Pralka Miele: komunikat „Wodoodporna reakcja”

Urządzenia gospodarstwa domowego Miele cieszą się doskonałą opinią: są niezawodne, trwałe, technicznie wysokiej jakości, a przede wszystkim przemyślane. Aż do komunikatu błędu … Co się dzieje, gdy pralka Miele wyświetla komunikat „Wodoodporność”? Czy musisz się martwić?

Czy naprawdę musisz czekać na technika?

Przynajmniej to zamierza zrobić Miele. Technik zdjąłby listwę przypodłogową z maszyny, usunął wodę z płyty podłogowej i wyczyścił ją, ponownie założył listwę przypodłogową i naliczył opłatę za to wszystko. To tylko niska trzycyfrowa kwota, ale przynajmniej możesz zaoszczędzić pieniądze, jeśli usuniesz wodę z miski podłogowej. Pozostaje pytanie, jak to robisz.

Przechylić maszynę? Wytrzeć szmatą?

Zwykłym sposobem byłoby samodzielne odkręcenie listwy przypodłogowej, wyczyszczenie i osuszenie podłogi szmatką , ponowne założenie listwy i sprawdzenie, czy maszyna działa. Jak odkręcić listwę przypodłogową w pralce Miele? Po prawej i lewej stronie znajdują się małe białe gumowe osłony. Można je poluzować za pomocą śrubokręta i dużo wyczucia. Za nim wychodzą na jaw małe śrubki, które można również poluzować śrubokrętem w kształcie gwiazdy. A to daje dostęp do listwy przypodłogowej.

Ale co, jeśli nie da się rozwiązać całej sprawy? Możesz także po prostu przechylić maszynę do przodu o 45 °. Najpierw przykryj podłogę przed maszyną ściereczką. Kiedy maszyna jest przechylona, ​​woda może wypływać z podłogi. Maszyna powinna wtedy znowu działać. Niektórym osobom udało się już wyciągnąć wodę z miski podłogowej ściereczką przez otwory wentylacyjne na spodzie maszyny. Ale żadna z tych metod nie jest oficjalnie zalecana przez Miele. Jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, zadzwoń do technika.