Ekologiczne produkty. Dlaczego warto być ekologicznym?

Ekologiczne produkty.

20 najlepszych produktów przyjaznych dla środowiska

Ekologiczne produkty. Co to oznacza, że ​​firma staje się ekologiczna? Słowa ekologiczne, naturalne i przyjazne dla środowiska są wszędzie, a rynek artykułów wielokrotnego użytku kwitnie. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego powinieneś uczynić swoją firmę bardziej przyjazną dla środowiska i jakie produkty przyjazne dla ziemi są obecnie popularne.

Popularność produktów przyjaznych środowisku to dobra wiadomość nie tylko dla osób dbających o ekologię, ale także dla sprzedawców detalicznych. Opłaca się sprzedawać artykuły wielokrotnego użytku i jednorazowe, ponieważ większość ludzi dba o to, co kupują, używają i jedzą, ale poza tym daje to również miłe poczucie wkładu w globalną ochronę środowiska.

Co to jest Go Green?
Dlaczego marki powinny stać się ekologiczne?
20 najlepszych ekologicznych produktów do sprzedaży online

Co to jest Go Green?

Go Green to słynne hasło i potoczna nazwa ruchów ekologicznych na całym świecie. Zrzesza ludzi, którzy dbają o przyrodę, chcą produkować mniej odpadów i zmniejszać nasz ślad ekologiczny na planecie. Główną ideą Go Green jest stosowanie produktów przyjaznych dla środowiska, zgodnie ze zrównoważonym stylem życia i oczywiście koncepcją Zero Waste.

Przyjazny środowisku stał się modnym hasłem w reklamach, mediach społecznościowych i telewizji. Klienci uwielbiają produkty z nadrukowanymi zielonymi liśćmi, minimalistycznymi wzorami i delikatnymi kolorami, które sprawiają, że myślą, że do produkcji nie użyto żadnych środków chemicznych. Jednak przede wszystkim należy wytwarzać produkty prawdziwie przyjazne dla środowiska , a nie tylko sprawiać, by wyglądały, jakby były ekologiczne.

Biznes przyjazny środowisku to taki, w którym decyzje podejmowane są ze świadomością konsekwencji dla przyrody. Użycie tego słowa sprawia, że ​​większość ludzi uważa, że ​​produkt nie jest szkodliwy dla środowiska i można go poddać recyklingowi. Upewnij się, że mówisz prawdę umieszczając to słowo na opakowaniu swojego produktu – nie zawiedź swoich klientów i spełnij ich oczekiwania.

Zrównoważony rozwój to jedna z najtrudniejszych koncepcji stylu życia. Sprawienie, by Twoja firma była bardziej ekologiczna jest dobra, ale uczynienie jej zrównoważoną to znacznie ważniejszy cel, który jest trudniejszy do osiągnięcia. Produkt można nazwać zrównoważonym tylko wtedy, gdy jest wykonany z odnawialnych, przyjaznych dla środowiska zasobów, ale poza tym proces produkcyjny powinien również przynosić pewne korzyści dla środowiska, wymagać minimalnej ilości energii i nie powodować zanieczyszczeń.

Koncepcja zero waste skupia się na wydłużeniu cyklu życia zakupionego przedmiotu. Jest to znacząca część formuły 5R: Odrzuć, Zmniejsz, Recykling, Ponowne użycie i wreszcie Recompost. Działacze Zero Waste dążą do zmniejszenia liczby wysypisk i spalarni oraz propagują ideę wielofunkcyjnego wykorzystania produktów. Nie wierzą, że recykling jest rozwiązaniem wszechobecnym. Zero Waste to także nauka odmawiania zakupów impulsowych i nieplanowanych oraz odrzucanie artykułów jednorazowego użytku, opakowań plastikowych i, jeśli to możliwe, opakowań w ogóle.

Jak więc dojść do tego wszystkiego i stać się ECO i BIO?

Jak wszystko inne, odpowiedź jest w internecie. W mediach społecznościowych lub na ekologicznych blogach ruchów ekologicznych lub różnych organizacjach, takich jak słynny Greenpeace. Możesz znaleźć statystyki zanieczyszczeń i sprawdzić przykłady ekologicznych firm, aby uzyskać inspirację.

