Jak usunąć ślady przypaleń?

Jak usunąć ślady przypaleń?

Jak usunąć ślady przypaleń?. Przez popiół z papierosa, zdmuchnięcie świecy, zbyt gorące rozgrzanie żelazka lub iskra na ognisku: ślady poparzeń pojawiają się szybko, ale często można je dość łatwo usunąć. Jak usunąć poparzoną plamę i co zrobić, jeśli nie jest to tylko plama, ale dziura, wyjaśniono poniżej.

Przede wszystkim należy usunąć resztki popiołu i dokładnie przyjrzeć się plamie: czy to naprawdę tylko plama, czy może spalono tkankę? W razie wątpliwości możesz najpierw usunąć plamę, a następnie zbadać tkankę:

  • Przeczytaj także – Jak usunąć plamy po jagodach
  • Przeczytaj także – plamy po praniu
  • Przeczytaj także – Jak usunąć plamy po owocach

Jak usunąć ślady przypaleń?Skuteczne domowe środki na ślady przypaleń

Jak usunąć ślady przypaleń?
Jak usunąć ślady przypaleń?

Trzy różne domowe środki zaradcze okazały się skuteczne przeciwko przypaleniom:

  • kwas cytrynowy
  • Roztwór wody spirytusowej
  • Cebula

Jeśli zabrudzona odzież jest kolorowa, należy zachować ostrożność podczas używania alkoholu lub kwasu cytrynowego. Najpierw sprawdź tkaninę pod kątem trwałości koloru w niewidocznym miejscu. Oznacza to, że nałóż na niego trochę spirytusu lub kwasu cytrynowego, pozwól mu działać przez kilka minut, spłucz i sprawdź, czy tkanina nie straciła koloru. Jeśli nie, możesz teraz poradzić sobie ze śladem wypalenia.
W każdym razie delikatniej jest używać cebuli. Dowiedz się, jak to zrobić poniżej:

Instrukcje usuwania śladów przypaleń: Metoda cebulowa

1. Jak usunąć ślady przypaleń? Przygotowanie

Usuń pozostałości popiołu ze znaku przypalenia. Użyj do tego suchej szmatki, aby sok z cebuli nie był rozcieńczany wodą!

2. Jak usunąć ślady przypaleń? Połóż cebulę na wierzchu

Przekrój cebulę na pół i połóż połowę na plamie. Potrzyj je trochę w tę iz powrotem, aby zadziałały w soku.

3. Jak usunąć ślady przypaleń? Niech to zadziała

Pozwól cebuli moczyć się tak długo, jak to konieczne. Sprawdzaj od czasu do czasu, czy plama zniknęła. W razie potrzeby możesz po chwili wymienić cebulę na pół.

4. Jak usunąć ślady przypaleń? Zmyć

Po zniknięciu plamy należy wyprać ubranie lub – jeśli jest to dywan lub tkanina obiciowa – usunąć nieprzyjemny zapach z cebuli niewielką ilością wody i Fit.

Ukryj dziurę

Jeśli tkanka została zbyt mocno uszkodzona i masz mały otwór w tkance, nie powinieneś leczyć tego tylko ze względów wizualnych: Małe dziurki nadal szybko się rozrywają! W zależności od rodzaju tkaniny istnieją różne rozwiązania:

  • Możesz naprawić dziury w drobno tkanych materiałach, takich jak cienkie rajstopy lub jedwabne szaliki, za pomocą kropli przezroczystego lakieru do paznokci, aby nie mogły się dalej rozerwać.
  • Dziury w dżinsach, T-shirtach i innej bawełnianej lub poliestrowej odzieży można zszyć, lub z ładną naszywką. A może guzik też byłby w tym momencie bardzo stylowy?
  • Dziury w dywanie: musisz być trochę bardziej kreatywny, aby dziura zniknęła w połowie. Jednym z wariantów jest zakup wełny w tym samym kolorze, przyklejenie kawałka papieru lub czegoś podobnego pod dywan w celu dokładnego zamocowania poszczególnych włókien wełny. Zanim to zrobisz, powinieneś pokroić wełnę na małe kawałki, które mają mniej więcej długość włókien Twojego dywanu. Fajna robota, ale w końcu może przywrócić dywanowi piękną twarz.