Czy zapach martwego ciała jest zagrożeniem? Skuteczne usuwanie zapachu

Kiedy ukochana osoba umiera, a jej ciało pozostaje przez pewien czas odkryte, pojawia się specyficzny, ostry zapach. Może pozostać on w domu nawet po usunięciu ciała. Zapach jest wynikiem wszystkich gazów uwalnianych przez bakterie podczas procesu rozkładu tkanek ciała zmarłego. Usuwanie zapachu takiego nie jest łatwym zadaniem.

Podczas gdy sam zapach powstający w wyniku rozkładu ciała jest uciążliwy to sam w sobie nie stanowi on zagrożenia biologicznego.

Chemikalia stanowią zdalne ryzyko

Dwie substancje chemiczne wydzielane przez martwe ciało podczas rozpadu to kadaweryna i putrescyna. To one są w większości odpowiedzialne za specyficzny zapach. Wytwarzane głównie przez bakterie, są toksyczne tylko w bardzo dużych ilościach. Inne substancje to głównie dwutlenek węgla, metan i siarkowodór. Choć niebezpieczne, są szkodliwe dla ludzi tylko w dużych ilościach i w ograniczonych przestrzeniach. W typowym scenariuszu rozkładania się martwego ciała nie ma zagrożeń związanych z samym zapachem.

Assana – profesjonalne usuwanie zapachu

Ostry zapach martwego ciała jest wyjątkowo nieprzyjemny i może być wyczuwalny przez przechodniów i sąsiadów w pobliskich mieszkaniach i mieszkaniach. Zapachy te wchłaniają wszystkie porowate przedmioty. Wśród nich: meble tapicerowane, dywany i podkładki, materace, ubrania, zasłony, elektronikę i wszelkie inne miękkie tkaniny, papier i piankę. Mogą być one wyczuwalne w całym domu i mieszkaniach należących do sąsiadów. Aby usunąć nieprzyjemny zapach ciała, oczywiście pierwszym krokiem powinno być oddanie ciała do zakładu pogrzebowego.

Assana zapewnia profesjonalne usuwanie nieprzyjemnego zapachu

Po usunięciu ciała z pomieszczeń, profesjonalnym oczyszczeniu i odkażeniu wszystkich zagrożeń biologicznych, w zależności od sytuacji mamy kilka opcji usuwania nieprzyjemnego zapachu. Możemy skorzystać z profesjonalnego środka do neutralizacji nieprzyjemnych zapachów ASSANA.

Zaufaj płynowi Assana, aby przywrócić odpowiedni zapach swojemu mieszkaniu

Podczas gdy zapach martwego ciała nie jest zagrożeniem biologicznym, zdecydowanie jest to zapach, który trzeba trwale usunąć, ponieważ sam nie zniknie. Zadzwoń do nas, jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz porady związanej z wyborem środków, które chcesz zastosować.

Już teraz sprawdź działanie płynu ASSANA neutralizującego zapachy – i od źródła pozbądź się niechanych zapachów raz na zawsze z Twojego pomieszczenia!