Jaki płyn do mycia podłóg kupić?

Pozbądź się brudu z każdej powierzchni!

Płyn do mycia podłóg
background cleaning concept and housework

Regularne czyszczenie, zamiatanie lub mycie podłóg utrzymuje powierzchnie w czystości, ale zdarza się, że często pomijamy niektóre obszary. Dla większości z nas sprzątanie domu jest uciążliwe, a kiedy nadejdzie czas na sprzątanie, chcemy jak najszybciej przejść przez zamek błyskawiczny! W rezultacie w domu jest wiele miejsc, w których brud i kurz gromadzą się i pozostają niezauważone. Ważne jest, aby dotrzeć do tych obszarów, ponieważ roztocza brudu i kurzu mogą powodować alergie – szczególnie u wrażliwych dzieci. Nie wspominając o tym, że wycieki żywności mogą przekształcić się w pleśń i stać się zagrożeniem dla zdrowia.

Jeśli chodzi o czyszczenie podłóg, to, że ich nie widać, nie oznacza, że ​​ich nie ma! Znajdź najczęstsze obszary, za którymi tęsknimy podczas czyszczenia podłóg.

Wykorzystaj naturalny płyn do mycia podłóg ALANTA. Jest w pełni skuteczny i bezpieczny preparat, który usunie każde zabrudzenie z twojej podłogi.

Jaki płyn do mycia podłóg wybrać? Podłogi pod lodówką

Nawet jeśli utrzymamy naszą lodówkę w czystości na zewnątrz i wewnątrz, istnieje szansa, że ​​zapomnimy o przestrzeni pod nią. Czyszczenie podłóg pod lodówką jest często uciążliwe, ponieważ jest to tylko niewielka przestrzeń, na której utrudnione jest używanie miotły lub odkurzacza. Ważne jest, aby powierzchnie pod lodówką czyścić przynajmniej raz w roku, aby przedłużyć żywotność lodówki i usunąć wszelkie zabrudzenia i kurz. Kurz gromadzący się na podłodze powoduje lepką pozostałość pod lodówką, co może prowadzić do tworzenia się trudnych do usunięcia zabrudzeń. Najłatwiejszym sposobem czyszczenia tej przestrzeni jest przeniesienie lodówki. Wyłącz lodówkę, a do jej przesunięcia użyj tektury na podłodze, aby zapobiec powstawaniu zarysowań podczas przenoszenia urządzenia. Użyj Think ECO Think BIO środka do czyszczenia podłóg, który możesz zmieszać z gorącą wodą i wyszorować nim dotkniętą brudem powierzchnię.

Płyn do mycia podłóg. Sprzątanie pod kanapą

Zawsze zaskakuje, ile kurzu i jedzenia gromadzi się pod sofami. Jest to obszar często pomijany podczas czyszczenia. Ale jest to ważna przestrzeń do sprzątania, szczególnie jeśli Twoja rodzina jest jak wiele innych, które jedzą, piją i spędzają dużo czasu w salonie. Wielkogabarytowe meble są także dobrym miejscem dla pajęczyn oraz osiadania innych robaków, które mogą ukryć się w tym obszarze w domu. Przenoszenie sof i zamiatanie podłóg to niewielka cena za utrzymanie w domu czystości.

Płyn do mycia podłóg. Czyszczenie wzdłuż listew przypodłogowych

Większość domów ma listwy przypodłogowe pokrywające najniższą część ścian wewnętrznych. Często połączenie ściany z podłogą to miejsce, w którym osadza się brud i kurz. Choć może wydawać się ono niewielkim obszarem, który nie jest wart wysiłku czyszczenia, ma ogromny wpływ na wygląd twoich podłóg. Mało tego, bardzo często kurz i pajęczyny gromadzą się właśnie na tych obszarach wraz z wszelkimi resztkami po artykułach spożywczych. Prostym sposobem czyszczenia podłóg wzdłuż listew przypodłogowych jest użycie ściereczki z mikrofibry, aby zebrać luźny kurz, a następnie delikatne wycieranie mopem lub szmatką nasączoną środkiem do czyszczenia powierzchni.

Płyn do mycia podłóg. Pamiętaj o powierzchni za drzwiami i szafkami!

Innym często pomijanym obszarem podczas czyszczenia podłóg jest przestrzeń za drzwiami i szafkami. Podczas czyszczenia pamiętaj więc, aby otworzyć drzwi, aby wyczyścić dokładnie wszystkie przestrzenie. Zwróć szczególną uwagę na okolice spiżarni lub szafek kuchennych, w których jedzenie może utknąć. Zwykle wystarczy szybkie odkurzanie takich miejsc. W przypadku jakichkolwiek zabrudzeń lub lepkich pozostałości użycie środka Think ECO Think Bio do czyszczenia podłóg sprawi, że podłogi te będą znów lśnić.

Płyn do mycia podłóg. Obszary najbardziej podatne na zabrudzenia

Obszary w domu, po których chodzimy najczęściej, wydają się być najbardziej podatne na powstawanie bałaganu. Miejsca te obejmują: kuchnię, salon, jadalnię i korytarz. Czyszcząc swój dom pamiętaj więc o przestrzeni pod stołem w jadalni, na której kawałki jedzenia pozostają niezauważone. Dobrze jest też regularnie czyścić przedpokój, w tym podłogę pod wycieraczkami. Gromadzi się tam naprawdę dużo brudu przynoszonego przez nas do domu po całym dniu spędzonym na zewnątrz. Pamiętajmy również, że wiele kurzu, brudu a nawet pleśni znaleźć możemy pod dużymi, pojedynczymi meblami takimi jak łóżka czy szafy lub komody. Te meble rzadko są przenoszone w trakcie sprzątania po umieszczeniu w domu, ale powierzchnia pod nimi jest idealnym miejscem dla osadzania się kurzu, powstawania pajęczyn oraz gromadzenia się zaginionych zabawek lub pilotów do telewizora!

Płyn do mycia podłóg. Utrzymuj powierzchnie podłogi w czystości

Utrzymanie podłóg w czystości pomaga utrzymać higieniczny i zdrowy dom. Nawet kiedy reszta domu jest czysta, brudne podłogi sprawiają, że cały dom też wygląda na brudny! Szybkim i łatwym sposobem czyszczenia podłogi jest użycie płynu do podłóg Think ECO Think BIO. Składniki aktywne w 100% pochodzenia roślinnego zapewniają głębokie i dokładne czyszczenie, nie powodując ścierania się powierzchni. Dzięki temu sprzątanie domu jest bezproblemowe i przyjazne dla środowiska. Think ECO Think BIO to idealny wybór dla ciebie i twojej rodziny.