Ile czasu zajmuje ułożenie płytek w małej łazience?

W pewnym momencie nawet najpiękniejsze płytki w łazience się starzeją. Dostają pęknięcia, pęknięcia lub po prostu już im się nie podobają. Przy odrobinie umiejętności manualnych płytki ścienne i podłogowe można układać ponownie bez rzemieślnika. Ale pojawia się pytanie, ile czasu zajmuje wyłożenie małej łazienki kafelkami?

Przygotowanie wymaga czasu

To, ile czasu zajmie ułożenie płytek, naprawdę zależy od wielu różnych czynników. Jeśli tylko ściany są wyłożone kafelkami, kąpiel o powierzchni od 10 do 15 metrów kwadratowych zajmie około 2,5 dnia. Jeśli zostaną dodane płytki podłogowe, należy spodziewać się od 3 do 4 dni. I wreszcie fakt, że trzeba usunąć stare płytki. Po usunięciu płytek podłoża należy ponownie odpowiednio przygotować. Ściany betonowe lub płyty gipsowo-kartonowe muszą być stosunkowo czyste i zagruntowane emulsją klejącą. Nie można też zapomnieć o wyposażeniu łazienki. Jeśli chcesz wykonać swoją pracę w sposób absolutnie profesjonalny, potrzebujesz zlewu, toalety a także cysterna na czas remontu ustąpiła.

W przypadku płytek na płytkach łazienka jest nieco mniejsza

Jeśli położysz kafelek na kafelku, harmonogram jest taki sam. Różnica polega jednak na tym, że przygotowanie podłoży nie powoduje powstania tak dużej ilości kurzu i brudu. Jednak wadliwe spoiny i wadliwe płytki należy wypełnić. Do płytek na płytkach stosuje się również emulsję klejową. Ten podkład należy nakładać pędzlem lub wałkiem. Bez tego przygotowania nowy klej do płytek nie będzie przylegał i panele ponownie odpadną od ściany. Ponownie należy zdemontować toaletę, cysternę i zlew. Możliwe, że przy tej technice układania będziesz potrzebować dłuższych mocowań do inwentarza. Twoja łazienka będzie również nieco mniejsza pod względem powierzchni.

Dzięki odpowiednim narzędziom układanie jest łatwe

Dzięki dobrym przygotowaniom można zaoszczędzić dużo czasu. W każdym razie powinieneś mieć pod ręką wszystkie narzędzia, takie jak szczypce do łamania płytek, kielnia zębata, kielnia wygładzająca, krzyżyki do płytek, gąbka, gumowy młotek i przecinarka do płytek. Nie powinno też zabraknąć wytycznej, miary i wiertarki z trzepaczką. Ponadto należy zapewnić odpowiednią ilość płytek, kleju do płytek, materiału do fug i silikonu sanitarnego. W bardzo małych pomieszczeniach warto przenieść magazyn materiału do salonu. Mieszanie kleju również wtedy działa lepiej. Powinieneś mieć pomoc w demontażu i montażu umywalki i toalety .