Środki czyszczące dla hotelu w czasach Covid-19.

Środki czyszczące dla hotelu w czasach Covid-19

Po Covid-19, co zmieni się w świecie hotelarstwa i jak przygotować swój hotel?

Środki czyszczące dla hotelu. Środki czyszczące w czasach Covid-19, jak utrzymać hotel w czystości?. Świat się zmienił, być może na zawsze. Koronawirusa pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami i przyniosła ogromną troskę i wielką niepewność. Ale jedno jest pewne. Po zakończeniu kwarantanny, kiedy opuścimy nasze domy, powinniśmy nauczyć się żyć z wirusem, dostosowując się i zmieniając, nasze nawyki. Nadszedł czas, aby pomyśleć i zorganizować naszą najbliższą przyszłość. Wiemy, że koronawirus już miał i będzie miał poważne konsekwencje gospodarcze, a turystyka jest jednym z sektorów najbardziej dotkniętych tym kryzysem. Ale coś można zrobić i coś trzeba zrobić.

Organizatorzy wycieczek nie zatrzymali się i już zebrali pomysły, aby zacząć od nowa, znaleźć punkt pośrednictwa między pracą, chęcią wyjazdu na wakacje i potrzebą bezpieczeństwa . Dziś chcemy Ci pomóc kilkoma wskazówkami, aby zrozumieć, jak przygotować Cię do życia po zamknięciu, naturalnie czekając na oficjalne dyrektywy i mając świadomość, że znajdujemy się w stale zmieniającej się sytuacji.

Przygotuj swój hotel po Covid-19

W dzisiejszych czasach słyszeliśmy rozmowy o turystyce bliskości, odległości między ludźmi i parasolami, ale w praktyce co mogą zrobić wszyscy menadżerowie hoteli i gospodarstw agroturystycznych, aby jak najszybciej być gotowym na przyjęcie gości? Zobaczmy, jak zmieni się gościnność i niektóre działania, które należy natychmiast wprowadzić w życie.

Wakacje bez tłumów

Prawdopodobnie preferowane będą miejsca położone blisko natury, małe wioski i parki, w których łatwiej jest zachować dystans społeczny.

Nowe standardy higieny

To prawda, że ​​hotele zawsze przestrzegają wysokich standardów higieny. Jednak dzięki Covid-19 we wszystkich obszarach obiektu wymagane będą doskonałe procesy higieniczne. Od holu po windy, od pokoi po części wspólne, wszystko musi być zawsze odkażone i bezpieczne.

Wytyczne dotyczące postępowania z Covid-19 w sektorze zakwaterowania zostały opublikowane na stronie internetowej WHO. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca unikanie używania odzieży lub innych materiałów chłonnych, preferując materiały jednorazowe.

Przemyślenie przestrzeni

Każdy hotel będzie musiał znaleźć własne rozwiązanie, aby nadal zapewniać usługi gościom i zawsze zapewniać odpowiednią odległość. Z tego powodu konieczne będzie przemodelowanie przestrzeni, przemyślenie instalacji zabezpieczeń i, tam gdzie to możliwe, preferowanie przestrzeni zewnętrznych.

Zasady anulowania

Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się w tym okresie, jest to, że wszystko może się zdarzyć w każdej chwili. W tej wciąż obarczonej niepewnością fazie, kiedy nie można być pewnym, co się wydarzy, niezbędne jest umożliwienie naszym gościom anulowania rezerwacji w dowolnym momencie i bez żadnych kosztów.

Nowe sposoby odprawy

Pierwsza zmiana będzie dotyczyła sposobu przywitania każdego gościa. Niezbędne będzie zorganizowanie przyjęcia bez kontaktu z człowiekiem, np. Poprzez dobór urządzeń elektronicznych, które umożliwią samodzielny zameldowanie. To samo dotyczy wymeldowania.

Środki czyszczące dla hotelu. Sprzątanie pokoju

Te wytyczne WHO  podkreślają znaczenie sprzątaniem pomieszczeń. Przedmioty, które są najczęściej dotykane, takie jak klamki drzwi i meble, przyciski windy, przełączniki, piloty itp., Należy dokładnie zdezynfekować. Pościel i bieliznę należy prać w pralce w temperaturze 70 ° C lub wyższej.

Należy unikać codziennego sprzątania pokoju , podobnie jak innych codziennych programów sprzątania, z których goście mogą zrezygnować.

Środki czyszczące dla hotelu. Ochrona przed Covid-19

Poznajemy je i zaczynamy z nich korzystać. W najbliższych miesiącach nie może zabraknąć masek na twarz, a środki ochrony indywidualnej muszą być dostępne dla każdego. W różnych środowiskach konieczne będzie zainstalowanie dozowników do żelu odkażającego, aby goście mogli w każdej chwili umyć ręce.

Środki czyszczące dla hotelu

Środki czyszczące dla hotelu. Jakich preparatów czyszczących używać w czasach Covid-19?. Restauracje

Jednym z aspektów Twojego hotelu, który będzie musiał się najbardziej zmienić, aby bezpiecznie żyć z koronawirusem, będzie usługa gastronomiczna. Cel jest zawsze ten sam: zminimalizować kontakty i zapewnić dystans społeczny. Stoły w pomieszczeniu muszą znajdować się w odległości co najmniej jednego metra, kelnerzy muszą nosić maski na twarz. Należy unikać posiłków w formie bufetu, aw przypadkach, gdy nie jest to możliwe, należy znaleźć podstępy, które umożliwią każdemu gościowi kontakt wyłącznie z żywnością, którą będzie spożywać, oraz zachowanie odległości jednego metra od pozostałych. Na przykład możesz pomyśleć o gotowych porcjach, dozownikach dżemów i podobnych produktach. Szklanki i sztućce muszą być jednorazowe, wykonane z papieru, aby były trwałe.

Niektóre obiekty noclegowe mogą pomyśleć o oferowaniu śniadania w pokoju lub posiłków w wygodnych koszach na wynos, które podróżni mogą spożywać w dowolnym miejscu.

Środki czyszczące dla hotelu. Przekazywanie gościnności w czasach Covida

W tym momencie izolacji ważne jest, aby pozostać blisko gości, utrzymując ciągłe i pozytywne relacje ze społecznością internetową. Na przykład możesz zaktualizować je o środkach bezpieczeństwa, które wdrażasz, aby ulepszyć swój hotel i zapewnić jego bezpieczeństwo. Możesz udostępniać przepisy restauracji w postaci zdjęć i filmów, dzięki czemu możesz gotować razem, nawet jeśli są daleko od siebie. Albo po prostu przypomnij sobie chwile spędzone razem, pytając ich, jak mijają dni kwarantanny.