Jednocześnie zalecamy ostrożność ze źródłami, z których uzyskujesz informacje. Ponieważ rośnie liczba organizacji ekologicznych , jest też wiele fałszywych – firm, które tylko udają, że dbają o środowisko. Wprowadzanie klientów w błąd poprzez twierdzenie, że firma jest „bio”, „wegańska”, „eko” lub tak dalej, jest znane jako greenwashing .

Obecnie rynek jest wypełniony tak zwanymi „zielonymi” firmami, które przedstawiają swoje produkty, aby nie szkodziły, a nawet nie przyczyniły się do czystości natury, podkreślając swoje wysiłki w zielonych inicjatywach. Jak udają, że są zielone ?

  1. Niektóre firmy produkują kosmetyki wegańskie, ale używają toksycznych składników, takich jak laurylosiarczan sodu, glikol propylenowy i kokamid DEA.
  2. W 2018 roku w ramach kampanii zakazującej stosowania plastikowej słomy wprowadzono nowe wieczka bez słomy. Ale to wieczko zawiera więcej plastiku niż stara słomka i wieczko razem.
  3. Niektórzy producenci kapsułek z kawą twierdzą, że produkują w 100% kompostowalne kapsułki z kawą. Ale w rzeczywistości ich strąki są rozkładalne tylko w obiektach przemysłowych, ale nie w kompoście na twoim podwórku.

Mamy nadzieję, że nie zostaniesz jednym z nich. Jest to strategia marketingowa „ciemnej strony”, której detaliści powinni unikać wszędzie. Wiele ekologicznych pralek wydaje tak niewiarygodną ilość swojego cennego czasu i pieniędzy na nadanie im bardziej ekologicznego wyglądu, że mogą zainwestować w uczynienie go prawdziwie przyjaznym dla środowiska .

Jeśli nadal myślisz, że fałszywe ekologiczne produkty mogą być tańsze, a strategia marketingowa zielonego prania może zwiększyć Twoje zyski, powinieneś wiedzieć, że dziś ludzie mogą łatwo sprawdzić wiarygodność „zielonej” firmy w Internecie. Witryny takie jak Greenwashing Index i Sins of Greenwashing udostępniają te informacje bezpłatnie. Sprawy sądowe od zainteresowanych klientów, którzy zauważą kłamliwą etykietę, mogą spowodować znacznie większy ból dla twojego portfela niż naprawdę zielone.

Dlaczego marki powinny stać się ekologiczne?

Postawa ekologiczna może przekształcić się z wielkiego problemu w doskonałe rozwiązanie biznesowe. Promowanie produktów przyjaznych dla środowiska to przede wszystkim wielki wkład w zmniejszenie śladu węglowego i pomoc ludziom w utrzymaniu naszej roli jako szlachetnych i rozważnych stewardów planety. Ale może też przynieść zyski – przy odpowiednim podejściu marketingowym.

Wielu Twoich klientów uważa, że ​​bycie ekologicznym oznacza natychmiastowe wyrzucenie połowy szafy, przejście na restrykcyjny styl życia i nigdy więcej cieszenia się tymi prostymi rzeczami, które kochają. Możesz udowodnić, że się mylą i zainspirować do spróbowania czegoś nowego i pomóc zmienić ich życie na lepszą, bardziej zrównoważoną ścieżkę. Branża ekoproduktów to ta, w której marki stają się czymś więcej niż tylko firmami, od których ludzie kupują – dzielą się swoimi wartościami i sprawiają, że klienci słuchają.

Ruch proekologiczny zdobywa coraz więcej gospodarek na całym świecie. W związku z tym szybko rośnie popyt na produkty przyjazne dla środowiska, a marki zajmujące się ekologicznym praniem tracą klientów i pieniądze. Według wskaźnika efektywności środowiskowej Europa jest liderem w ochronie środowiska. EPI obejmuje prawie wszystkie kraje i mierzy działania, które podejmują, aby stać się ekologicznymi. Takie działania wpływają również na trendy rynkowe i zachowania konsumentów. Na szczycie znajdują się kraje europejskie, takie jak Szwajcaria, Francja, Dania, Malta. Podczas gdy Stany Zjednoczone zajmują 27 miejsce w rankingu, co nie jest takie złe.

