Świąteczne sprzątanie.

PROSTE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ŚWIĄTECZNEGO SPRZĄTANIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH EKO-WOJOWNIKÓW

Świąteczne sprzątanie. Boże Narodzenie jest tuż za rogiem, a wraz z nim tydzień niekończących się imprez, spotkań rodzinnych i czasu z dala od domu.

Przy tak wielu wydarzeniach może być trudno utrzymać porządek w domu, będąc przy tym przyjaznym dla środowiska. W rzeczywistości, badanie przeprowadzone przez markę ręczników kuchennych Regina wykazało, że 21% osób wymienia utrzymanie porządku w domu w okresie świątecznym jako jeden z głównych zmartwień świątecznych!

Dlatego przygotowaliśmy listę kilku prostych wskazówek dotyczących ekologicznego czyszczenia, które pomogą Ci pozostać przyjaznym dla środowiska w okresie świątecznym.

Świąteczne sprzątanie. Oszczędzaj czas czyszczenia – i planetę dzięki wielofunkcyjnym produktom

Jeśli Twoje Święta Bożego Narodzenia są podobne do naszych, będzie mało czasu na wstawanie, nie mówiąc już o sprzątaniu! Uprość wszystko dzięki szybkiemu czyszczeniu, gdy tylko nadarzy się okazja. Uniwersalny środek czyszczący oszczędza czas, miejsce w szafce i pieniądze, które w innym przypadku zostałyby wydane na szereg różnych środków czyszczących. Pozwala również uniknąć niepotrzebnych plastików jednorazowego użytku.

Nasz płyn AMULTA działa cuda na zlewozmywakach, wannach, kuchenkach, podłogach, płytkach, powierzchniach roboczych, a nawet lakierach i jest idealnym partnerem do szybkiego czyszczenia.

Świąteczne sprzątanie. Przetwarzaj swoją choinkę

Jeśli zdecydujesz się na prawdziwą ofertę zamiast plastikowego drzewka w te Święta Bożego Narodzenia, możesz je łatwo poddać recyklingowi po zakończeniu uroczystości. Wiele władz lokalnych organizuje nawet punkty zwrotu lub organizuje zbiórki w styczniu, przed rozdrobnieniem drzew na wióry, które można wykorzystać w okolicy.

Recycle Now stworzył przydatne narzędzie Recycling Locator, które powinno pomóc Ci znaleźć szczegóły dotyczące Twojego regionu.

Unikaj świątecznych zapachów wypełnionych chemikaliami

Nie ma to jak zapach drzewiastej sosny i zimowej przyprawy w domu w zimny dzień. Supermarkety są pełne produktów emulujących świąteczne zapachy, od świec po odświeżacze powietrza, a nawet środki czystości.

Jednak często zdarza się, że te świąteczne zapachy pochodzą z substancji chemicznych, które mogą potencjalnie szkodzić środowisku. Dlatego ważne jest, aby przyjrzeć się temu, co dzieje się w kupowanych produktach. Wybierz produkty, które są naturalnie pachnące olejkami eterycznymi, aby uratować planetę.

Podaruj swoim zmysłom mocny zapach naszego  odkażającego środka do mycia rąk rozmaryn i tymianek, aby uzyskać świeży świąteczny zapach.

Świąteczne sprzątanie. Poddaj recyklingowi papier do pakowania

W Boże Narodzenie zawsze jest ktoś uzbrojony w czarną torbę na śmieci, gotów zgarnąć podarty papier pakowy. Ale niektóre rodzaje papieru do pakowania można w rzeczywistości poddać recyklingowi.

Dlaczego nie wprowadzić w tym roku drugiego worka na śmieci, oddzielającego to, co można, a czego nie można poddać recyklingowi? Po prostu upewnij się, że usunąłeś taśmę klejącą i inne ozdoby, takie jak wstążka.

Dobra wskazówka od Recycle Now to wypróbowanie testu zgniatania: „Prosty papier owinięty może zostać zgnieciony i poddany recyklingowi, ale folia lub papier ozdobiony brokatem nie mogą i muszą trafiać do ogólnych odpadów”.

Innym dobrym pomysłem jest ponowne użycie toreb na prezenty w przyszłym roku.

Świąteczne sprzątanie. Wykorzystaj świąteczne odpady obiadowe

Prawdą jest, że zawsze zbytnio przygotowujemy się do świątecznego obiadu. Gotowanie przy stole pełnym rodziny i przyjaciół nie jest łatwym zadaniem, a nie ma nic gorszego niż myśl o wyczerpaniu się jedzenia, gdy jesteś gospodarzem.

Często oznacza to, że zawsze pozostaje dużo, które potencjalnie może zostać zmarnowane. Ale nie martw się, jest mnóstwo smacznych posiłków, które możesz zrobić z resztek!

Kiedy masz już dość indyka i kanapek nadziewanych, możesz również umieścić resztki jedzenia w domowych kompostownikach, aby stworzyć naturalny, bogaty w składniki odżywcze pokarm dla swoich roślin ogrodowych.

Zapobiega również potencjalnemu wyrzucaniu żywności na wysypisko, gdzie przyczyniłby się do szkodliwych emisji gazów cieplarnianych!