Jak często sprzątać dom? Czyszczenie powierzchni

Choć czasami trudno jest ocenić, jak często należy wykonywać niektóre obowiązki domowe, utrzymanie porządku w przestrzeni życiowej stało się absolutnie priorytetowe. Czyszczenie powierzchni zapewnia mieszkaniu ładny wygląd, a ponadto pozwala nam zagwarantować życie zdrowszym. Think ECO Think BIO stworzył ostatnio poręczny poradnik pokazujący, jak często należy czyścić wszystko w domu.

Regularne czyszczenie powierzchni – jak często to robić?

Aby utrzymać porządek, Think ECO Think BIO zaleca wykonywanie codziennie czynności związanych z czyszczeniem powierzchni, w tym zamiatanie podłogi w kuchni, wycieranie blatów kuchennych i odkażanie zlewów. Następnie, raz w tygodniu powinieneś zmienić pościel i wyczyścić wnętrze kuchenki mikrofalowej czy zmywarki oraz dokładnie umyć powierzchnie w łazience. 

Czas wykonywania innych obowiązków jest bardziej elastyczny. Szorowaniem wnętrza lodówki czy piekarnika należy wykonywać co trzy do sześciu miesięcy. W przypadku większych porządków, takich jak głębokie czyszczenie dywanów czy mycie okien, należy je wykonywać tylko kilka razy w roku.

Regularnie wymieniaj narzędzia do czyszczenia powierzchni

Myjąc nasze powierzchnie korzystamy z wielu narzędzi – szmatek, mopów, gąbek, zmywaków. Szczególnie w przypadku gąbek czy szmatek nalezy je często wymieniać. Dezynfekowanie tych narzędzi nie daje wielkich efektów, a nie są one też szczególnie drogie. Pamiętaj o częstym myciu innych akcesoriów wykorzystywanych do czyszczenia powierzchni takich jak wiaderka, mopy czy chociażby odkurzacz.

Triki na szybkie czyszczenie powierzchni – sprzątaj mądrze!

To, że powinieneś regularnie czyścić powierzchnie, nie oznacza, że ​​musisz to robić przez całe wieki. Istnieje wiele haków/trików czyszczących, które mogą pomóc przyspieszyć proces czyszczenia powierzchni. Istnieje również wiele produktów do czyszczenia powierzchni, które ułatwią sprzątanie również problematycznych miejsc w naszym domu.

Czyszczenie powierzchni produktami ekologicznymi Think Eco Think Bio

Zamiast korzystać z klasycznych detergentów do sprzątania domu, które zawierają wiele szkodliwych substancji postaw na środki ekologiczne. Biodegradowalne eko preparaty do mycia powierzchni nie narażają na szkody ani Twojego zdrowia ani zdrowia naszej planety. Naturalny skład, który zapewnia dokładne czyszczenie idealnie sprawdzi się do czyszczenia domu nawet przez alergików! Sprawdź już teraz nasze produkty do sprzątania Think Eco Think Bio i spraw, że czyszczenie Twoich powierzchni będzie bezpieczne i przyjemne.