Mówiąc o USA, trend proekologiczny już zyskuje na popularności. Statystycznie ponad 48% konsumentów w USA jest gotowych zacząć kupować tylko produkty przyjazne dla środowiska, aby chronić środowisko. Obecnie sprzedaż produktów z etykietami przyjaznymi dla środowiska stanowi 22% całkowitej sprzedaży w sklepie [1]

. Popularność zrównoważonych towarów wzrosła o 3% od 2014 r. Ponadto oczekuje się, że produkty przyjazne dla środowiska będą stanowić 25% sprzedaży w sklepach do 2021 r. [2]

Nielsen – zrównoważony konsument.

Go green już stało się modnym trendem. Klienci rozpoznają zielone marki i doceniają je. Popyt na produkty przyjazne dla środowiska jest wysoki jak nigdy dotąd, zwłaszcza wśród przedstawicieli pokolenia Milenialsów i pokolenia Z .

To oni najbardziej odczują skutki zniszczenia planety, a ponieważ przedstawiciele pokolenia Milenialsów i pokolenia Z są głównymi użytkownikami mediów społecznościowych i internetu, ich świadomość problemów ekologicznych jest znacznie wyższa niż w przypadku innych pokoleń.

Biorąc pod uwagę osoby z wyżu demograficznego i starsze pokolenia, widzimy dużą lukę w podejściu do zrównoważonych zakupów . Statystyki pokazują, że milenialsi dwukrotnie – 78% respondentów – zmieniają nawyki zakupowe. Chociaż tylko 33% osób z wyżu demograficznego chciałoby kupować produkty przyjazne dla środowiska, aby przyczynić się do ochrony środowiska [4]

Barrons – statystyki przyjazne dla środowiska. Milenialsi są również skłonni zapłacić więcej za dobra zrównoważone – 90% klientów, podczas gdy tylko 60% osób z wyżu demograficznego zgadza się wydać więcej. Ale, prawdę mówiąc, 60% to raczej wysoki wynik, a my robimy postępy w ochronie środowiska w USA i innych krajach.

Jak najlepsze marki stają się ekologiczne?

Najlepsze marki pokazały już przykłady, jak można połączyć działania na rzecz ochrony środowiska z zyskiem dla swojej marki. Rozważmy producentów sneakersów. Przeciętny Amerykanin ma do 30 par trampek i wyrzuca ich ponad 5 rocznie [5]

Odpady 360. Ale każda para butów emituje do 13,6 kg dwutlenku węgla. Podczas gdy produkcja materiałów na buty do biegania zawiera toksyczne materiały, takie jak skóra, nylon, guma syntetyczna, plastik i wiskoza .

Adidas jest jedną z tych firm, które odkryły rozwiązanie. Firma wyprodukowała 7000 limitowanych edycji butów wykonanych w całości z plastiku odzyskanego z oceanu. Te trampki wyprzedane natychmiast i Adidas jest ustawiony, aby miliard dolarów z innej produkcji pięciu milionów par. Oprócz tych słynnych plastikowych butów, produkują również ubrania i trampki z poliestru z recyklingu, który jest modny wśród fanów ekologii.

Innym genialnym pomysłem jest wspieranie kawiarni w ochronie środowiska . Stany Zjednoczone są największym konsumentem kawy na świecie, a Amerykanie wypijają ponad 400 milionów filiżanek kawy dziennie. Ale kawiarnie to największe biznesy niszczące planetę. Możesz być zaskoczony, ale biznes kawowy jest winowajcą wylesiania, szkodliwych emisji i odpadów nieulegających biodegradacji.

Aby kawiarnie były bardziej zrównoważone, wykonują następujące czynności:

  • Wymień jednorazowe mieszadełka na łyżki.
  • Przejdź z pojemników i kubków styropianowych na opakowania biodegradowalne.
  • Wybierz organiczne składniki i produkty.
  • Jako alternatywę oferuj produkty wegańskie o znacznie niższym śladzie węglowym. Takie produkty obejmują mleko sojowe, kokosowe i migdałowe.
  • Wspieraj lokalnych producentów, pozyskując składniki z ich gospodarstw.
  • Zapewnij klientom zniżki, jeśli przyniosą własne kubki wielokrotnego użytku.
  • Przekaż zużyte fusy z kawy lokalnym rolnikom, którzy mogą je wykorzystać jako naturalny nawóz dla roślin.

