmę. 

Stworzyliśmy naszą markę w oparciu o składniki, które zapewniają doskonałe czyszczenie, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska. Przede wszystkim stanowczo zaprzeczamy temu, że zdrowie powinno być narażane w celu utrzymania czystego domu. Dlatego właśnie nigdy nie używalibyśmy szkodliwych chemikaliów lub związków wytwarzających LZO w żadnym z naszych produktów.

Postaw na eko czyszczenie z produktami od Think Eco Think Bio i ciesz się idealnie czystym domem, dbając przy okazji o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zagwarantuj przyszłym pokoleniom zdrową planetę!