Usuwanie markera z gumy

Usuwanie markera z gumy.

Usuwanie markera z gumy. Usunięcie gumy edding (marker to także swego rodzaju guma) z gumy przypomina usuwanie markera z innych podobnych nawierzchni. Jeśli ślady markera są dosyć świeże, to istnieje pewna sprytna sztuczka, która pomoże Ci w ich usunięciu. W przypadku starych i utrwalonych śladów istnieją inne metody usuwania markera z gumy.

Usuwanie markera z gumy. Sztuczka z dezodorantem

Usuwanie markera z gumy
Marker

Dezodoranty w sprayu zawierają składniki, które z łatwością rozpuszczają ślady markera. Zazwyczaj wystarczy, że spryskasz powierzchnię, na której znajduje się ślad markera i przetrzesz go papierowym ręcznikiem. Niestety użycie dezodorantu w sprayu może nie być pomocne w przypadku starszych śladów markera.

Czym różnią się plamy markera od plam stworzonych przez farbę i lakier? Farba i lakier tworzą z powierzchnią, na którą zostaną naniesione trwałą jednolitą strukturę. Wówczas najlepiej zastosować usuwanie mechaniczne.

Jak usunąć starsze ślady markera?

Poniżej przedstawiamy substancje, które mogą pomóc Ci usunąć starsze ślady markera. Do ich usunięcia będziesz potrzebował szczoteczki do zębów. Ruch kołowy stworzy zagęszczoną, pienistą konsystencję, która z łatwością utrzyma się na powierzchniach pionowych.

  • Proszek do pieczenia / soda oczyszczona zmieszana z wodą
  • Zmywacz do paznokci / aceton
  • Czysty olej do czyszczenia pistoletów

Jak usunąć z gumy innego rodzaju zabrudzenia?

Czasami pomaga zwykła gumka do ścierania śladów ołówka. Jednak istnieją plamy, które będziesz mógł usunąć tylko, gdy użyjesz agresywnych środków, typu: WD40, Caramba, czy też Betolix-BIO. Dzięki tym trzem środkom usuwanie wszelkich zabrudzeń staje się znacznie łatwiejsze.

WAŻNE!!! Gdy zdecydujesz się na użycie środków chemicznych, zwróć koniecznie uwagę na to, jak twarda jest powierzchnia gumowa, z której chcesz usunąć plamę. Użycie agresywnych substancji chemicznych na gumowych powierzchniach może skończyć się ich rozpuszczeniem. Zrób próbę w mało widocznym miejscu.

Jeśli usuwasz innego rodzaju zabrudzenia, które znajdują się na gumowej powierzchni, to przeczytaj poniższe artykuły:

TH!NK

Pewnie o tym też pomyślałeś, ale ten pomysł wydał Ci się dość paradoksalny. O co chodzi? Hmm… możesz pomalować miejsce, na którym znajduje się ślad markera na kolor czarny. Oczywiście jeśli miejsce i funkcjonalność danej rzeczy na to pozwala.