Wiele kawiarni w USA już przestrzega wszystkich tych zaleceń. Ale ostatnio obliczono, że osiągnięcie zrównoważonego rozwoju całej branży zajmie dziesięciolecia i będzie kosztować ponad 4 miliardy dolarów, a także dekady, aby cały sektor był zrównoważony.

Nie oznacza to jednak, że należy skupić się na przekształceniu sklepu w zieloną farmę. Oferujemy jedynie lepsze poznanie opcji dla każdej firmy i wykorzystanie popularności zielonych tendencji, które napędzają wzrost, a jednocześnie pomagają środowisku. Uratuj planetę i stań się bogaty, czego nie lubić?

Ekologiczne produkty. 20 najlepszych ekologicznych produktów do sprzedaży online

Szeroka gama różnych produktów może przyciągnąć grupy klientów różnych płci i pokoleń. Poinformowanie klientów o znaczeniu współczesnego trendu ekologicznego pomoże Ci dokonać lepszego wyboru. Poza tym zapamiętają Twoją markę jako tę, która zmieniła ich życie. Rozważmy najlepsze ekologiczne produkty, które cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem wśród osób dbających o środowisko.

Ubrania wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu: od 10 do 380 zł

Te ubrania wykonane z naturalnych materiałów są znacznie bezpieczniejsze dla skóry i mogą być poddane recyklingowi. Jednak jeszcze lepszym podejściem jest ożywienie starych dżinsów. Na fali zyskujących na popularności sklepów z używanymi rzeczami, z ubrań, które kupiłeś w zeszłym roku, powstają obecnie serie ubrań. Są miejsca, w których możesz zabrać swoje stare ubrania: Goodwill lub Salvation Army. Co więcej, różne sklepy oferują zniżki, jeśli przyniesiesz starą tkaninę. Na przykład, przynosząc stare ubrania do H&M, otrzymujesz 15% zniżki, a Levi’s zapewnia 20% kupon na jeden przedmiot. Możesz nawet podarować tekstylia nie będące ubraniami, takie jak prześcieradła i ręczniki.

Ekologiczne produkty. Przedmioty z bambusa wielokrotnego użytku: 10 USD

Bambus to wspaniała roślina, ponieważ można z niej zrobić wiele trwałych i poręcznych, zrównoważonych produktów. Elementy bambusowe wyglądają prosto, a jak wspomnieliśmy w naszym poprzednim artykule o opakowaniach – prostota jest atrakcyjna . Korzystając z bambusa, możesz tworzyć i sprzedawać różne przedmioty, takie jak przybory kuchenne, szczoteczki do zębów, grzebienie, sztućce i talerze. Na przykład bambusowe przybory kuchenne i inne przedmioty kuchenne nigdy nie topią się, jeśli zostaną pozostawione na panelu grzewczym, nie uwalniają toksyn i nie potrzebują specjalnych środków chemicznych do mycia. Pamiętaj tylko, że mogą się palić. Poza tym pomyśl o tym – ile szczoteczek do zębów używasz w życiu. A wszystkie są wykonane z plastiku. Natura Ci za to nie podziękuje, ale nie oznacza to, że nie możesz mieć czystych i białych zębów przy pomocy bardziej zrównoważonych rozwiązań. Bambusowe szczoteczki do zębów zyskują popularność w Stanach Zjednoczonych, ponieważ są pierwotnie antybakteryjne, biodegradowalne i nie potrzebują energii do obróbki materiału, dzięki czemu nie powodują żadnych szkód. Ponadto bambusowe przedmioty pozostają w dobrym stanie znacznie dłużej, niż mogłoby się wydawać. Potrzebujesz innego powodu?

