EKOLOGICZNE CZYSZCZENIE MA ZNACZENIE

eco jest cool

Dlaczego ekologicznego czyszczenie jest ważne?

Ekologiczne czyszczenie to w istocie czyszczenie przy użyciu produktów i procedur bezpiecznych dla środowiska. Nie emitują one żadnych zanieczyszczeń podczas ich stosowania, dzięki czemu są zdrowszym wyborem. Takie zrównoważone czyszczenie jest ważne nie tylko dla środowiska i naszej planety, ale także dla zdrowia ogółu społeczeństwa.

Ekologiczne czyszczenie ma znaczenie. Dlaczego ma to znaczenie dla Twojej firmy i domu?

Od zdrowia konsumentów i pracowników, po ślad ekologiczny Twojej firmy, zielone czyszczenie zmniejsza zanieczyszczenia w środowisku. Sprzątanie przy wykorzystaniu produktów ekologicznych nie powoduje problemów zdrowotnych typowych dla stosowania klasycznej chemii.

Przekłada się to jednocześnie na bardziej produktywną, zdrową siłę roboczą. Czystsze powietrze dla konsumentów gwarantuje z kolei lepszą przestrzeń do prowadzenia działalności.

Czyszczenie ekologiczne jest niesamowicie ważne również dla Twojego domu. Naturalne środki czystości nie tylko gwarantują odpowiedni wygląd i higienę domu ale także bezpieczeństwo domowników i środowiska.

Toksyczne środki czyszczące – dlaczego są szkodliwe?

Syntetyczne zapachy / ropa naftowa

Jeśli pójdziesz do domu towarowego lub sklepu i kupisz markowe środki czyszczące, większość z nich będzie nie toksyczna. Jest to tak powszechne, że możesz mieć trudności ze znalezieniem produktu, który nie zawiera szkodliwych substancji. Jeśli nie masz czasu na poszukiwania ekologicznych środków czystości, skorzystaj z naszych bio produktów do czyszczenia. Zamów je na naszej stronie thinkecothinkbio.pl!

Dlaczego to ma znaczenie? Syntetyczne zapachy mogą mieć zaskakujące skutki uboczne.

Według Komitetu Nauki i Technologii około 95 procent substancji chemicznych to syntetyczne związki pochodzące z ropy naftowej. Według Richarda Pressingera i Wayne’a Sinclaira, chemikalia na bazie ropy naftowej zabrudzają działanie hormonów i powodują liczne choroby, takie jak nowotwory, zaburzenia neurologiczne, osłabienie układu odpornościowego, trudności w uczeniu się, alergie, bezpłodność i inne.

Używając ekologicznych produktów, które nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych, możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia alergii, nie wspominając o potencjalnym ryzyku raka, zaburzeń neurologicznych i innych.

Środki przeciwbakteryjne

Agencja Żywności i Leków w USA (FDA) wskazuje, że ​​stosowanie mydła antybakteryjnego nie jest bardziej skuteczne w zapobieganiu chorobom niż zwykłe mydło i woda. Wykazano, że środki przeciwbakteryjne zawierają szkodliwe chemikalia, a także substancje, które mogą powodować problemy hormonalne.

Jaki jest główny wniosek? Ekologiczne produkty czyszczące rzadziej zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które zawierają substancje przeciwbakteryjne.

Zanieczyszczenie powietrza

Klasyczne, chemiczne środki czyszczące są odpowiedzialne za zanieczyszczenia uwalniane do powietrza. Istnieje niezliczona ilość syntetycznych związków w środkach czyszczących, które są toksyczne i szkodliwe i mogą być uwalniane do powietrza czy wody. Ekologiczne produkty czyszczące są tak zaprojektowane, aby nie zanieczyszczały środowiska i były lepsze dla środowiska. Ważne jest, aby sprawdzić dokładnie każdy produkt. Dzięki temu możesz znaleźć produkt najlepszej jakości i jak najmniej szkodliwy dla środowiska.

Ekologiczne czyszczenie naturalnymi produktami

Podsumowując, ekologiczne czyszczenia naturalnymi produktami ma wiele zalet.

  • Redukuje zanieczyszczenie wody.
  • Gwarantuje lepszą jakość powietrza
  • Zmniejsza narażenie na substancje wywołujące alergię oraz na zanieczyszczenia, które jak stwierdzono, mogą powodować raka, zaburzenia neurologiczne, trudności w uczeniu się, bezpłodność oraz zaburzenia równowagi hormonalnej.