Podwójna umywalka w łazience czy pojedyncza umywalka: co jest lepsze?

Istnieje wiele rzeczy do rozważenia i rozważenia podczas planowania łazienkę. Jednym z tematów, który dotyczy wielu osób, jest odpowiedni zlew. Wybór jest ogromny. W tej chwili szczególnie popularne są umywalki podwójne. Ale jak przydatny jest nowy trend ? Wyjaśniamy i podpowiadamy, jak dobrać zlew w nowej łazience. 

Wybór umywalki do łazienki 

Przy wyborze odpowiedniego zlewu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Oprócz projektu istnieją inne kryteria wyboru. Niezależnie od tego, który zlew bardziej Ci się podoba, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zadać sobie, jest to, jak wygląda Twoja rutyna w łazience i ilu członków rodziny korzysta z łazienki w tym samym czasie rano. Każda umywalka ma swoje zalety i wady – decyduj więc nie tylko o swoich upodobaniach wizualnych, ale także o swoich indywidualnych potrzebach. 

Podwójne umywalki na szafce podumywalkowej

Umywalka podwójna jest szczególnie odpowiednia dla osób, które rano lub wieczorem dzielą łazienkę z partnerem, lub rodziną. W przypadku podwójnej umywalki każdy ma własną umywalkę w łazience i nikt nie wchodzi sobie w drogę podczas mycia zębów lub golenia. Umywalka podwójna pozwala każdemu mieć własną przestrzeń i czasami zostawiać tam swoje rzeczy, ale wbrew powszechnemu przekonaniu nie tworzy więcej przestrzeni w łazience. Ponieważ dwie umywalki podwójnej umywalki są blisko siebie. Jeśli więc potrzebujesz dużo miejsca, prawdopodobnie nie będziesz z niej zadowolony. Ale czy chcesz mieć własny obszar przechowywania i dotknij to odpowiednie rozwiązanie dla par i rodzin. Jednak podwójna umywalka nie nadaje się do małych łazienek. Montaż dwóch armatur wymaga również odpowiednio dużej ilości miejsca pod umywalką i zabiera przestrzeń magazynową.

Podwójna toaletka z dużą umywalką 

Alternatywą dla umywalki podwójnej jest umywalka podwójna z dużą umywalką i dwoma armaturami. To rozwiązanie oferuje w zasadzie te same zalety i wady co podwójna umywalka w łazience – z kilkoma różnicami. Z jednej strony podwójna umywalka jest odpowiednia tylko wtedy, gdy Ty i Twój partner macie takie same wyobrażenia o „ czystej umywalce ”. Jeśli lubisz spierać się o higienę umywalki w łazience, bardziej odpowiednia jest podwójna umywalka z dwoma różnymi wgłębieniami. Jedna zaleta: wymagany jest tylko jeden odpływ. Zajmuje to trochę mniej miejsca pod umywalką niż klasyczna umywalka podwójna. 

Dwie pojedyncze umywalki

Absolutnym luksusem w łazience jest chyba próżność z dwoma osobnymi umywalkami. Dwie pojedyncze zlewozmywaki zapewniają największą elastyczność, a przede wszystkim jedną swobodę. Rozwiązanie z dwoma umywalkami jest szczególnie odpowiednie dla Ciebie, jeśli lubisz poruszać się w łazience i chcesz mieć miejsce dla siebie. Dodatkowym atutem jest niezależna wysokość montażu. Możesz więc zainstalować dwa zlewozmywaki na różnych wysokościach. Jest to szczególnie korzystne w przypadku dzielenia łazienki z dziećmi. Oczywiście dwa zlewozmywaki mają również dwie główne wady: koszty i miejsce. Ponieważ obie umywalki są instalowane niezależnie od siebie, potrzebujesz odpowiednio dużej łazienki, a koszty instalacji są podwojone. 

Wniosek: podwójna umywalka w łazience – tak czy nie? 

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy podwójna umywalka jest warta zachodu w Twojej łazience. To, która umywalka jest dla Ciebie najlepsza, zależy od twoich indywidualnych potrzeb, rutyny łazienki, tego, czy i z kim regularnie korzystasz z łazienki, jak duża jest Twoja łazienka i jaki masz budżet. Ale jeśli masz taką możliwość, dwie zlewozmywaki to zazwyczaj najbardziej eleganckie i przyjemne rozwiązanie.