Ekologiczne produkty. Butelki na wodę przyjazne dla środowiska: do 20 USD

Zwykle jedna osoba wypija około półtora litra wody dziennie. Wyobraź sobie, ile czasu potrzebujesz, aby iść do sklepu i kupić wodę butelkowaną? Zwłaszcza jeśli chodzisz na siłownię i pijesz dużo wody podczas treningu. W rezultacie Amerykanie wyrzucają rocznie 35 miliardów plastikowych butelek. Wszystkie te butelki uwalniają BPA – toksynę, która może powodować uszkodzenia. Jako alternatywę polecamy butelki ze stali nierdzewnej, które są w 100% wolne od BPA lub inne silikonowe i szklane butelki na wodę. Taki trwały produkt nie jest gorszy od plastikowych – możesz wybrać kształt i kolor, nałożyć naklejkę czy brokat. Kolejną zaletą jest to, że niektóre butelki mogą pomieścić napoje zimne lub gorące do 24 godzin. Możesz również zapewnić klientom przyjazne dla środowiska wieczka, słomki i smycze, aby mogli używać butelek w 100% przyjaznych dla środowiska.

Ekologiczne produkty. Torby na zakupy wielokrotnego użytku: do 40 USD

Ile plastikowych toreb utknęło już w jednej z szuflad w Twojej kuchni? A teraz zgadnij, ile z nich pozostanie na planecie długo po tym, jak Twoje wnuki dorosną. Torby ekologiczne są zwykle wykonane z tkanych włókien bawełnianych. Są niesamowicie odporne na stres i trwałe, a ponieważ nie są przezroczyste, nikt nie dowie się, że kupiłeś dodatkową puszkę Nutelli. A nawet jeśli klienci zrobili spożywcze zakupy online, nadal mogą chcieć użyć torbę spożywczą do przenoszenia innych produktów. Zastanów się nad poinformowaniem klientów, że otrzymają zniżkę, jeśli będą korzystać z torby wielokrotnego użytku podczas odbierania zakupionego przedmiotu.

Ekologiczne produkty. Akumulatory: 24 $ za opakowanie 16 sztuk

Główną zaletą akumulatorów jest to, że można ich używać wielokrotnie, dlatego należy produkować mniej zwykłych baterii. W rzeczywistości akumulatory zużywają do 24 razy mniej nieodnawialnych zasobów naturalnych niż jednorazowe. Czemu? Ładowanie jest bardziej wydajne niż kupowanie i tworzenie nowych. W dłuższej perspektywie Twoi klienci zaoszczędzą pieniądze, energię i czas. A jeśli używasz jednorazowego, pobierz aplikację iRecycle, aby znaleźć punkty recyklingu tych często zapomnianych baterii i elementów elektronicznych w koszu.

Ekologiczne produkty. Głowice prysznicowe o niskim przepływie: od 17 do 100 USD

Dziesięć litrów to średnia ilość wody, jaką ludzie spędzają pod prysznicem co minutę, a około 50 litrów po prostu wypływa. Rzecz dotyczy nie tylko samej wody, ale także gorącej wody. Im więcej wody jest zużywane, tym więcej energii potrzeba do jej podgrzania. Ciepła woda dodatkowo zużywa więcej ciepła, więc możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na rachunkach za prąd. Deszczownica oszczędzająca wodę działa poprzez wyciskanie wody w małych otworach, ograniczając przepływ wody nawet o połowę, a jednocześnie utrzymuje go stabilnym i niezachwianym. Takie prysznice o niskim przepływie mogą zmniejszyć zużycie wody o 40% lub nawet więcej, w zależności od głowicy.

Ekologiczne produkty. Filtry do kawy wielokrotnego użytku: do 20 USD

Nie trzeba tłumaczyć, że kawa pozostaje popularna. Jak wyglądałoby gorączkowe życie bez tego cenionego ciepłego napoju? Oczywiście w ekologicznym, stylowym kubku bambusowym. Ale bez względu na to, czy uwielbiasz ją z mlekiem migdałowym czy sojowym, ziarna kawy muszą być jakoś zaparzone. Koszt i smak kawy zależą od filtra. Oprócz zwykłych filtrów papierowych nadających się do recyklingu, dostępne są filtry metalowe, nylonowe, a nawet złote. Wydaje się, że zrównoważony filtr z bawełny organicznej równoważy oba. Ten wchłania trochę oleju, ale przepuszcza kwas i będzie Ci służyć przez lata, oszczędzając dużo pieniędzy.

