Czyszczenie wykładzin i dywanów.

Dywan

Jak pozbyć się każdej plamy z dywanu?

Czyszczenie wykładzin i dywanów. Kiedy goście zbierają się w Twoim domu, aby cieszyć się jedzeniem i piciem, z pewnością nastąpi kilka przypadkowych wypadków, które mogą sprawić, że Twoje dywany będą ofiarą uroczystości.

Czyszczenie wykładzin i dywanów. Zanim zaczniesz…

Czyszczenie wykładzin i dywanów. Kiedy zauważysz wyciek, zabierz się szybko do pracy, aby nie przekształcił się w plamę. W każdym z tych scenariuszy zacznij od zeskrobania nadmiaru materiału, uważając, aby nie wcierać ani nie rozprowadzać bałaganu. Następnie zmyj to miejsce ręcznikami papierowymi i wodą, zanim przejdziesz do innych środków. Myślisz o użyciu komercyjnego środka do usuwania plam? Dobrym pomysłem jest przetestowanie go w niewidocznym miejscu dywanu, aby upewnić się, że środek czyszczący nie wyrządzi więcej szkód.

Czyszczenie wykładzin i dywanów. Wosk ze świecy

Czyszczenie wykładzin i dywanów
Wosk na dywanie

Czasami ciepły blask, zapach i atmosfera świec nie są warte woskowego bałaganu. Zeskrob kroplę, połóż ręcznik papierowy i włącz żelazko ustawione na małym ogniu po tym obszarze. Gdy wosk upłynie, ręcznik papierowy go wchłonie. Kontynuuj, aż cały wosk zostanie wchłonięty.

Czyszczenie wykładzin i dywanów. Kawa

Kawa, może zostawiać nieprzyjemne plamy. Po namoczeniu wycieku czystymi ręcznikami, spłucz obszar letnią wodą i ponownie osusz; powtarzać, aż ręcznik będzie czysty po osuszeniu. Nadal widzisz plamę? Spróbuj spłukać mieszanką jednej szklanki białego octu i trzech szklanek wody, aż przebarwienia znikną.

Czyszczenie wykładzin i dywanów. DIP serowy

Serowe dipy mogą oznaczać kłopoty po rozlaniu. Zetrzyj plamę padem zwilżonym rozpuszczalnikiem do czyszczenia na sucho (np. Guardsman lub Dryel) i zmieniaj tampon, gdy rozpuszczalnik zbiera plamę. Jeśli plama pozostanie, użyj roztworu enzymatycznego do namaczania wstępnego – ale nie na dywanie wykonanym z wełny lub jedwabiu. Gdy plama zniknie, dokładnie spłucz ciepłą wodą i pozostaw czysty dywan do wyschnięcia.

Czyszczenie wykładzin i dywanów. Makijaż

Aby usunąć szminkę, lakier do paznokci i inny makijaż, najpierw ostrożnie zeskrob nadmiar tępą krawędzią noża lub łyżki. Nałóż odrobinę alkoholu, lub zmywacza do paznokci bez acetonu na plamę i zmyj czystym bawełnianym wacikiem. Dokładnie spłucz ciepłą wodą.

Czyszczenie wykładzin i dywanów. Czerwone wino

Czerwone wino – i jego bezalkoholowy kuzyn, sok winogronowy – mogą być najczęstszymi i najbardziej szkodliwymi plamami. Jeśli zauważysz wyciek, od razu zmyj obszar czystymi ręcznikami, a następnie zastosuj domowy środek z białego octu, a następnie zwykłą wodę. Możesz także wypróbować szampon do dywanów z pełną mocą; dokładnie spłukać wodą.

Czyszczenie wykładzin i dywanów. Sos

Sos i inne sosy na bazie masła lub oleju mogą być trudne do usunięcia. Przykryj wyciek talkiem, skrobią kukurydzianą lub sodą oczyszczoną i pozostaw na 10 do 20 minut, aby wchłonął olej. Delikatnie odkurzać proszek, uważając, aby nie rozmazać plamę. Następnie zwilż gąbkę alkoholem i osusz, aby usunąć ostatnie ślady.

Czyszczenie wykładzin i dywanów. Sok z jagód

Żurawiny, truskawki lub inne smakołyki jagodowe mogą być trudne do usunięcia, jeśli nie zostaną natychmiast potraktowane. Po usunięciu owoców ostrożnie zmyj roztworem 2/3 szklanki spirytusu i jedną łyżką stołową białego octu. Nakładaj trzy do czterech razy czystą szmatką, a następnie spłucz zimną wodą.

Sos Pomidorowy

Dipy na bazie pomidorów, takie jak sos koktajlowy lub salsa, mogą zniszczyć jasne dywany. Potraktuj mieszaniną jednej szklanki octu i trzech szklanek wody. Osuszyć czystymi ręcznikami i powtarzać, aż obszar będzie czysty. Jeśli plama pozostanie, spróbuj dodać kilka kropli środka do mycia naczyń do rozcieńczonego octu. Zawsze spłucz ciepłą wodą.

Guma do żucia

Kostka lodu może pomóc Ci wyjść z lepkich sytuacji spowodowanych przez gumę do żucia. Najpierw przyciśnij lód do dziąsła, aby go zamrozić, a następnie podważ go z dywanu szpatułką. Możesz także spróbować użyć rozpuszczalnika do czyszczenia na sucho.

Piwo

Zachowaj ostrożność, dzieląc się świątecznymi duchami! Piwo może być problematyczne w czyszczeniu, ponieważ zawiera cukier. Jeśli cukier pozostanie we włóknach dywanu, z czasem będzie przyciągał brud i gruz, a następnie przekształcił się w szarą plamę. Osuszyć czystymi ręcznikami, a następnie nasączyć miejsce mieszaniną jednej łyżki stołowej płynu do mycia naczyń i jednej litra wody. Spłucz ciepłą wodą, a następnie osusz.

Więcej …

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju plamy masz na dywanie używaj tylko bezpiecznych preparatów do czyszczenia. Nasze innowacyjne produkty są skuteczne i szybkie w działaniu, a także bezpieczne dla zwierząt i środowiska.