Odświeżacz powietrza. 10 naturalnych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów w domu

Neutralizacja zapachów

Odświeżacz powietrza. Zdejmij spinacz do bielizny z nosa i zamiast tego wypróbuj te 10 typowych artykułów gospodarstwa domowego, aby odświeżyć każdy zakamarek swojego mieszkania.

Odświeżacz powietrza. Zielona herbata do kuwet dla kotów

Suche liście zielonej herbaty działają jak magia, redukując niepożądane zapachy kota „john”. Rozłam kilka torebek i wrzuć luźne liście do pudełka. Puszysty doceni również bardziej higieniczną, pachnącą toaletę.

Odświeżacz powietrza. Arkusze do suszenia koszów na śmieci

Weź arkusz z poradnika w pralni, aby usunąć uporczywe zapachy z kosza na śmieci, czyli prześcieradło z suszarki. Wchłaniają obrzydliwe zapachy śmieci, tak jak statyczne. Wrzuć jeden lub dwa do kosza i pozwól, aby świeży zapach przejmował kontrolę.

Odświeżacz powietrza. Ocet jabłkowy do drenów

Twój górny kanał wentylacyjny nie jest jedyną instalacją wodno-kanalizacyjną, w której ocet jabłkowy działa cuda. Wydmuchuje również obrzydliwe zapachy, które przedostają się z kanałów ściekowych i szamba. Wlej pół filiżanki do dowolnego odpływu i odeślij nieprzyjemne zapachy tam, gdzie ich miejsce.

Odświeżacz powietrza. Wyciąg z wanilii do zamrażarek

Oto jeden fajny środek na zapach, który odświeży pojemnik na lód. Namocz wacik w ekstrakcie z wanilii, a następnie przetrzyj nim wnętrze zamrażarki. Voila! Zapach świeżych lodów natychmiast zastępuje odór resztek mięsa.

Odświeżacz powietrza. Sok z cytryny do usuwania smrodu

Aby stłumić zapach śmierdzącego pojemnika na śmieci, polej go dwoma filiżankami soku z cytryny. Czysty odpływ ze zlewu sprawi, że mycie garnków i patelni będzie nieco mniej odpływowe.

Odświeżacz powietrza. Cebula do piwnic

Po ulewnym deszczu rozłóż cebulę, aby wchłonąć zapach pleśni i pleśni. Po prostu pokrój jedną na środek i pozostaw na noc w piwnicy. Rano twoje oczy mogą oderwać się – choć nie od cebuli, ale od radości z bezwonnej piwnicy!

Odświeżacz powietrza. Fusy z kawy do lodówki

Jeśli Twoja szafka na mięso śmierdzi jak szafka na siłownię, napełnij nylonową pończochę fusami z kawy i wrzuć ją do tylnej części lodówki. Ożywczy zapach jawy zwalcza zapachy ryb, serów i innych potraw o ostrym zapachu.

Soda oczyszczona do trampek

Nie porzucaj ledwie znoszonych trampek tylko dlatego, że Twój nos jest gotowy do biegania po wzgórzach. Wsyp sodę oczyszczoną do każdego z nich i pozostaw na noc. Rano strzepnij proszek na zewnątrz, a smród zostanie usunięty.

Odświeżacz powietrza. Sól i cynamon na wycieki z pieca

Następnym razem, gdy zupa lub gulasz się zagotuje, nałóż kilka szczypt soli i cynamonu, gdy jest jeszcze ciepły. Po wyschnięciu zdrap pozostałości. Przyszłe posiłki nie będą przenikać tego dymu.

Rośliny domowe do pokoi

Odświeżacz powietrza.
Odświeżacz powietrza.

Gdy już pozbędziesz się smrodu, ożyw w domu aromat roślin doniczkowych. Pelargonie pachnące i jaśmin arabski to dwie odmiany, które są bardzo polecane ze względu na ich pachnące zapachy.

Nie przegap!

Chcesz czystszego, uporządkowanego i lepiej zorganizowanego domu? Zapisz się do newslettera Think ECO…, aby otrzymywać cotygodniowe wskazówki, narzędzia i ciekawe pomysły, które pomogą Ci zmaksymalizować kolejną sesję sprzątania.