Opcje Eco mogą być również używane do maszyn. Filtry wielokrotnego użytku pasują do prawie każdego ekspresu do kawy i zdecydowanie warto je kupić, ponieważ pojedynczy filtr może dać znacznie więcej niż jednorazowy plastik. Jest trochę droższy, ale może zrobić kawę dla małej kawiarni. A będąc łatwiejszym w użyciu, będziesz cieszyć się poranną kawą szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Ekologiczne produkty. Notebooki z możliwością wymazywania: do 37 USD

Czy uważasz, że staromodne długopisy i papierowe notatki są bardziej osobiste i łatwiejsze w użyciu niż laptopy? Prawdopodobnie nie chcesz przystawiać do laptopa podczas całego spotkania i wolisz regularnie zapisywać notatki. Notatniki kasowalne lub wielokrotnego użytku to idealne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na środowisku. Powiedz nie marnotrawstwu papieru, a Twoje życie już nigdy nie będzie takie samo. Takie książki mogą być używane bez końca, przecierając je wilgotną szmatką. Na przykład Rocketbook umożliwia połączenie notebooka z chmurą i zapisanie tam danych, jeśli to konieczne. Zapisz wszystko, co wymyślisz, zrób szkic, potem kolejny, potem schemat, a kiedy będziesz gotowy, usuń wszystko.

Ekologiczne produkty. Naturalne produkty czyszczące: średnio 12 USD

Sprzątamy nasze domy różnymi środkami chemicznymi. Może ładniej pachną w pokojach, ale czy na pewno są zdrowe? Wiele osób jest już zaniepokojonych tym problemem, zwłaszcza te, które mają dzieci, które próbują posmakować wszystkiego, co napotkają. Dlatego detaliści wymyślają rozwiązanie – naturalne środki czyszczące. Uważa się, że są wykonane z bezpieczniejszych materiałów. Firmy przyjazne dla środowiska wypuszczają produkty wielopowierzchniowe wykonane z roślin i składników mineralnych oraz olejków eterycznych. Do czołowych firm przyjaznych dla środowiska należą Think ECO Think BIO i SOLV. Wiele firm posiada etykiety, na których widnieją piękne marketingowe hasła. Jednak hasło zapisane na opakowaniu to jedno, ale składniki powinny być sformułowane w sposób jasny i przejrzysty. Jednym z przykładów takiego produktu jest neutralizator zapachów ASSANA firmy Think ECO Think BIO.

Ekologiczne produkty. Maszynki do golenia: od 6 do 60 USD

Można by pomyśleć, że trwałe maszynki do golenia to rzecz z ostatniego wieku. Wtedy będziesz zaskoczony, że dziś się przyjmują. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre marki starają się, aby nasze zwykłe wymienne maszynki do golenia były dość trwałe, ale nie wystarczały na zbyt długo – aby wkrótce kupić kolejną. Wiadomo, że maszynki do golenia są ostrzejsze, zmniejszają podrażnienia i golą nierówności, podczas gdy na skórze dotyka się tylko jednego ostrza.

Ekologiczne produkty. Etui na telefony przyjazne dla środowiska: od 12 do 40 zł

Czy wiesz, że rozkładanie plastikowych etui na telefony może zająć ponad 100 lat. Podczas gdy większość użytkowników kupuje nowe etui na telefon raz w miesiącu i wyrzuca najstarsze. Wyobraź sobie, jak szkodliwe są one dla środowiska. Lepiej jest wybierać w 100% kompozycyjne marki etui na telefony. Takie etui mogą być wykonane z silikonu, drewna lub nowoczesnych bioplastików. W rezultacie Twoja stara obudowa telefonu będzie potrzebować od 6 miesięcy do roku, aby się rozłożyć. Na przykład Grovemade robi etui na iPhone’a z wyrzuconych deskorolek.

Chroń swoje najbardziej użyteczne urządzenie za pomocą uroczej i delikatnej obudowy wykonanej z ziemi , a na pewno porzucisz plastikowy nawyk. Będąc delikatnymi dla środowiska, takie etui są nadal trwałe. Kreatywność i niepowtarzalność projektów z pewnością przyciągnie uwagę Twoich znajomych.

