Ekologiczne sprzątanie: ekologiczna droga do błyszczącego domu

Ekologiczne sprzątanie

Gdy lato się kończy i zaczyna się jesienny, przytulny sezon, zaczynamy coraz więcej czasu spędzać w pomieszczeniu. To świetna wymówka, aby gruntownie posprzątać dom, zanim założymy grube skarpety i rozpalimy ogień na nadchodzącą zimę.

Większość szaf z płynami do sprzątania naszych domów jest obecnie wypełniona nowoczesnymi środkami czyszczącymi. Wiele z nich zawiera mnóstwo chemikaliów. Chociaż czyszczą one powierzchnie, jak gwarantują to producenci, to pozostawiają ślady toksyn i niebezpiecznych substancji w domu, środowisku, a nawet na naszej skórze i ciele.

Przejście na ekologiczne środki czyszczące może początkowo wydawać się trudne. Zwłaszcza, gdy od lat używasz tych samych sprawdzonych marek i wiesz, że działają. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego warto zmienić swoje sposoby czyszczenia na bardziej ekologiczne. Dowiedz się, które produkty i rozwiązania w zakresie ekologicznego czyszczenia powierzchni pomogą Ci rozpocząć drogę do bardziej ekologicznego domu!

Ekologiczne sprzątanie. Dlaczego warto wybrać ekologiczne produkty czyszczące?

1. Mniej chemikaliów

Na środkach do czyszczenia toalety lub podłóg, na odwrocie większości butelek, znajdziesz etykiety ostrzegawcze o zawartości niebezpiecznych substancji. Wynika to z zawartości toksycznych chemikaliów. Znajdują się one w płynach do czystości i mogą potencjalnie wyrządzić szkodę tobie, twojej rodzinie, domowi i środowisku. Typowe chemikalia czyszczące zawierają szkodliwe związki takie jak chociażby: triclosan, butoksyetanol, wodorotlenek sodu, chlor i inne. Niektóre z nich powiązać można z przewlekłymi chorobami układu oddechowego. Wśród nich popularne są: astma i zapalenie oskrzeli. Inne są odpowiedzialne za ostre reakcje skórne, takie jak wysypka, a w niektórych przypadkach nawet oparzenia chemiczne i rak. W rzeczywistości badanie przeprowadzone przez University of Bergen w Norwegii wykazało, że regularne stosowanie chemicznych środków czyszczących ma podobny wpływ na twoje ciało jak palenie.

Te chemikalia są nie tylko szkodliwe w momencie ich użycia, ale także na bieżąco zanieczyszczają środowisko. Wiele z tych toksyn znajduje się w powietrzu, szczególnie na obszarach miejskich o dużej populacji. Wymieszane z wodą, niebezpieczne substancje są wprowadzane do naszych oceanów, rzek i jezior. Stanowią one więc poważne zagrożenie dla zwierząt. Mogą się także przedostawać do naszej żywności.

Wybór przyjaznych dla środowiska środków czyszczących da naszej planecie szansę na regenerację i stworzy zdrowsze środowisko!

2. Przyjazny dla budżetu

Po co wydawać dużo pieniędzy na środki czyszczące, które powodują szkody dla ciebie i środowiska, skoro w wielu przypadkach możesz wykorzystać to, co już masz w domu? W ostatnich latach domowe produkty do czyszczenia stały się bardziej popularne. Ludzie dzielą się swoimi przepisami online, aby inni mogli je wypróbować. Dzięki temu bardzo łatwo jest znaleźć to, czego szukamy w internetowych wyszukiwarkach. Typowymi składnikami domowych środków do czyszczenia są: wodorowęglan sody, sok z cytryny lub ocet. Stworzenie takiego roztworu może wymagać czasu na jego przygotowanie i krótkiego okresu prób i błędów, dopóki nie doprowadzisz go do perfekcji, nie musisz jednak inwestować w niego zbyt dużo pieniędzy.

Jeśli tworzenie produktów nie jest dla Ciebie lub nie masz czasu, nadal możesz zaoszczędzić pieniądze. Uczynisz to kupując hurtowo ekologiczne produkty czyszczące. Zakup produktów w dużych opakowaniach takich jak 5 litrowy płyn do mycia tapicerki czy środek do czyszczenia ekranów jest o wiele bardziej opłacalny. Jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczne niż zakup mnóstwa produktów w małych opakowaniach. Coraz więcej miejsc oferuje także „stacje napełniania”. W takich miejscach napełnić własne pojemniki dowolnym środkiem czyszczącym, którego potrzebujesz – oszczędzając pieniądze i opakowanie!

