10 hacków domowych, które każdy właściciel zwierzaka musi znać

Od puszystych psów po kolorowe papugi – zwierzęta wnoszą do naszych domów dawkę szczęścia. Ale posiadanie zwierzaka ma swoje wyzwania, a wielu ograniczonych czasowo właścicieli domów walczy o kontrolę sierści zwierząt, wyeliminowanie zapachów i znalezienie miejsca do przechowywania żywności i akcesoriów. 

Koty potrzebują łatwego dostępu do kuwety, ale większość właścicieli domów nie chce, aby ich kocia toaleta była widoczna. Pozbądź się brzydkich oczu – i zapewnij kotu trochę prywatności – ukrywając kuwetę w starym koszu na pranie lub małej szafce. Wytnij z boku drzwiczki wielkości kota, aby kotek mógł przychodzić i wychodzić w razie potrzeby. Dodatkowym bonusem jest uchwyt na kuwetę DIY, który pomoże ograniczyć niepożądane zapachy.

Mata do walki z bałaganem

Chociaż papugi i inne ptaki są pięknymi zwierzętami domowymi, które są pełne osobowości, mają tendencję do robienia bałaganu. Spróbuj umieścić matę biurową pod klatką dla ptaków, aby pomieścić zabłąkane nasiona i odchody, aby ułatwić czyszczenie.

Clever Kibble Storage

Tym z nas, którzy mają czworonożnych przyjaciół, radzimy przechowywać  suchą karmę w dużym plastikowym dzbanie. Pojemnik nie tylko zachowa świeżość krokietów, ale możliwość wlewania pokarmu bezpośrednio do miski Twojego zwierzaka sprawia, że ​​posiłek jest dziecinnie prosty.

Rozwiązanie dla brudu z sierści zwierząt

Jedną z największych wad posiadania psa jest niekończąca się kolekcja włosów, które gromadzą się w domu. Usuń futro z dywanu i tapicerki, drapiąc powierzchnie ściągaczką. To narzędzie łazienkowe zapobiega piłkom włosowym, zmniejszając w ten sposób typowe alergeny.

DIY Critter Cage

Jeśli nie możesz zmusić się do kupienia klatki dla zwierząt w sklepie zoologicznym, stwórz własną wersję DIY – albo od podstaw, albo przekształcając stary regał. W Internecie jest mnóstwo poradników dotyczących domowych klatek dla zwierząt, a większość z nich wymaga niewiele więcej niż wiercenie otworów i mocowanie szklanych frontów. Gotowy produkt będzie bardziej atrakcyjny niż wszystko, co jest dostępne w sklepie.

Zapach dywanowy

Nieprzyjemne zapachy zwierząt mogą przenikać do dywanów, pozostawiając trwały zapach w Twoim domu. Aby pozbyć się tych nieprzyjemnych zapachów, zbierz proszek do dywanów DIY, który posypiesz podłogę podczas odkurzania, aby uzyskać zastrzyk świeżości.

Wbudowana miska na żywność

Miska dla psa
Miska dla psa

Miski dla zwierząt często przesuwają się po podłodze podczas posiłków, rozlewając wszędzie wodę i krokiety. Skończ z bałaganem, konstruując wbudowany pojemnik na miski. Po prostu wytnij otwory wielkości miski w półce, dnie szafki lub ławce. Alternatywnie możesz przekształcić dolną szufladę komody w stanowisko karmienia zwierząt, używając kawałka sklejki jako podstawy.

Stylowe legowisko dla zwierząt

Zamiast polegać na poduszce kupionej w sklepie, zrób własne posłanie dla psa za pomocą kilku podstawowych narzędzi. Możesz udekorować łóżko tak, aby pasowało do wystroju Twojego domu, aby uzyskać wyjątkowo spersonalizowany wygląd. 

Półki dla kotów wyłożone dywanami

Koty uwielbiają wspinać się i drapać, ale wszystkie te akrobacje mogą być zaskakująco destrukcyjne. Nie pozwól kotu wywołać chaosu i zrujnować mebli, tworząc półki dla kotów wyłożone dywanami. Twój kociak będzie mógł teraz wspinać się bez konsekwencji – i będzie miał wyznaczony cel dla swoich pazurów!

Carpet Saver

Kiedy pada deszcz, Twój pies nieuchronnie skieruje się do najbardziej błotnistej części podwórka. Aby mieć pewność, że Twój pies nie będzie ślizgać się po domu po mokrym błocie, wybierz jedne drzwi wejściowe do użytku podczas niepogody. Trzymaj tam ręcznik i wytrzymałą wycieraczkę i wyszkol psa, aby pozostał na macie, dopóki nie wytrzyj mu łap. Koniec z plamami błota na dywanie!

Nie przegap!

Chcesz czystszego, uporządkowanego i lepiej zorganizowanego domu? Zapisz się do newslettera Think ECO…, aby otrzymywać cotygodniowe wskazówki, narzędzia i ciekawe pomysły, które pomogą Ci zmaksymalizować kolejną sesję sprzątania.