Czyszczenie tapicerki

Czyszczenie tapicerki

Trudno sobie wyobrazić mieszkanie bez mebli tapicerowanych. Sofa, narożnik, krzesła, pufy, fotele pełnią w domu funkcją ozdobną i praktyczną. Ułatwiają codzienne funkcjonowanie i zapewniają komfortowy odpoczynek. Meble tapicerowane są jednak narażone na częste zabrudzenia. Czyszczenie tapicerki jest więc istotnym czynnikiem pozwalającym zachować atrakcyjny wygląd ulubionych mebli.

Domowe sposoby czyszczenia tapicerki

Czyszczenie tapicerki nie należy do najłatwiejszych, ponieważ większość tkanin jest podatna na zabrudzenia. Najczęściej do odświeżenia tapicerki używa się dedykowanych środków. Wymagają one uprzedniego dokładnego odkurzenia, dokładnego nanoszenia preparatu na tkaninę oraz ponownego odkurzenia. W przypadku czyszczenia tapicerki płynem do mycia naczyń zasady postępowania są podobne. Dużo trudniej pozbyć się tłustych plam lub z kawy, herbaty czy wina. W takich przypadkach dobrze sprawdzają się domowe sposoby jak:

  • roztwór wody i sody oczyszczonej,
  • roztwór wody i kwasku cytrynowego,
  • talk lub mąka ziemniaczana.

Domowe sposoby czyszczenia tapicerki pozwalają pozbyć się uporczywych plam. Szczególnie uciążliwe są plamy z tłustych potraw, herbaty, czerwonego wina czy kawy. Ich usunięcie jest dość pracochłonne i wymaga dużej ostrożności. Mycie tapicerki domowymi sposobami wymaga zastosowania różnych metod w zależności od rodzaju zabrudzenia. Należy pamiętać także o zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Szczególnie ostrożnym powinniśmy być w przypadku czyszczenia delikatnych materiałów obiciowych.

Szybkie i skuteczne czyszczenie tapicerki

Czyszczenie tapicerki wymaga sporych nakładów pracy oraz zachowania ostrożności. W przypadku uporczywych zabrudzeń np. plam z czerwonego wina na jasnej kanapie, konieczne jest wywabianie plamy i ponowne czyszczenie całej tapicerki. Tradycyjne środki czyszczące mogą odbarwiać czyszczoną powierzchnię. Idealnym sposobem na dokładne czyszczenie tapicerki jest innowacyjny, ekologiczny preparat Atapa.

Czy ECO płyny są tak samo skuteczne jak preparaty ze szkodliwą chemią?

Środek do czyszczenia tapicerki ATAPA jest oparty na naturalnych wyciągach roślinnych. Szybko i skutecznie usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Dodatkowo jest on łagodny do czyszczonej powierzchni. Bezpieczny dla zdrowia i środowiska naturalnego preparat o nowoczesnej formule jest bardzo wydajny. Efektywnie usuwa kurz, brud oraz uporczywe plamy z tapicerki meblowej i samochodowej. Czyszczenie tapicerki nie musi pracochłonne ani uciążliwe. Delikatny zapach i naturalny skład doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu tapicerki meblowej i samochodowej i zapewnia idealną czystość sofy, kanapy, fotela, pufy czy krzesła.