Ekologiczne produkty. Żarówki LED: 80 zł za 24 opakowania

Żarówki LED żyją dłużej niż zwykłe i są bardziej efektywne. 95% energii w diodach LED jest przetwarzane , a tylko 5% jest marnowane w postaci ciepła. Mniejsze zużycie energii zmniejsza zapotrzebowanie ze strony elektrowni i zmniejsza emisje gazów cieplarnianych. Co więcej, średnia wydajność żarówki LED to 78 lumenów na wat, podczas gdy zwykłej to od 13 do 18 lumenów na wat. Mogą kosztować więcej, ale pomagają zaoszczędzić pieniądze i nie wyrzucać co miesiąc żarówki – to chroni środowisko. Są dostępne w wielu kształtach i pasują do najbardziej szalonych projektów oprawy oświetleniowej.

Ekologiczne produkty. Mydło rzemieślnicze: 20 zł

Te śliczne drobiazgi stały się ważną częścią wystroju kąpieli i miłym prezentem lub pamiątką. Czyste piękno z czystej natury. Kto nie chciałby mieć tego aromatu inspiracji? Mydło rzemieślnicze jest wykonane z bezpiecznych i naturalnych składników. Ponadto mydło powstaje metodą powolnego procesu na zimno. Tak więc bez podgrzewania naturalne składniki nie tracą jakości i witamin. Oprócz zalet mydeł rzemieślniczych, klienci zdają sobie sprawę z wad chemikaliów w zwykłych mydłach w supermarketach, których używają wiele razy dziennie. W rezultacie wielu klientów zaczęło szukać zdrowszej i bardziej zrównoważonej alternatywy.

Ekologiczne produkty. Pieluchy wielokrotnego użytku: 90 zł za 6 opakowań

Według światowych statystyk będziesz potrzebować około 8000 pieluch dla swojego dziecka, co odpowiada około 2500 USD . Ponieważ zwykłe pieluchy nie nadają się do recyklingu, jest to wielkie szkody dla przyrody. Pieluchy wielokrotnego użytku z pewnością zaoszczędzą mnóstwo pieniędzy, a także nie zaszkodzą tak bardzo środowisku. Są miękkie i bezpieczne dla dziecięcej skóry, można je po prostu umyć przez noc – zapomnij o tym śmierdzącym kiście w koszu.

Ekologiczne produkty. Czytniki e-booków: do 800 zł

Książka jest jedną z tych rzeczy, które sprawiają, że stajesz się bogatszy, gdy za nią zapłacisz. Nie ma co do tego wątpliwości, ale jak zastosować zdobytą wiedzę, aby obniżyć poziom konsumpcji. Nie będziemy w stanie wydrukować wszystkich pomysłów przyszłych pokoleń, jeśli zajmie to tyle drzew, ile obecnie ma nasza planeta. I tutaj technologia przechyla szanse na korzyść zielonych rozwiązań. E-booki są nie tylko najlepszym przyjacielem globalnego lasu, ale także bardzo wygodne. Pobieraj najdłuższe książki kilkoma kliknięciami i łatwo noś je ze sobą. Nie musisz walczyć z ciężką encyklopedią w plecaku, nie musisz szukać najnowszej książki swojego ulubionego autora. Kup online, pobierz i miej zawsze pod ręką.

Ekologiczne produkty. Opakowanie z wosku pszczelego: 79zł za zestaw 3 rozmiarów

Folia z wosku pszczelego pozwala na przechowywanie żywności nawet przez rok. Chusta składa się z powlekanej tkaniny, zwykle bawełny i może być owinięta wokół pojemników na żywność lub samego środka spożywczego. Jest wielokrotnego użytku, można go komponować i pozwala zachować świeżość żywności przez długi czas bez użycia prądu. Po każdym użyciu folię z wosku pszczelego można umyć i wysuszyć na powietrzu.

Niektóre firmy, takie jak Bee’s Wrap , już odkryły rosnącą popularność tego opakowania kuchennego i przygotowały swój specjalny przedmiot do sprzedaży. Występują w różnych kształtach, rozmiarach i wzorach, aby zaspokoić potrzeby każdego.

