Neutralizator ciężkich zapachów

Neutralizator ciężkich zapachów. 10 sposobów usuwania nieprzyjemnych zapachów.

1. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Sprawdź skąd pochodzi ostry zapach. Jeśli znajdziesz przedmiot, który wywołuje nieprzyjemny zapach, wyczyść go gorącą wodą z mydłem, używając antybakteryjnego środka czyszczącego lub detergentu.

Po umyciu napełnij miskę 1/2 szklanki wody i 1/2 szklanki białego octu i wykorzystaj taki roztwór, aby zdezynfekować obszar. Gdy obszar będzie całkowicie czysty, otwórz okna, aby wpuścić czyste powietrze.

Uwaga: niektóre powierzchnie, takie jak marmur lub kamień naturalny, nie powinny być czyszczone octem. Ocet jest kwaśny i może uszkodzić i zmatowić powierzchnię.

Aby nada swojemu pomieszczeniu przyjemny domowy zapach, weź dwie łyżki cynamonu, zetrzyj skórkę pomarańczy i gotuj je na wolnym ogniu w 4 szklankach wody. Ten świeży zapach przeniknie cały dom.

2. Usuwanie zapachów dymu

Dym może być trudny do usunięcia. Jeśli jest to dym papierosowy, na początku otwórz okno, aby wpuścić do pomieszczenia trochę świeżego powietrza. Możesz także skorzystać z profesjonalnych neutralizatorów nieprzyjemnych zapachów takich jak ASSANA od Think Eco Think Bio!

Naturalny neutralizator ciężkich zapachów – amoniak i woda

Jeśli nagromadzony zapach jest ciężki, konieczne może być intensywne czyszczenie dywanów, mebli i ścian. Często bowiem zapach smoły czy nikotyny może utknąć na powierzchniach takich jak ściany.

Do czyszczenia i dezodoryzacji ścian i szafek używaj niepieniącego się amoniaku. Niewielką jego ilość zmieszaj z wodą. Uważaj na zabrudzenie podłogi, rozkładając na nich prześcieradła lub ręczniki na czas czyszczenia.

Amoniak może być niebezpieczny, jeśli dostanie się do oczu. Pamiętaj więc aby nosić okulary ochronne i rękawice. Ma on również silny zapach, więc pamiętaj, aby w trakcie czyszczenia pootwierać okna.

W przypadku ciężkich zapachów dymu może być także konieczne pranie draperii, mebli i dywanów.

Aby zabezpieczyć się przed powstawaniem takich zapachów najlepiej palić na zewnątrz!

3. Usuwanie zapachów moczu zwierząt domowych

Jeśli poczujesz zapach moczu, ale nie wiesz, skąd pochodzi, możesz albo zdać się na swój nos albo znaleźć obszar docelowy za pomocą czarnego światła. Płyny ustrojowe zawierają fosfor. Czarne światła emitują światło ultrafioletowe, które z kolei powoduje świecenie fosforu.

Aby odnaleźć miejsce, z którego czujemy nieprzyjemny zapach należy zgasić światła i zasłonić zasłony. Świeć czarnym światłem na dywanie, które podkreśli obszar, w którym twoje zwierzę oddaje mocz.

Neutralizator ciężkich zapachów. Czyszczenie plamy z moczu

 1. Zetrzyj plamę białym papierowym ręcznikiem. Nie pocieraj nim mocno, aby nie rozprowadzać plamy.
 2. Na osuszonej powierzchni nałóż obficie mieszaninę białego octu i wody (1:1). Poczekaj kilka minut, a następnie użyj czystych ręczników papierowych, które wchłoną płyn.
 3. Przykryj czystym ręcznikiem do wyschnięcia, aby nie deptać danego miejsca.
 4. Jeśli po czyszczeniu pozostanie nieprzyjemny zapach, posyp dane miejsce sodą oczyszczoną i wetrzyj w dywan. Odczekaj kilka godzin, a następnie odkurz.

Jak mówiliśmy powyżej, amoniak jest dobry na niektóre zapachy, ale nie używaj go do czyszczenia plam z moczu. Mocz twoich zwierząt rozkłada się na te same składniki, co amoniak. Jeśli wyczyścisz amoniakiem, sytuacja ta będzie się więc powtarzała.

4. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów z dywanu

Dlaczego twój dywan może nieprzyjemnie pachnieć?

 1. Jeśli masz zwierzęta domowe, może być to ich mocz. Twoje zwierzęta domowe mogą również wnosić na niego wilgoć, brud i inne zanieczyszczenia, kiedy przychodzą z zewnątrz.
 2. Inne przyczyny nieprzyjemnych zapachów dywanów mogą pochodzić z rozlanego jedzenia lub napojów, które mogły zostać niewyczyszczone lub nie zostały dokładnie wyczyszczone.
 3. Możliwe, że twój dywan jest stary i wyczuwalny jest jego stęchły zapach.

Dywany lub włókna dywanu przez wiele dni utrzymują zapachy. Jedną z pierwszych rzeczy, które możesz zrobić jest otwarcie okien, aby wywietrzyć pokój. Świeże powietrze nigdy nikomu nie zaszkodzi i doskonale nadaje się do walki z brzydkimi zapachami.

Regularne odkurzanie może również zdziałać cuda. Nie zapomnij wymieniać worka na odkurzacz, ponieważ w pełni zabrudzony worek może również stać się źródłem nieprzyjemnych. Jeśli masz odkurzacz bezworkowy, często czyść komorę na brud.

