Czyszczenie domu preparatami Think ECO…

Oto jak efektywniej posprzątać dom

Sekret szybkiego sprzątania każdego pokoju w domu.

Czyszczenie domu preparatami Think Eco Think Bio!

Sekret szybkiego sprzątania każdego pokoju w domu? Oto on.

jak posprzątać dom

Kilka lat temu dowiedziałem się, że źle sprzątam swój dom. Byłem w pokoju hotelowym, kiedy weszła pokojówka i rozpyliła roztwór na każdej powierzchni… a potem wyszła. Właśnie wtedy, gdy myślałem, że zapomniała powycierać powierzchnie, wróciła. Przecierała je przez mniej niż dwie minuty cienką suchą ściereczką, a całe miejsce lśniło. Szczerze mówiąc, nigdy nie przyszło mi do głowy, aby jeden płyn wykonał całą pracę, więc zapytałem ją, z czego skorzystała. Była to ASHINA Think ECO Think BIO – specjalny płyn do mycia z nabłyszczaczem.

Profesjonalni sprzątacze mają genialne sztuczki, aby posprzątać w prosty i szybki sposób. Poprosiliśmy trzech profesjonalistów, aby nas szkolili, w jaki sposób efektywniej posprzątać każdy pokój w domu i z jakich środków do czyszczenia korzystać!

Czyszczenie domu preparatami Think ECO Think BIO – najlepszy sposób na efektywne sprzątanie

Największym błędem, jaki popełniają ludzie, jest sprzątanie pokoju po pokoju (nazywa się to „czyszczeniem strefy”). Spowalnia to bowiem proces sprzątania. „Możesz wyczyścić kuchnię w ciągu czterech godzin lub cały dom od góry do dołu w ciągu czterech godzin” – mówi Lisa Romero, właścicielka Just Like New Cleaning w Fort Collins w Kolorado. „Wiele osób za bardzo skupia się na jednym obszarze. W rzeczywistości samo wycieranie rzeczy jest szybkie.”

Czyszczenie domu preparatami Think ECO Think Bio

przewodnik czyszczenia

Większość profesjonalistów opowiada się za czyszczeniem za pomocą „wykonywania zadań”. Metoda ta polega na skupieniu się na wykonaniu jednego zadania, takiego jak odkurzanie. Wykonujemy je w całym domu. „Dzięki takiemu sprzątaniu zrobisz nie tylko dobry trening”, mówi Ronald Payne, właściciel RZJ Janitorial Services w Plano w Teksasie. „Jest to również szybsze rozwiązanie”. 

Poniżej 7 kroków do szybkiego i skutecznego sprzątania. Postępuj zgodnie z nimi, a cały dom będzie lśnił w cztery godziny! Potrzebujesz jeszcze szybszej metody? Sprawdź nasze ekologiczne produkty do czyszczenia, Think Eco Think Bio, które ułatwią Ci i przyspieszą proces sprzątania domu!

Przewodnik po czyszczeniu domu

W przypadku sprzątania domu warto rozpocząć od najwyższego punktu w pomieszczeniu (w przypadku odkurzania może to oznaczać wysokie półki). Najlepiej sprzątać meble od lewej do prawej po kolei. W ten sposób niczego nie przegapisz i nie zostawisz przypadkowo kurzu na już oczyszczone dolne półki.

odkurzanie domu

Krok 1: Odkurz swój dom

Pierwszym krokiem jest odkurzanie. Należy odkurzyć każdy pokój, w tym górne krawędzie wszystkich mebli, dolne półki i wszystkie poręcze, a także ramki do zdjęć, ekrany telewizyjne i drobiazgi. Aby pozbyć się odcisków palców z mebli, zwilżamy ściereczkę z mikrofibry ciepłą wodą i nią delikatnie szorujemy powierzchnie. Aby przyspieszyć oraz uczynić jeszcze bardziej efektywnym sprzątanie, powierzchnie możesz przetrzeć specjalnym płynem do czyszczenia mebli Think Eco Think Bio – AMEBA .

Krok 2: Wyczyść tkaninę meblową

Uporządkuj wszystkie łóżka. Wyczyść materace oraz uporządkuj wszelkie poduszki lub koce meblowe. W razie potrzeby szczotkuj powierzchnie mebli za pomocą odkurzacza. Skorzystać możesz również z

Krok 3: Wyczyść lustra i szkło

Przetrzyj lustra i okna w całym domu. W tym celu wystarczy użycie jednej mokrej i jednej suchej ściereczki z mikrofibry. Zastosowanie dwóch szmatek pozwala uniknąć powstawania smug. Skorzystać możesz również z profesjonalnego środka czyszczącego od Think Eco Think Bio. ANEVA – płyn do czyszczenia luster pomoże Ci dokładnie i szybko usunąć zabrudzenia z luster.

jak czyścić szklane okna

Krok 4: Dokładnie wyczyść powierzchnie

Zetrzyj wszystkie powierzchnie i blaty w całym domu, dezynfekując je w razie potrzeby.

Wskazówka dotycząca profesjonalnego czyszczenia: pamiętaj aby wyczyścić wszystkie miejsca, których często dotykamy. Pamiętaj aby umyć klamki, przełączniki światła, piloty telewizyjne i telefony. „To miejsca, o których ludzie zapominają, a w których często gromadzą się zarazki” – mówi Payne.

Krok 5: Czyszczenie domu preparatami Think ECO Think BIO – wyczyść kuchnię i łazienkę

Przejdź i spryskaj wszystkie wanny, umywalki i toalety. Następnie wróć i wyszoruj je. Potem, wytrzyj w kuchni miejsca takie jak wnętrze kuchenki mikrofalowej oraz drzwi szafek i kuchenne urządzenia. Do czyszczenia powierzchni kuchennych doskonale sprawdzi się AILA – płyn mycia grilla oraz piekarnika od Think Eco Think Bio!

czyszczenie podłóg domu

Krok 6: Czyszczenie domu preparatami Think Eco Think Bio – czyszczenie podłóg

Zamiataj, a następnie myj podłogę w łazience i kuchni oraz każdą inną podłogę, która tego potrzebuje.

Wskazówka dotycząca czyszczenia podłóg: „Zawsze myję podłogi w łazience na kolanach za pomocą ściereczki z mikrofibry z środkiem czyszczącym” – mówi Romero. „W ten sposób wiem, że wyczyszczę każdy zakątek, nawet za toaletami i że powierzchnie będą w 100% zdezynfekowane”.

Krok 7: Odkurz dom

Pamiętaj o odkurzeniu domowych powierzchni. Pamiętaj przede wszystkim o wyjściach z pokoi, korytarzach, salonie oraz przedsionku.

Wskazówka dotycząca czyszczenia: odkurzanie każdego centymetra nie jest konieczne! Pamiętaj jednak o najczęściej używanych powierzchniach, które są najbardziej narażone na zbieranie się kurzu i brudu.

5 rzeczy, bez których profesjonaliści nie mogą żyć

  • ścierki
  • mop
  • rękawice
  • wiadro
  • odkurzacz

Zaopatrz się w te instrumenty a także środki czystości, które ułatwią Ci sprzątanie. Zastosowanie odpowiednich preparatów nie tylko sprawi, że sprzątanie będzie bardziej efektywne ale pozwoli Ci także szybciej pozbyć się zanieczyszczeń w domu. Czyszczenie domu z produktami od Think Eco Think Bio to doskonałe rozwiązanie. Produkty te ułatwią Ci mycie powierzchni i w dodatku nie zawierają one składników szkodliwych dla środowiska!