Jak usunąć zaprawę cementową z płytek?

Jak usunąć zaprawę cementową z płytek?

Jak usunąć zaprawę cementową z płytek?

7 ŁATWYCH KROKÓW DO USUNIĘCIA ZAPRAWY CEMENTOWEJ Z PŁYTEK

Zastanawiasz się jak usunąć zaprawę cementową z płytek? Po remoncie płytek zauważyć możesz resztki zaprawy cementowej. Usuń je szybko, w ciągu jednego dnia! 

Po całkowitym wyschnięciu zaprawy można zaobserwować błyszczące plamy lub tępe smugi białych zakurzonych pozostałości na płytkach.  Są one szpecące więc warto się ich pozbyć. Istnieje kilka sposobów usunięcia pozostałości zaprawy z posadzki. Możesz użyć narzędzi do szorowania, aby usunąć z płytek przylegającą fugę. Istnieje również wiele domowych technik czyszczenia podłogi. Reszt zaprawy można usunąć chociażby za pomocą wilgotnego ręcznika. Jeśli minęło więcej czasu od ich wyschnięcia, musisz podjąć niezbędne kroki, aby stosunkowo szybko je wyczyścić, zanim pozostałości utrwalą się.

Produkty do czyszczenia pozostałości zaprawy

Istnieje wiele produktów dostępnych na rynku, które gwarantują czyszczenie pozostałości po zaprawie do fug. Są jednak pewne rzeczy, o których powinieneś pamiętać przed czyszczeniem. Po pierwsze, skontaktuj się z producentem fugi, jeśli nie możesz zdecydować, którego środka do czyszczenia użyć. Po drugie, nie czekaj dłużej niż 10 dni, aby usunąć zaprawę. Długie czekanie może uczynić ją trudniejszą do usunięcia. Czasami pozostałości mogą być tak uporczywe, że do ich usunięcia potrzebne są specjalne produkty. Specjaliści sugerują użycie specjalnego zmywacza do fug w zależności od rodzaju użytych płytek i fugi. Poznaj 7 łatwych kroków czyszczenia fug i płytek wymienionych poniżej!

Jak usunąć zaprawę cementową z płytek? 7 łatwych kroków do usunięcia zaprawy z płytek

1.Usuń zaprawę:

Najlepiej usunąć zaprawę w ciągu 24 godzin. Im szybciej usuniesz pozostałości tym lepiej, zaschnięte zaprawa może być bardzo trudna do usunięcia.

2. Użyj ściereczki, aby usunąć nadmiar zaprawy

Jeśli nie chcesz niszczyć płytek, możesz użyć ściereczki, aby usunąć nadmiar zaprawy z płytek.

3. Wypróbuj ręcznik frotte

Jeśli próba usunięcia zaprawy ściereczką okaże się być nieskuteczna, możesz użyć mokrego ręcznika frotte. Nie zapomnij w trakcie nosić rękawiczek. Jest to szczególnie ważne jeśli używasz płynów do usuwania pozostałości z zaprawy, które mogą być nieprzyjazne dla twojej skóry.

4. Dobrze wyciśnij ręcznik!

Przed czyszczeniem podłogi należy wycisnąć jak najwięcej płynu z ręcznika frotte.

5. Pocieraj ręcznikiem frotte

Pocieraj mokrą ściereczkę frotte o podłogę, aby usunąć resztki zaprawy.

6. Opłucz podłogę świeżą wodą

Na koniec dokładnie spłucz podłogę wodą, aby usunąć pozostałe cząstki zaprawy. Przetrzyj podłogę wilgotną ściereczką frotte, aby usunąć roztwór czyszczący z płytek. Jest to ważne, ponieważ pozwala zapobiec temu, aby nadmiar wody nie zniszczył wypolerowanych płytek i zaprawy między nimi.

7. Wypróbuj płyn BETOLIX-BIO!

Czasami bardzo trudno jest usunąć zamglenie zaprawy epoksydowej za pomocą łagodnych środków czyszczących. Silne środki do czyszczenia płytek i gąbki można znaleźć w Internecie lub w dowolnym lokalnym sklepie z narzędziami. Możesz spryskać podłogę środkiem do usuwania zabrudzeń cementowych i szorować każdą płytkę, dopóki zabrudzenia nie zostaną usunięte. Zawsze używaj miękkiej gąbki i unikaj używania zielonej gąbki do płytek, która może zmienić kolor zaprawy.

Mamy nadzieję, że dzięki tej metodzie uzyskasz czyste płytki bez zabrudzeń po zaprawie! Jeśli chcesz zlecić usuwanie zaprawy cementowej z płytek nam, to czekamy na twój telefon: 513 230 770. Think ECO Think BIO to nie tylko profesjonalne środki czyszczące, ale także profesjonalne usługi czyszczenia.