JAK CZYŚCIĆ FUGI POD PRYSZNICEM?

JAK CZYŚCIĆ FUGI POD PRYSZNICEM?

Utrzymanie czystych fug przy płytkach prysznicowych nie jest łatwym zadaniem. Wymaga ono wielu wysiłków i odpowiedniego czyszczenia. Zaprawa między płytkami jest zazwyczaj najtrudniejsza do wyczyszczenia, ponieważ łatwo się plami, a brud jest pozostawiany głęboko w środku.

Takie miejsce jak fugi jest więc idealnym obszarem dla gromadzenia się bakterii. Ich regularne czyszczenie to gwarancja utrzymania podstawowej higieny w łazience. Czyszczenie płytek i fug jest konieczne, aby zapobiec pewnym problemom zdrowotnym, które mogą być wywoływane przez bakterie. Należy również pamiętać, że niewłaściwy proces czyszczenia płytek może pogorszyć sprawę. Przykładowo, stosowanie kwaśnych środków czyszczących może osłabić i rozpuścić zaprawę tworząca fugi, co kolei przyczynia się do wycieku wody za płytki.

W tym artykule znajdziesz najlepsze i najskuteczniejsze sposoby czyszczenia fugi prysznicowej.

JAK CZYŚCIĆ FUGI POD PRYSZNICEM? ZAPOBIEGAJ

  • Uszczelnianie zaprawy

Jest to najważniejszy krok, aby zapobiec przedostawaniu się pleśni i zanieczyszczeń do powierzchni. Uszczelniacze do fug można znaleźć w sklepach dla majsterkowiczów, które są dostępne w odmianach roll-on i w sprayu. Uszczelniacze stosuj odpowiednio z instrukcją dołączoną do tych produktów.

  • Wentylacja

Ponieważ pleśń kwitnie w wilgotnych warunkach, upewnij się, że twój wentylator łazienkowy jest sprawny, aby zapobiec jej powstawaniu. Aby zapewnić łazience lepszą wentylację, od czasu do czasu pozostaw drzwi łazienki na chwilę otwarte.

  • Wycieranie płytek

Po skorzystaniu z łazienki wycieraj mokre płytki. Usunięcie nadmiaru wody z podłogi zapobiegnie powstawaniu wilgoci sprzyjającej bakteriom i zapobiegnie przenikaniu wody w głąb powierzchni.

  • Stosowanie komercyjnych środków czyszczących

Chociaż dostępnych jest wiele komercyjnych produktów do czyszczenia płytek i fug, zanim ich użyjesz upewnij się, że nie zawierają one kwasów, takich jak ocet lub cytryna. Nie powinny one być stosowane do czyszczenia fug, ponieważ mogą spowodować jeszcze więcej szkód.

Niektóre produkty mogą również powodować trudności w oddychaniu lub zawroty głowy. Opary mogą być irytujące. Upewnij się, że łazienka jest wentylowana podczas korzystania z tych produktów.

Unikaj także mieszania kilku produktów do czyszczenia. Niektóre chemikalia mogą gwałtownie reagować ze sobą i uwalniać toksyczne opary, które mogą być szkodliwe dla Ciebie oraz Twoich domowników. Używaj więc jednego środka czyszczącego.

JAK CZYŚCIĆ FUGĘ POD PRYSZNICEM? Niektóre z alternatywnych metod czyszczenia płytek i fug to:

  • Gorąca woda i dobre szorowanie

Najlepszym sposobem na usunięcie plam jest użycie nylonowej szczotki i odrobiny płynu do naczyń.

  • Soda oczyszczona i woda

Zrób pastę, używając sody oczyszczonej i wody. Nałóż ją na trudne do usunięcia plamy i pozostaw na noc. Opłucz ją gorącą wodą i wytrzyj.

  • Wybielacz tlenowy

Jest to nietoksyczne rozwiązanie i dostępne w wielu sklepach. Wybielacz używaj z wodą i szoruj nim fugi. Spłucz gorącą wodą. Stosując wybielacz, pamiętaj aby dokładnie czytać jego instrukcje.

  • Cytryna i ciepła woda

Cytryna ma wiele właściwości, które pochodzą z kwasu cytrynowego. Możesz użyć jej do tego, aby uzyskać jaśniejsze i czystsze kafelki. Dodaj sok z cytryny do letniej wody. Ilość składników może się różnić w zależności od potrzeb. Zanurz gąbkę w mieszance i szoruj nią ściany od góry do dołu. Pamiętaj aby założyć rękawiczki, szczególnie jeśli masz skaleczenia.

JAK CZYŚCIĆ FUGI POD PRYSZNICEM? Dlaczego lepiej wybrać naturalne środki czyszczące do czyszczenia pryszniców i płytek?

Istnieje wiele zalet naturalnych środków czyszczących. Są tanie, przyjazne dla środowiska i nie zawierają tajemniczych chemikaliów, które mogą być dla ciebie szkodliwe. Chociaż czyszczenie nimi może zająć trochę więcej czasu niż sprzątanie klasycznymi chemikaliami to warto postawić na ich naturalne odpowiedniki.

Aby dowiedzieć się więcej lub skorzystać z usług czyszczenia płytek i fug zadzwoń do Think ECO Think BIO pod numer 513 230 770.