Trupi jad – jak pozbyć się przykrego zapachu?

Trupi Jad. Jak usunąć zapachy rozkładu ciała?

Trupi jad to substancje, które powstają w wyniku rozkładu ciała. Towarzyszy im charakterystyczny zapach. Zapachy rozkładu ciała są jednymi z najbardziej nieprzyjemnych zapachów, jakie można sobie wyobrazić. Zazwyczaj są one najbardziej intensywne kiedy ludzkie szczątki nie są od razu odkryte. Proces rozkładu rozpoczyna się z chwilą śmierci osoby.

Trupi jad – skąd się bierze nieprzyjemny zapach?

Główną przyczyną powstawania zapachów rozkładu ciała jest gromadzenie się gazów związanych z rozpadem ciała. Jak wspomniano, proces rozkładu rozpoczyna się w chwili śmierci. Kiedy następuje śmierć, bakterie naturalnie występujące w ludzkim ciele tracą zapasy składników odżywczych, które zostały dostarczone przez układ krwionośny. W rezultacie bakterie te zaczynają „odżywiać się” samym ciałem, zaczynając od trzustki i jelit.

W ciągu jednego lub dwóch dni bakterię rozkładają trzustkę i jelita. Kiedy tak się dzieje, narządy te nie zawierają już bakterii, które ostatecznie poruszają się po całym ciele.

W ciągu kilku dni z ciała wydalają się śmierdzące i potencjalnie niebezpieczne gazy. Oprócz nieprzyjemnego zapachu, gazy te mogą zawierać szkodliwy materiał biologiczny.

Kompleksowe czyszczenie

Istnieje szereg etapów przywracania danego miejsca do zamieszkania w następstwie śmierci. Te etapy to:

  • Czyszczenie
  • Odkażanie
  • Dezodoryzacja
  • Przywrócenie pierwotnego stanu miejsca

Celem tych etapów jest przywrócenie możliwości zamieszkania w danym pomieszczeniu po śmierci i związanym z nią rozkładem szczątków.

Trupi Jad. Usuwanie ciała

Pierwszym krokiem w eliminacji zapachów rozkładu jest usunięcie ciała. Jeśli odkryjesz szczątki osoby, która poniosła śmierć bez opieki i nie ma wątpliwości, że osoba ta zmarła, wycofaj się z pokoju, w którym znajduje się ciało. Nie dotykaj szczątków, ponieważ ciało ludzkie w stanie rozkładu stanowi zagrożenie biologiczne.

Gdy znajdziesz się z dala od ciała, skontaktuj się z personelem ratunkowym. Wyjaśnij sytuację. W większości przypadków zarówno pogotowie jak i policja zostają wysyłane na miejsce zdarzenia. W niektórych przypadkach ustalenie przyczyny śmierci nie jest natychmiast możliwe.

Przy usuwaniu zwłok należy podjąć uniwersalne i kompleksowe środki ostrożności, a także oczyścić i zdezynfekować miejsce. Środki ostrożności obejmują stosowanie:

  • Rękawiczek
  • Maski (lub respiratora)
  • Odzieży ochronnej
  • Okularów ochronnych

Oczyszczanie i dezynfekcja

Gdy ciało zostanie usunięte, płyny ustrojowe i mikroorganizmy prawdopodobnie pozostaną na miejscu. Należy je więc wyeliminować w ramach ogólnego procesu czyszczenia. Jeśli śmierć nastąpiła kilka dni wcześniej, płyny ustrojowe prawdopodobnie będą obecne na zewnątrz szczątków.

Najpierw należy zająć się tymi niebezpiecznymi materiałami. Odbywa się to poprzez zastosowanie odpowiednich środków czyszczących i odkażających. Wykorzystuje się do tego zazwyczaj rodzaje produktów czyszczących i odkażających, które są wykorzystywane przez profesjonalne usługi usuwania zagrożeń biologicznych.

Dezodoryzowanie miejsca śmierci

Po zakończeniu procesu czyszczenia i dezynfekcji pomieszczenia, w którym nastąpiła śmierć, powinno być ono bezpieczne. Zagrożenia biologiczne zostały wyeliminowane lub zneutralizowane.

Ze względu na wszechobecny zapach rozkładu należy zastosować środki dezodoryzujące. Podobnie jak w przypadku środków czyszczących i odkażających, ten rodzaj produktu jest wykorzystywany przez profesjonalną usługę usuwania zagrożeń biologicznych. Na rynku dostępnych jest kilka enzymatycznych środków myjących i myjących, które mogą pomóc w eliminacji zapachów rozkładających się.

Przywrócenie możliwości mieszkania

Być może po dłuższym czasie charakterystyczny, nieprzyjemny zapach rozproszy się. Jednak dopóki to się nie stanie, przestrzeń nie jest tak naprawdę użyteczna. Warto więc skorzystać z profesjonalnych środków neutralizujących zapachy.

Do usuwania nieprzyjemnych zapachów wykorzystać możesz środek neutralizujący zapachy ASSANA od Think Eco Think Bio, który działa u źródła. ASSANA to zbudowany na modyfikowanych laboratoryjnie, syntetycznych składnikach, które powinien mieć każdy nowoczesny neutralizator zapachu. Dzięki swojemu ekologicznemu składowi nie jest on w dodatku niebezpieczny dla środowiska! Jeśli masz problem z unoszącym się odorem w powietrzu wypróbuj ten płyn i pozbądź się uciążliwego zapachu raz na zawsze!