Skuteczne sposoby na czyszczenie wanny

Jak czyścić wannę?

Zastanawiasz się jak czyścić wannę? Kiedy kąpiesz się w wannie, która jest wyraźnie brudna, to naprawdę ciężko byś sam czuł się czysty po wyjściu z niej pomimo używanego mydła i wody. Właśnie dlatego należy regularnie czyścić wannę, aby nie dopuścić do zabrudzenia jej powierzchni. Czyszczenie wanny z kamienia, mydła, osadów mineralnych i brudu może wydawać się trudne, ale w zaledwie kilku krokach możesz ją wyczyścić.

Jak często czyścić wannę?

Częstotliwość czyszczenia wanny może się różnić. Wanna, która jest regularnie używana przez cztery osoby w domu z jedną łazienką, będzie musiała być czyszczona częściej niż wanna używana rzadko przez osobę mieszkającą samotnie. Jeśli regularnie korzystasz z wanny, czyść ją raz w tygodniu, a głębokie czyszczenie z dużą mocą szorowania raz w miesiącu.

Czyszczenie wanny – tego będziesz potrzebował

Czyszczenie wanny – sprzęt / narzędzia

  • Szczotka do fug
  • Ściereczki lub gąbki do czyszczenia
  • Stara szczoteczka do zębów lub mała szczoteczka do czyszczenia

Czyszczenie wanny – środki czystości

Jak czyścić wannę?

Przygotuj się do czyszczenia wanny

Przed czyszczeniem upewnij się, że masz odpowiednie środki do czyszczenia swojej wanny. Jeśli twoja wanna jest akrylowa, uważaj, aby nie uszkodzić jej za pomocą zmywaków z metalowymi częściami. Nawet wanny emaliowane mogą zostać uszkodzone przez użycie niewłaściwego rodzaju szczotki. W trakcie sprzątania noś rękawice, aby chronić ręce i skórę, i wentyluj łazienkę za każdym razem, gdy używasz środków czyszczących do ochrony płuc.

Usuń wszystko z wanny

Przed czyszczeniem usuń wszystkie przybory toaletowe, zabawki oraz butelki. W końcu nie chcesz mieć na nich żadnych pozostałości środków czyszczących. To świetny czas, aby wyrzucić wszystko, co jest puste, zepsute lub nie będzie już używane. Przetrzyj wszystkie pozostałe rzeczy; w końcu śluzowate szumowiny mydlane również mogą gromadzić się na tych przedmiotach.

Oczyść płytki i ściany wokół wanny

Jeśli Twoje płytki są brudne, skorzystaj z profesjonalnego środka do czyszczenia. Szoruj od góry do dołu, postępując zgodnie z instrukcjami na płynie do czyszczenia płytek, a następnie całkowicie spłucz wszelkie pozostałości po środku do czyszczenia płytek. Ściany spryskać możesz uniwersalnym środkiem czyszczącym. Jeśli szukasz naturalnego rozwiązania skorzystaj z ANAQUA. To profesjonalny środek czyszczący do powierzchni łazienkowych. Dokładnie zetrzyj nim ściany, zwracając szczególną uwagę na wszelkie lepkie lub brudne miejsca. W trakcie sprzątania wentyluj pomieszczenie za pomocą otwartego okna lub wentylatora.

Usuń drenaż

Jeśli uważasz, że odpływ z wanny jest zatkany lub minęło trochę czasu, odkąd odpływ był czyszczony, wlej do niego pół szklanki sody oczyszczonej, a następnie pół szklanki białego octu destylowanego. Pozostaw go na kilka minut, a następnie spłucz go gorącą wodą.

Nałóż uniwersalny środek do czyszczenia rur na wnętrze wanny

Pozostaw go na trzy do pięciu minut. Pozwoli to usunąć więcej brudu z powierzchni i ułatwi Ci pracę. Następnie szoruj wannę od góry do dołu. Dokładnie wypłucz ten obszar.

Pozbądź się szumowin z mydła

Usuń szumowiny mydlane starą szczoteczką do zębów lub inną małą szczoteczką do czyszczenia. Rozpocznij szorowanie rogów, w których wanna styka się ze ścianą. Uważaj na inne miejsca, w których gromadzą się szumowiny mydlane. Szlam mydlany może mieć ciemniejszy kolor lub stanowić delikatny osad. Poświęć trochę czasu, aby delikatnie go wyszorować.

Zetrzyj wszelkie plamy

W oraz wokół wanny powstawać mogą różnego rodzaju plamy. Wyszoruj je za pomocą szczotki i środka czyszczącego. Niektóre plamy aby je usunąć wymagały będą więcej energii. W razie trudności wykorzystaj profesjonalne środki do czyszczenia łazienki. Na koniec, dokładnie spłucz.

Wytrzyj wszystko jeszcze raz ostatni raz 

Na koniec wysusz wannę, wycierając ją czystym ręcznikiem lub ściereczką. Upewnij się przy tym, że w wannie nie pozostały ślady wody ani inne pozostałości.

Wskazówki dotyczące dłuższego utrzymania wanny w czystości

  • Za każdym razem, gdy kąpiesz się, spłucz powierzchnię wanny i zetrzyj nadmiar wilgoci. Pomoże to zapobiec gromadzeniu się pleśni, szumowiny mydlanej i brudu na powierzchni.
  • Płyn do naczyń może wyczyścić najbardziej uparte, śluzowate nagromadzone mydła.
  • Miej oko na rozwijanie się pleśni na doszczelniaczu, szybko się go pozbądź za pomocą sprayu na bazie wybielacza, aby się nie rozprzestrzeniał i nie powodował większego problemu.

Jeśli zależy Ci na usunięciu trudnych zabrudzeń z wanny profesjonalnym środkiem, skorzystaj z produktów Think Eco Think Bio. Ekologiczny środek do czyszczenia wanny i kabin prysznicowych pozwoli Ci w nieszkodliwy sposób dla środowiska pozbyć się niechcianych zabrudzeń!