Czyszczenie samochodu i dezynfekcja

Czyszczenie samochodu i dezynfekcja

Czyszczenie i dezynfekcja samochodu to obowiązek każdego fana motoryzacji. Ponad 6,5 miliona Amerykanów zaraziło się koronawirusem od początku tej globalnej pandemii. Noszenie maski i przestrzeganie zasad dystansu społecznego to coś, co wspiera większość ludzi. Najważniejsze jest zrobienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby spowolnić rozprzestrzenianie się tej niebezpiecznej choroby. Większość ludzi spędza dużo czasu w swoim samochodzie, dlatego jego regularne czyszczenie i dezynfekcja jest rozsądne. Przecież każdemu zależy na usunięciu niebezpiecznych zarazków i bakterii z wnętrza samochodu. Regularne czyszczenie samochodu nie tylko pomoże Ci zachować zdrowie, ale także poprawi jego wygląd. 

Czyszczenie samochodu i dezynfekcja. O czym należy pamiętać podczas czyszczenia samochodu w dobie Covid-19?

Oto niektóre z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas czyszczenia samochodu w dobie koronawirusa: Czyszczenie przed dezynfekcją jest bardzo ważne. Istnieje wiele nieporozumień, jeśli chodzi o najlepszy sposób czyszczenia wnętrza samochodu. Jeśli Twoim głównym zmartwieniem jest usunięcie szkodliwych zarazków i bakterii z pojazdu, kluczowe znaczenie ma jego dezynfekcja. Należy jednak unikać dezynfekcji wnętrza samochodu, zanim dobrze go wyczyścisz. Czyszcząc samochód przed dezynfekcją, można usunąć wszelkie zabrudzenia, które mogą znajdować się na siedzeniach lub innych częściach wnętrza. Przed użyciem dowolnego środka dezynfekującego w pojeździe, upewnij się, że nie zawiera on środków chemicznych, które mogą uszkodzić siedzenia lub deska rozdzielcza. 

Etykieta środków dezynfekujących

Przeczytanie etykiety, na której znajduje się środek dezynfekujący, dostarczy Ci wszystkich informacji potrzebnych do wykonania tej pracy bezpiecznie i bez uszkodzeń. Zdezynfekuj odpowiednie obszary. Marnowanie całej puszki środka dezynfekującego poprzez spryskanie obszarów w samochodzie, które nie są często dotykane jest marnotrawstwem. Dlatego musisz skupić się na opracowaniu planu działania przed rozpoczęciem procesu dezynfekcji. Sporządzenie listy obszarów, na które chcesz kierować sprayem, jest niezbędne. Najlepiej byłoby zdezynfekować często dotykane obszary, takie jak klamki drzwi, siedzenia i lusterko wsteczne wewnętrzne. 

Czym najlepiej zdezynfekować samochód?

Jeśli chcesz uniknąć kupowania drogiego sprayu do dezynfekcji, zawsze możesz użyć alkoholu izopropylowego, dzięki któremu z łatwością zdezynfekujesz wnętrze samochodu. Substancja ta nie tylko zdezynfekuje wnętrze Twojego pojazdu, ale także usunie wszelkie obecne plamy i pozostałości. Znalezienie tego rodzaju alkoholu jest zwykle łatwiejsze niż znalezienie środka dezynfekującego. Zainwestowanie w większą butelkę alkoholu do wycierania pozwoli Ci na wielokrotną dezynfekcję wnętrza pojazdu. Nie zapomnij o powierzchni zewnętrznej swojego samochodu. Po dokładnej dezynfekcji wnętrza pojazdu musisz dobrze wyczyścić zewnętrzną stronę. Dobrym pomysłem jest znalezienie punktu zajmującego się detalizacją samochodów, który wykorzystuje maszyny parowe o dużej mocy, aby oczyścić zewnętrzne powierzchnie pojazdów. Im dłużej pozwolisz, aby brud i bakterie pozostały na zewnątrz samochodu, tym trudniej będzie uniknąć uszkodzenia lakieru w późniejszym czasie. Dlatego konieczne jest umożliwienie profesjonalistom regularnego mycia go parą. Pieniądze zapłacone za tę usługę będą tego warte, biorąc pod uwagę, jak wspaniale będzie wyglądał Twój samochód po jego wyczyszczeniu.

Powłoki ceramiczne na samochód

Możesz pomyśleć także o nałożeniu powłoki ceramicznej na lakier. W ten sposób możesz mieć pewność, że nadwozie Twojego samochodu jest zawsze błyszczące, czyste i atrakcyjne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach powłok ceramicznych, przeczytaj ten artykuł o ceramicznej powłoce samochodowej na Carpro.global. Niech czyszczenie się rozpocznie! Podczas tej globalnej pandemii musisz zrobić wszystko, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się szkodliwych zarazków. Po pewnym czasie i odpowiednich produktach utrzymanie samochodu w czystości i stanie wolnym od zarazków będzie dziecinnie proste. Jeśli nie masz czasu na wykonanie tego czyszczenia, wynajęcie usługi detailingu samochodu to świetny pomysł.