Jak usunąć plamy z jagód?

Jak usunąć plamy z jagód?

Jak usunąć plamy z jagód?. Czy to na ubraniu, na dywanie, czy na dłoniach: plamy z jagód są irytujące i, jak dobrze wiadomo, trudne do usunięcia. Możesz jednak leczyć zarówno świeże, jak i wysuszone plamy środkami do domu. Poniżej dowiesz się, jakie domowe środki możesz zastosować, aby skutecznie usunąć plamy po jagodach i który klub chemiczny możesz zastosować w najgorszym przypadku.

Cztery skuteczne domowe sposoby na plamy z jagód

Jak w przypadku wszystkich plam, im szybciej zadziałasz, tym łatwiej będzie usunąć plamę. Ale nawet w przypadku wyschniętych plam jest nadzieja, jeśli pozwolisz plamie działać wystarczająco długo. Oto pięć skutecznych domowych środków zaradczych w skrócie:

  • Przeczytaj także – Usuń ślady przypaleń: Oto jak
  • Przeczytaj także – plamy po praniu
  • Przeczytaj również – Usuń plamy mydłem żółciowym

1. Jak usunąć plamy z jagód? Mleko lub maślanka

Jeśli kawałek ciasta jagodowego spadnie na dywan, natychmiast polej go mlekiem. Powinno to ułatwić usunięcie plamy. Dokładna pielęgnacja mlekiem pomaga również w usuwaniu plam po jagodach na odzieży. Zaschnięte plamy moczyć chwilę w mleku i regularnie czyścić gąbką lub pędzelkiem.

2. Jak usunąć plamy z jagód? Soda oczyszczona

Na plamę z jagód nałóż trochę sody oczyszczonej, a następnie trochę ciepłej wody. Mieszanina tworzy bąbelki i bąbelkuje, usuwając plamę. Poza tym soda oczyszczona jednocześnie dezynfekuje!

3. Jak usunąć plamy z jagód? Alkohol

Kilka kropel spirytusu lub spirytusu skutecznie usuwa plamy po jagodach. Ta metoda jest szczególnie polecana w przypadku delikatnych tkanin, takich jak jedwab.

3. Jak usunąć plamy z jagód? Kwas cytrynowy

Uporczywe plamy można skutecznie usunąć kwaskiem cytrynowym: pozwól plamie wsiąknąć w nią, a następnie wytrzyj. Plamy po jagodach na dłoniach można również usunąć kilkoma kawałkami cytryny lub kroplami soku z cytryny.
Ten domowy środek działa najlepiej po zmieszaniu z maślanką. Instrukcje podano poniżej:

Jak usunąć plamy z jagód kwasem cytrynowym i maślanką: krótki przewodnik

Jak usunąć plamy z jagód?
Jak usunąć plamy z jagód?

1. Namoczyć plamę jagodową

Wymieszaj kilka porcji kwasu cytrynowego z maślanką. Możesz użyć zarówno soku z cytryny w butelce, jak i soku z cytryny, który sam wycisnąłeś.

Wylej miksturę na plamę z jagód i pozostaw na kilka minut do namoczenia.

2. Wytrzyj plamę jagodową

Następnie wytrzyj plamę, pocierając materiał o siebie lub przetrzyj go gąbką, szczoteczką lub czymś podobnym. Jeśli to konieczne, dodaj trochę więcej cytryny i maślanki do plamy, pozwól jej namoczyć się jeszcze przez kilka minut, a następnie powtórz.

3. Wypierz ubrania lub wypłucz dywan

Następnie możesz normalnie prać ubrania w pralce. Gdy plama wyląduje na dywanie, można ją spłukać niewielką ilością ciepłej wody, a następnie wchłonąć wilgoć gąbką lub szmatką. Dokładnie wyczyść obszar, aby uniknąć tworzenia się brzydkich krawędzi.PORADY I WSKAZÓWKIJeśli wszystko inne zawiedzie, nadal możesz wybielać plamy na białej odzieży. Wystarczy kropla wybielacza, aby natychmiast usunąć uporczywe plamy po jagodach. Ta metoda nie jest zalecana do kolorowych ubrań, w przeciwnym razie zamiast plamy po jagodach pojawi się biała plama wybielacza.