Neutralizator ciężkich zapachów z dywanu. Jakie są inne opcje walki z zapachami dywanów?
 1. Soda oczyszczonaSoda oczyszczona jest czysta, bezpieczna, neutralizuje zapachy i skutecznie je usuwa. Obficie posyp sodą plamę, a następnie weź szczotkę do dywanów (lub coś podobnego) i delikatnie rozprowadź. Pozostaw, a po kilku godzinach, a nawet dłuższym czasie, dokładnie odkurz. Powtórzyć w razie potrzeby.
 2. Biały ocet i woda. Zwykły biały ocet i woda to kolejny sposób na usunięcie zapachów z mniejszych obszarów wykładziny. 

Jeśli dywan nie był regularnie odkurzany, a plamy utrzymywały się na wykładzinie przez dłuższy czas, może być konieczne zatrudnienie profesjonalisty lub wymiana dywanu.

5. Usuwanie zapachów z lodówki

W przypadku zapachów w lodówce może okazać się to niezwykle proste. Czasem wystarczy przejrzenie zawartości i usunięcie starych i śmierdzących potraw. Jeśli stare lub przeterminowane produkty spożywcze lub wycieki z nich nie zostały wyczyszczone i pozostawały w lodówce przez długi czas – może być konieczne wyjęcie wszystkiego i dokładne wyczyszczenie lodówki. Roztwór czyszczący do mycia lodówki możesz wykonać z 1/4 szklanki sody oczyszczonej z 4 szklankami ciepłej wody. Po wyrzuceniu starych produktów, opróżnij lodówkę i wyczyść nim jej boki, półki i szuflady.  Załaduj ponownie lodówkę i pozostaw w niej otwarte pudełko sody oczyszczonej. W ten sposób upewnisz się, że lodówka pozostanie świeżo pachnąca.

Zapobieganie nawrotom zapachów

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec nawrotom zapachów.

 • Usuwaj rozlane płyny zaraz po ich rozlaniu.
 • Resztki z jedzenia trzymaj w szczelnych pojemnikach.
 • Upewnij się, że temperatura jest dokładna, aby zapobiec zepsuciu się żywności.

6. Pozbywanie się nieprzyjemnego zapachu ze sklepu

Zlewy w naszych domach są używane wiele razy w ciągu dnia. Nic dziwnego, że od czasu do czasu można z nich wyczuć powiew czegoś śmierdzącego. Ze wszystkimi olejkami do ciała, włosami, pastami do zębów, mydłami spływającymi do kanalizacji może on zwyczajnie śmierdzieć. Oto kilka rzeczy, które mogą powodować nieprzyjemne zapachy i sposób ich czyszczenia.

Usuwanie włosów z odpływu zlewu

Wyjmij korek i użyj specjalnego narzędzia do usuwania włosów lub metalowego wieszaka.

7. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów ze zlewu

 1. Utrzymuj zlew w czystości. Możesz go oczyścić płynem do naczyń lub innym specjalnym środkiem.
 2. Podczas korzystania używaj zimnej bieżącej wody.
 3. Nie wylewaj olejów do odpływu.
 4. Wykorzystaj sodę oczyszczoną do oczyszczania odpływu.
 5. W przypadku bardzo uciążliwych zapachów wlej 4 łyżki boraksu odpływu i pozostaw na godzinę. Spłucz gorącą wodą.
 6. Podczas czyszczenia zlewu kuchennego nie zapomnij wyczyścić gumowego korka!

8. Czyszczenie gąbek

Aby usunąć nieprzyjemne zapachy z gąbek, możesz je wyczyścić w pralce lub zmywarce. Możesz również namoczyć je w wodzie i domowym wybielaczu. Pozwoli to nie tylko pozbyć się zapachów, ale także zarazków. Gąbki kuchenne należy często wymieniać, niezależnie od tego, jak dobrze je czyścić i sterylizujesz.

9. Usuwanie zapachów zmywarki

Możesz myśleć, że używając zmywarki codziennie lub prawie codziennie, myje się ona wraz z naczyniami. Tak jednak nie jest. Zmywarki powinny być czyszczone tak jak wszystko inne w domu. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom ze zmywarki.

 • Pamiętaj, aby usunąć jedzenie z talerzy i sztućców. Jeśli nie usuniesz ich przed włożeniem naczyń do zmywarki, kawałki jedzenia mogą utknąć w zmywarce.
 • Od czasu do czasu należy wyczyścić uszczelki po wewnętrznej stronie drzwiczek. Użyj do tego kilku kropli płynu do naczyń zmieszanych z ciepłą wodą.
 • Oczyść syfon.
 • Wyczyść zmywarkę. Napełnij filiżankę kawy zwykłym białym octem i i umieść ją w górnym koszu lub posyp sodę oczyszczoną wokół dna zmywarki i uruchom specjalny cykl oczyszczania lub ciepłej wody.

10. Usuwanie zapachów z toalety

Jeśli chcesz wyeliminować nieprzyjemne zapachy z muszli klozetowej, przede wszystkim musisz ją czyść regularnie. Podczas czyszczenia upewnij się, że nie tylko dobrze czyścisz muszlę klozetową, ale również zewnętrzne boki. Toaletę umyj dokładnie także dookoła i pod jej zbiornikiem. Pamiętaj także o podłogach wokół toalety.

Czyszcząc muszlę klozetową możesz wyszorować ją mieszaniną wybielacza z wodą.

Jeśli wolisz postawić na profesjonalne środki do czyszczenia i neutralizowania zapachów, skorzystaj z produktów od Think Eco Think Bio!