Co jest ważne przy czyszczeniu płytek marmurowych?

Co jest ważne przy czyszczeniu płytek marmurowych?

Co jest ważne przy czyszczeniu płytek marmurowych?. Co jest ważne przy czyszczeniu płytek marmurowych?. Z chemicznego punktu widzenia marmur składa się z wapna i dlatego rozpuszcza się w kwasach. Z tego powodu do czyszczenia materiału można używać tylko alkalicznego środka czyszczącego. Środek do czyszczenia octu, który jest często używany do usuwania kamienia z płytek, jest całkowicie nieodpowiedni do płytek marmurowych i podłóg marmurowych.

Utrzymuj nowe pokrycia

Aby marmur zachował swój połysk, natychmiast po otrzymaniu należy go przetrzeć środkiem do pielęgnacji kamienia. Zabieg ten jest również przydatny, jeśli materiał stał się matowy. Pasty lub woski odbierają naturalność kamienia i nie powinny być używane.

Co jest ważne przy czyszczeniu płytek marmurowych?. Regularne czyszczenie materiału

Wszystkie alkaliczne środki czyszczące i alkohol nadają się do czyszczenia marmurowych płytek lub podłóg marmurowych . Tak zwane neutralne środki czyszczące są problematyczne, ponieważ zwykle mają kwaśny zakres pH około 5,5. Marmur należy czyścić środkami czyszczącymi o pH powyżej 7.

Nawiasem mówiąc, te środki czyszczące są lepsze dla wszystkich płytek, ponieważ fuga również nie toleruje kwasu. Aby zapobiec wypłukiwaniu marmuru, należy regularnie używać środka do pielęgnacji podłóg kamiennych lub marmurowych . Jest to również nakładane od czasu do czasu, aby odświeżyć podstawową pielęgnację.

Usuń warstwę cementu

Z reguły nie można tego usunąć za pomocą produktów alkalicznych, dlatego środki do usuwania pozostałości cementu są kwaśnymi środkami czyszczącymi i w rzeczywistości nie nadają się do płytek i marmuru. Jeśli nie ma innego sposobu, kamień należy dokładnie zwilżyć oraz szybko i szybko wyczyścić silnie rozcieńczonym środkiem czyszczącym. Na koniec należy koniecznie wytrzeć dużą ilością wody, którą należy całkowicie wytrzeć szmatką.

Co jest ważne przy czyszczeniu płytek marmurowych?. Specjalne problemy z parapetami

Podczas gdy marmurowe płytki i podłogi rzadko stykają się z wodą z kwiatów, zdarza się to wielokrotnie w przypadku parapetów. Jedyne, co tutaj pomaga, to zachować szczególną ostrożność podczas podlewania. Rozlaną wodę należy natychmiast wytrzeć. Plamy, zwłaszcza woda kapiąca z doniczek, ponieważ wchłonęła kwasy w kontakcie z ziemią doniczkową. Dlatego donice na marmurowych parapetach należy zawsze umieszczać w spodkach.