Mikrofibra sprzyja wydajności

Dla zarządców obiektów, którzy chcą zmniejszyć zużycie wody, łyżki do ładowania są świetną opcją. Te wiadra są najlepsze w zmniejszaniu ilości zużytej wody, a także w utrzymaniu niskich kosztów chemikaliów. Zmiana koszów ładowania jest również czymś, co może być trudne do dostosowania. Długoletni personel dozorujący jest bardzo przyzwyczajony do posiadania od 3 do 4 galonów wody do przepuszczenia głowicy mopa przed każdym użyciem.

Na szczęście dostosowanie łyżek do ładowania można ułatwić poprzez trening. Jedną z lekcji, o której zawsze pamiętam, gdy system czyszczenia jest nowy dla personelu, jest to, że mój nadzór nad nowym systemem jest inny. Muszę zmienić swoje podejście, aby pomóc im w obsłudze nowych produktów. Muszę być gotowy, aby pomóc im w rozwiązywaniu problemów, albo z większą ilością szkoleń, albo z wyraźnymi oczekiwaniami co do tego, co teraz mamy nadzieję osiągnąć.

Działy, które decydują się na większą mobilność, porzucają wiadro na rzecz uchwytów do mopa z mikrofibry z niewielkim zbiornikiem roztworu. Pokładowe dźwignie można nacisnąć, aby dodać więcej substancji chemicznej do obszaru zmywania. To bardzo dobrze przyczynia się do osiągnięcia celu zmniejszenia zużycia wody.

Jedynym minusem, jaki widziałem, jest to, że opiekun nie może zmieniać głów mopa tak często, jak powinien. To oczywiście może doprowadzić do powstawania smug lub zmniejszenia obciążenia gleby. Ten problem można również rozwiązać poprzez szkolenie, ale należy podkreślić nacisk na liczbę głowic używanych podczas zmiany.

Opiekunowie muszą wiedzieć, że nie wykonują więcej pracy, używając większej liczby głowic mopa. I odwrotnie, personel powinien wykonywać mniej pracy, ponieważ głowice mopa z mikrofibry usuwają więcej ziemi niż tradycyjne metody zmywania.

Korzyści ergonomiczne

Nie można przeoczyć ergonomicznych zalet mopów z mikrofibry. Powtarzające się ruchy codziennego zmywania z czasem spowodują problemy zdrowotne dla personelu. Wprowadzenie programu, który jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także przyjazny pracownikom, sprawia, że ​​zmiana jest jeszcze bardziej znacząca.

Głowice z mikrofibry są lżejsze do wychylenia, a po zużyciu jest mniej ścieków. Obserwuj opiekuna pierwszej linii na końcu pochylania się, aby pozbyć się ścieków. To koszmar zarządzania ryzykiem.

Na przykład 1 galon płynu w wiadrze do ładowania waży tylko 8 funtów, co ułatwia jego usunięcie. Tymczasem tradycyjne wiadra o pojemności 4 galonów wody ważą około 33 funtów. Opiekunowie muszą wykazać się kreatywnością, aby opróżnić te wiadra. Wykorzystają stopę, aby wrzucić wiadro do trawy lub jednym ramieniem i zgiąć w talii, aby zrzucić płyn do zlewu podłogowego. Gdy zacząłem przechodzić na mikrofibrę, powiedziałem sobie, że jeśli uda mi się zatrzymać te dwie praktyki, program odniesie sukces.

Cel zmiany na mopy z mikrofibry musi być bardzo prosty: dopasuj narzędzie do pracownika. Regulowane uchwyty lub ergonomiczne uchwyty należy traktować jako standard programu. Cena uchwytu jest znacznie niższa niż koszt kontuzji pleców lub kolan.

Zmiana wszelkich długoterminowych praktyk będzie wiązała się z wyzwaniami. Na szczęście przejście na mopy z mikrofibry jest jednym z tych wyzwań, które, jeśli zostaną podjęte, przyniosą krótkoterminowe i długoterminowe korzyści dla każdego programu powierniczego. Bezpośrednią korzyścią jest długoterminowe zdrowie pracowników, z przyjemną korzyścią wynikającą z bycia bardzo zrównoważonym dla środowiska.

Jednym z najlepszych miejsc, w których można rozpocząć tworzenie zrównoważonego i zdrowego programu czyszczenia, jest zmiana sposobu czyszczenia urządzeń. Bardzo ważne jest posiadanie silnego systemu do pielęgnacji podłogi, który obejmuje program zrównoważonego czyszczenia. Jest to ostatnia rzecz wyczyszczona i często pierwsza, która otrzymuje skargę.