Ekologiczne produkty. Urządzenia ekologiczne i akcesoria elektroniczne: do 4000zł

Czy wiesz, że tylko 12% e-odpadów podlega recyklingowi ? Komputery zawierają tworzywa sztuczne, ołów, rtęć, arsen, kadm, chrom i bromowane środki zmniejszające palność. Obywatele USA wytwarzają rocznie ponad 40 milionów ton e-odpadów, a połowa z nich to komputery i ich części. Ale nowoczesne firmy opracowują nowe rozwiązania. Na przykład ASUS produkuje laptopy z bambusowymi osłonami zamiast plastiku. Poza tym wszystkie ich laptopy są dobrze oceniane pod względem wydajności energetycznej. Podczas gdy Dell Studio Hybrid opracowuje kompaktowe komputery stacjonarne, które są o 80 procent mniejsze niż zwykłe i zużywają o 70 procent mniej energii.

Ekologiczne produkty. Biodegradowalne doniczki ogrodowe: 75 zł za opakowanie 50 sztuk

Jeśli chcesz uchronić swój ogród przed zanieczyszczeniem plastikiem i gumą, możesz wypróbować donice biodegradowalne. Zazwyczaj są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak gazeta, włókno, włókno kokosowe, torf lub terakota. Jeśli potrzebujesz ładnych doniczek na kwiaty, doniczki z terakoty są idealnym rozwiązaniem. Podczas gdy doniczki na gruszki i gazety są używane do uprawy roślin od nasion do dużych roślin w ogrodzie, zaletą jest to, że takie doniczki rozkładają się naturalnie w ciągu roku i można je sadzić w ziemi. Ponieważ korzenie roślin mogą przebić się przez doniczkę.

Drewniana biżuteria i okulary przeciwsłoneczne: do 240zł

Biżuteria często służy jako wyraz nastroju i stylu danej osoby. Ale każda biżuteria, nawet ta, którą dziś uważasz za ulubioną, prędzej czy później trafi do kosza. Branża jubilerska daje z siebie wszystko i czerpie inspirację z lasu. Przedmioty stały się trwalsze i naprawdę wyjątkowe.

Drewniana biżuteria jest prezentowana w szerokiej gamie przedmiotów, które mogą być również narażone na spalanie drewna i inne techniki, które nie są możliwe do wykonania z innymi materiałami. Niektóre przedmioty można wykonać za pomocą przewodników dla majsterkowiczów, więc utworzona biżuteria będzie jedyna w swoim rodzaju. Aby latem wyglądać stylowo, istnieje wiele jasnych, ręcznie robionych okularów przeciwsłonecznych, które można wybrać według dowolnego wzoru.

Ładowarki słoneczne: 250zł

Ładowarki słoneczne wykorzystują energię słoneczną do zasilania urządzeń elektrycznych lub baterii. Na ogół są przenośne i nie potrzebują zwykłej energii elektrycznej do pracy. Korzystając z ładowarek słonecznych, oszczędzasz pieniądze i chronisz planetę. Ponadto są idealnymi generatorami zapasowymi do domu lub podczas długiej podróży.

Wniosek

Rynek produktów przyjaznych dla środowiska rozwija się w ciągu ostatnich 5 lat, a teraz nadszedł czas, aby handel elektroniczny objął inicjatywę. Dzięki możliwości wysyłki za granicę, zakupy online mogą przynieść więcej pieniędzy i przełomowe innowacyjne podejście do sprzedaży produktów ekologicznych na całym świecie. Ważne jest, aby wytwarzać i promować produkty przyjazne dla środowiska, a także utrzymywać zrównoważony proces produkcji. Niewielkie zmiany w opakowaniach i energooszczędności nie będą wymagały dużych dodatkowych wydatków ani personelu, ale przynoszą radość klientowi i Twojej firmie.

Postawa ekologiczna pozwala stać się bardziej samowystarczalnymi i mniej zależnymi od energii elektrycznej i toksycznych materiałów. Dzisiejszy rynek oferuje wiele możliwości przejścia na energię słoneczną lub czystsze materiały, a klienci dbający o środowisko chętnie udzielą Państwu wsparcia na tej drodze.

Rośnie liczba osób, które wolą robić zakupy u sprzedawców detalicznych zgodnie z przyjaznymi dla środowiska i zrównoważonymi trendami. W większości przypadków są skłonni zapłacić więcej za produkty przyjazne dla środowiska, nawet jeśli opcje są bardziej ograniczone. Zainspiruj klientów do zmiany nawyków konsumenckich na lepsze i dokonaj właściwego wyboru.