Pralka Miele: komunikat „Wodoodporna reakcja”

Urządzenia gospodarstwa domowego Miele cieszą się doskonałą opinią: są niezawodne, trwałe, technicznie wysokiej jakości, a przede wszystkim przemyślane. Aż do komunikatu błędu … Co się dzieje, gdy pralka Miele wyświetla komunikat „Wodoodporność”? Czy musisz się martwić?

Czy naprawdę musisz czekać na technika?

Przynajmniej to zamierza zrobić Miele. Technik zdjąłby listwę przypodłogową z maszyny, usunął wodę z płyty podłogowej i wyczyścił ją, ponownie założył listwę przypodłogową i naliczył opłatę za to wszystko. To tylko niska trzycyfrowa kwota, ale przynajmniej możesz zaoszczędzić pieniądze, jeśli usuniesz wodę z miski podłogowej. Pozostaje pytanie, jak to robisz.

Przechylić maszynę? Wytrzeć szmatą?

Zwykłym sposobem byłoby samodzielne odkręcenie listwy przypodłogowej, wyczyszczenie i osuszenie podłogi szmatką , ponowne założenie listwy i sprawdzenie, czy maszyna działa. Jak odkręcić listwę przypodłogową w pralce Miele? Po prawej i lewej stronie znajdują się małe białe gumowe osłony. Można je poluzować za pomocą śrubokręta i dużo wyczucia. Za nim wychodzą na jaw małe śrubki, które można również poluzować śrubokrętem w kształcie gwiazdy. A to daje dostęp do listwy przypodłogowej.

Ale co, jeśli nie da się rozwiązać całej sprawy? Możesz także po prostu przechylić maszynę do przodu o 45 °. Najpierw przykryj podłogę przed maszyną ściereczką. Kiedy maszyna jest przechylona, ​​woda może wypływać z podłogi. Maszyna powinna wtedy znowu działać. Niektórym osobom udało się już wyciągnąć wodę z miski podłogowej ściereczką przez otwory wentylacyjne na spodzie maszyny. Ale żadna z tych metod nie jest oficjalnie zalecana przez Miele. Jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, zadzwoń do technika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *