Dzieci a czyszczenie podłóg – jak powinno wyglądać?

Czyszczenie podłóg płynem ALANTA

CZYSZCZENIE PODŁÓG – DZIECI I CZYSTE PODŁOGI – CZY TO MOŻLIWE?

Przebywając z dziećmi w domu przekonasz się, że na podłogach zawsze znajdzie się coś, czego nie powinno tam być. Od zabawek po okruchy, wycieki i plamy. Czyszczenie podłóg staje się w końcu codziennym obowiązkiem. Jeśli masz w domu aktywnego malucha, szybko przekonasz się co to znaczy walka o utrzymanie domowych powierzchni w czystości.

Regularne czyszczenie podłóg nie tylko utrzymuje świeżość domu. Gwarantuje także zdrowie naszych dzieci. Chcesz, aby twoje dzieci poruszały się po powierzchniach czystych i wolnych od toksyn?

Oto kilka pomocnych wskazówek, jak radzić sobie z lepkimi, śmierdzącymi lub brudnymi resztkami czy też odpadami pozostawionymi na podłodze przez dzieci. Dzięki odpowiednim narzędziom i produktom możesz sprawić, że czyszczenie podłóg nie będzie spędzało Twojego snu z powiek, a Twoje powierzchnie znów będą czyste w mgnieniu oka!

Czyszczenie podłóg przez zapobieganie – powstrzymaj brud przed dostaniem się do domu

Większość brudu, błota i trawy, które trafiają do twojego domu, zwykle pochodzi z butów. Jednym z najprostszych sposobów na powstrzymanie tego brudu przed osadzaniem się w domu jest nakłonienie dzieci do zdjęcia butów przed wejściem.

Innym łatwym sposobem na powstrzymanie zbierania się brudu w domu jest umieszczenie wycieraczki przy głównym wejściu. W ten sposób dzieci i goście mogą wytrzeć buty przed wejściem, aby zminimalizować wnoszony na domowe podłogi brud. Wycieraczki są również dobrym sposobem na zminimalizowanie ryzyka poślizgnięcia się, szczególnie w mroźne lub deszczowe dni. Pamiętaj więc aby się w nie zaopatrzyć!

Jedz w określonych miejscach

Jeśli masz dość zbierania resztek po obiedzie z podłogi, spróbuj ograniczyć jedzenie do konkretnych stref. Dzieci są znane z chodzenia po domu podczas jedzenia. Tym samym pozostawiają one na podłodze wiele okruchów. Aby temu zapobiec naucz swoje dzieci spożywania posiłków oraz picia napoi przy stole jadalnym. W okresie letnim zachęcaj je do jedzenia posiłków na świeżym powietrzu. To idealna okazja nie tylko do zaczerpnięcia świeżego powietrza ale również uniknięcia zabrudzeń od jedzenia w domu!

Regularnie czyść obszary szczególnie narażone na zabrudzenia

Jeśli masz mało czasu i nie możesz wyczyścić wszystkich powierzchni w domu, trzymaj się czyszczenia podłóg w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Są one szczególnie narażone na gromadzenie się zabrudzeń. W miejscach takich jak kuchnia, jadalnia i salon zwykle gromadzi się najwięcej brudu na podłodze. Codziennie ich czyszczenie pozwoli utrzymać te powierzchnie wolne od zabrudzeń. Dzięki niemu dom będzie wyglądał znacznie bardziej czysto i zdrowo. Resztę powierzchni, które nie są tak bardzo narażone na gromadzenie się zabrudzeń możesz czyścić raz lub dwa razy w tygodniu.

Codzienne czyszczenie

Po posiłku zrób szybki porządek w jadalni, oczyszczając powierzchnie z widocznych zabrudzeń. Takie codzienne czyszczenie „punktowe” pozwoli ci ułatwić utrzymanie porządku w mieszkaniu. Sprawi także, że gruntowne czyszczenie domu będzie łatwiejsze. Jest to również świetny sposób, aby zapobiec utrwalaniu się plam oraz innych zabrudzeń, które po dłuższym okresie czasu wymagają pracochłonnego szorowania. Takie codzienne sprzątanie powierzchni może więc uratować twoje meble przed zniszczeniami, powodowanymi przez niemożliwe do usunięcia stare zabrudzenia. Regularne czyszczenie podłóg naturalnym środkiem do czyszczenia podłóg Think ECO Think BIO pozwoli Ci zachować Twój dom w idealnym stanie.

Zamiataj i myj podłogi

Pamiętaj, regularne zamiatanie i mycie powierzchni zapobiegnie powstawaniu zadrapań i zabrudzeń. W przypadku obecności dzieci w domu, nasz podłogi są szczególnie narażone na rozlane płyny czy rozrzucone jedzenie. Pozostawanie resztek na podłogach jest nie tylko niehigieniczne i nieestetyczne ale także może prowadzić do niepożądanych i nieprzyjemnych zapachów. Jeśli masz dziecko, pamiętaj aby myć po każdym posiłku, oczyszczać podłogę pod wysokim krzesełkiem. Jest to bowiem miejsce, w którym często gromadzi się upuszczone przez dziecko jedzenie lub rozlane płyny. 

Kiedy sprzątać podłogi?

Powierzchnie, z których często korzystamy najlepiej sprzątać, gdy dzieci są w szkole lub śpią. Mokre powierzchnie mogą stwarzać ryzyko poślizgnięcia się, szczególnie dla najmłodszych. Dobrze jest korzystać z profesjonalnych ekologicznych płynów takich jak środek do czyszczenia podłóg Think ECO Think BIO. Zapewnia szybkie schnięcie podłóg, dzięki czemu nie musimy długo czekać aby znów cieszyć się czystą powierzchnią. Wykonany w 100% z aktywnych składników pochodzenia roślinnego płyn do mycia podłóg ATLANTA zapewni ci spokój ducha, gdy twoje dzieci będą się bawić na podłodze.

Naucz swojego malucha jak może pomóc w sprzątaniu

Innym świetnym sposobem na pozyskanie dodatkowej pomocy i poświęcenie więcej czasu na tworzenie więzi z dziećmi jest zaangażowanie ich w sprzątanie! Nauczenie malucha sprzątania po sobie, zamiatania lub zmywania podłóg może być dobrym ćwiczeniem odpowiedzialności. Niewielkie czynności, takie jak nauczanie dziecka, jak odkładać zabawki po zabawie, mogą pomóc Ci utrzymać podłogi w czystości.

Utrzymuj podłogi w czystości zgodnie z naturą

Utrzymanie podłóg w czystości, gdy masz dzieci, jest niezbędne dla ich dobrego samopoczucia. Czysta podłoga nie tylko utrzymuje świeży wygląd domu. Sprawia także, że ​​jest to bezpieczne miejsce do zabawy dla dzieci. Korzystanie z nietoksycznego środka do czyszczenia podłóg, takiego jak Think ECO Think BIO ALANTA, pozwala na utrzymanie czystych podłóg. Jednocześnie środek taki nie szkodzi ludziom, dzieciom i środowisku. Składniki aktywne w 100% pochodzenia roślinnego nie podrażniają skóry i mogą być stosowane na wszystkich powierzchniach podłogowych w celu zapewnienia szczęśliwego i zdrowego domu.