Ekologiczne sprzątanie. Jak rozpocząć swoją ekologiczną procedurę czyszczenia

1. Inwentaryzacja

Zanim zakupisz ekologiczne produkty czyszczące, musisz dowiedzieć się, jakiego rodzaju produktów używasz regularnie, w jaki sposób działają one na Ciebie i ile z nich zostało.

Przejrzyj swoją szafkę do czyszczenia, aby zidentyfikować używane środki czyszczące i produkty, które kiedyś kupiłeś, ale nigdy tak naprawdę nie używałeś. Chociaż kuszące jest wyrzucenie ich wszystkich za jednym zamachem i zastąpienie ich całą gamą ekologicznych środków czyszczących – nie rób tego! Masz je teraz, energia do ich wytworzenia została już wydana. Kiedy je wyrzucisz, i tak wypłuczą swoje chemikalia w środowisku, więc równie dobrze możesz wykorzystać je zgodnie z ich przeznaczeniem, zanim to nastąpi. O ile nie masz poważnych obaw zdrowotnych związanych z istniejącymi środkami czyszczącymi, najlepiej pozbyć się tego, co masz i przekazać to, czego nie potrzebujesz, zanim zaopatrzysz się w ekologiczne alternatywy.

2. Zrób sam lub zakup ekologiczne produkty czyszczące

Gdy dojdziesz do końca jednej butelki, możesz zacząć szukać zielonej alternatywy. Jeśli zdecydujesz się spróbować przepisów domowych, warto zainwestować w dobry sprzęt do sprzątania. Zakup gąbkę do szorowania oraz szczotkę do mycia aby w pełni wykorzystać swoje produkty.

Większość składników do czyszczenia możesz kupić w swoim zwykłym supermarkecie. W niektóre produkty, jak czysty alkohol lub napoje gazowane zaopatrzysz się w aptece lub sklepie z żywnością. Nie bądź rozczarowany, jeśli Twoja pierwsza mikstura nie będzie działała tak dobrze, jak się spodziewałeś. Zaletą domowych środków czyszczących jest to, że możesz je zmieniać tak, jak potrzebujesz. Nie obawiaj się nieznacznie zmieniać proporcje. Pozwól sobie na trochę prób i błędów, dopóki nie będziesz zadowolony z wyniku!

3. Eco czyszczenie gotowymi produktami Think ECO Think BIO

Jeśli tworzenie własnych produktów nie jest dla Ciebie, masz do wyboru wiele ekologicznych, ale niezwykle skutecznych środków czyszczących dla całego domu. Wśród nich znajdziesz: środek do czyszczenia toalet , środek do usuwania pleśni  i czyszczenia mebli. Zakupić możesz też eko uniwersalny środek czyszczący w sprayu  i profesjonalny spray do czyszczenia okien . Patrząc na szeroką gamę ekologicznych środków czyszczących naprawdę nie trzeba polegać na chemikaliach, aby dokładnie wysprzątać swój dom.

Ekologiczne sprzątanie: dla twojego zdrowia i planety

Jak każda inna zmiana, którą chcesz wprowadzić w swoim życiu, przejście na ekologiczne środki czyszczące może na pierwszy rzut oka wydawać się przytłaczające. W końcu jest to odejście od znanej rutyny w kierunku czegoś, czego wcześniej nie próbowałeś i może to być zniechęcające.

Po znalezieniu lub stworzeniu naturalnych produktów, które działają, nie będziesz oglądać się za siebie. Czyszczenie w sposób bardziej zrównoważony i przyjazny dla środowiska nie tylko sprawi, że poczujesz się, jakbyś naprawdę zmieniał nasze środowisko. Twój dom będzie z kolei jeszcze czystszy i zdrowszy!

Czy już zagłębiłeś się w świat ekologicznego sprzątania? Jeśli nie, skorzystaj z naszych produktów! Oferujemy profesjonalne środki czyszczące do zakładów przemysłowych i gospodarstw domowych w 100% ECO i BIO.