Pralka Samsung: co oznacza komunikat o błędzie dE?

Po prostu wypierz pranie – właściwie to bardzo prosta sprawa. Jak zawsze, załaduj bęben pralki, zamknij drzwiczki, dodaj detergent i wybierz program. Ale nic się nie dzieje. Zamiast tego maszyna wyświetla błąd. Na wyświetlaczu urządzenia Samsung jest napis „DE”. Czy maszyna jest zepsuta? Czy to wymaga naprawy? Ile to będzie kosztowało? Niepokój szybko się rozprzestrzenia – ale nie musi.

Komunikat o błędzie „DE” w pralkach Samsung: Nie ma powodu do paniki

Problem nie musi być poważny. Na początku może się to oczywiście wydawać inaczej, ponieważ jeszcze nie tak dawno urządzenia nie były w stanie powiedzieć nam, gdzie jest problem w takich przypadkach. Często potrzebny był technik, aby dowiedzieć się, gdzie jest problem – często była to kosztowna sprawa, nawet jeśli problem okazał się prosty.

Dobra rzecz: w tym przypadku rozwiązanie jest w większości przypadków bardzo proste. Jeśli urządzenie Samsung wyświetla „dE” jako komunikat o błędzie, nie oznacza to nic innego poza tym, że drzwi urządzenia nie zamykają się prawidłowo. Dlatego należy sprawdzić, czy jakaś rzecz nie dostała się między drzwi a pralkę podczas zamykania, np. Pończocha lub nogawka spodni, która zwisa lekko nad krawędzią bębna.

Jeśli komunikat o błędzie nie zniknie, może to oznaczać, że zamek drzwi jest uszkodzony. Jednak dzięki instrukcjom wideo z Internetu łatwo jest samodzielnie wymienić część, a tym samym zaoszczędzić pieniądze. Możliwa jest jednak również wadliwa uszczelka drzwi – przy odrobinie umiejętności można ją samodzielnie zmienić.

Źródło błędu węża spustowego

Jeśli komunikat o błędzie będzie się powtarzał, wąż spustowy może być przyczyną całego zła: musi być zainstalowany na minimalnej wysokości 60 centymetrów. Dlatego sprawdź, czy wąż nie zwisa zbyt nisko. Jednak to, co ma to wspólnego z zamkiem drzwi, pozostaje tajemnicą pralki.