Jak pozbyć się zapachu kociego moczu?

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu?

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu? Grono miłośników kotów jest bardzo duże i coraz więcej osób decyduje się na czworonożnego przyjaciela. Kot dostarcza wiele radości, ale też może wyrządzić wiele szkód w domu, dlatego warto dobrze przemyśleć decyzję o przyjęciu nowego domownika. Właściciele kotów najczęściej mają problem ze “znaczeniem” terenu przez pupila. Nieprzyjemny zapach kociego moczu jest wyjątkowo trudny do usunięcia, a popularne środki czyszczące czy piorące mogą znacznie potęgować problem. Co pomaga w walce z moczem kota?

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu?. Co pomaga w walce z moczem kota – sprawdzone sposoby

Intensywny i nieprzyjemny zapach kociego moczu na tkaninach czy dywanie większość osób próbuje usunąć tradycyjnymi metodami jak proszek do prania czy płyn do czyszczenia dywanów. Okazuje się, że tego typu metody nie pomagają w walce z moczem kota. Problemem jest skład kociego moczu, który w reakcji na tradycyjny środek piorący czy czyszczący może nasilić nieprzyjemny zapach. O ile z plamami na tkaninach czy dywanie proszki i płyny sobie radzą, o tyle do redukcji zapachu zupełnie się nie sprawdzają. Zanim pupil nauczy się korzystania z kuwety, warto mieć świadomość, że w walce z moczem kota pomaga jedynie neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu. Najczęściej stosowanymi neutralizatorami zapachu kociego moczu są:

  • papka z octu i sody oczyszczonej,
  • woda utleniona.

Domowe sposoby w walce z moczem kota mogą okazać się skuteczne, ale są również pracochłonne, a dodatkowo ich zastosowanie, zwłaszcza papki z octu i sody oczyszczonej, pozostawia na czyszczonej powierzchni intensywny aromat. W przypadku zastosowania octu w walce z moczem kota potrzebne jest kilka dni na całkowite pozbycie się silnego zapachu.

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu?. Co pomaga w walce z moczem kota- skuteczny neutralizator zapachów

Na rynku od niedawna królują neutralizatory zapachów. Są znacznie skuteczniejsze od odświeżaczy, ponieważ nie maskują, a całkowicie pochłaniają nieprzyjemne zapachy. Neutralizatory zapachów pomagają w walce z moczem kota. Warto jednak wybrać bezpieczny środek, który nie ma negatywnego wpływu na zdrowie pupila, a także pozostawia przyjemny aromat. Rewolucyjnym neutralizatorem zapachu i najlepszym orężem w walce z moczem kota jest ekologiczny środek, Assana.

Czy ekologiczne płyny do czyszczenia i neutralizacji zapachu są skuteczne?

Skład neutralizatora zapachów Assana jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia oraz środowiska naturalnego, ponieważ oparty jest na wyciągu z endemicznej rośliny. Doskonale sprawdza się w walce z moczem kota, a przy tym jest bezpieczny w użytkowaniu i przyjazny dla środowiska naturalnego. Assana to najlepsza odpowiedź na pytanie: co pomaga w walce z moczem kota.