Co pomaga przy zatkanym odpływie?

W pewnym momencie uderza wszystkich. Nic nie podejrzewając, że stoisz pod prysznicem, aż nagle zauważysz, jak woda w kabinie podnosi się. Odpływ z prysznica jest zatkany, więc co robić? Nie zawsze wymaga to profesjonalnej pomocy hydraulika. Często zdarza się, że zatkany odpływ można łatwo naprawić samodzielnie i bez specjalistycznej wiedzy sanitarnej. Pomóc może sprzątanie domowymi środkami – powiemy Ci, jak to zrobić.

Wyczyścić odpływ prysznicowy za pomocą syfonu i dzwonu z komorą pustą

Odwodnienia z syfonem i komorą wklęsłą umożliwiają łatwe czyszczenie, które w większości przypadków wystarcza do usunięcia zatoru. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

  1. Ostrożnie zdejmij śrubokrętem pokrywę odpływu z prysznica.
  2. Pod pokrywą znajduje się kolejna plastikowa osłona, zwana dzwonem komorowym, którą można podważyć śrubokrętem.
  3. Dokładnie usuń osady, włosy i pozostałości mydła spod wydrążonej komory i usuń wszelkie inne zabrudzenia w odpływie.
  4. Usunąć brud i pozostałości mydła z wydrążonej komory i kratki odpływowej i dokładnie je wyczyścić.

Fundusze budżetowe działają cuda

Zanim zaczniesz wlewać funty środka do czyszczenia rur do zatkanego odpływu z prysznica, wypróbuj najpierw rozwiązania alternatywne. Resztki detergentu mogą pogorszyć zatykanie, jeśli nie spłyną prawidłowo. Ponadto tego typu chemikalia są dalekie od przyjaznych dla środowiska. Najlepsze i najbardziej ekologiczne rozwiązania usuwania zatorów można znaleźć we własnym gospodarstwie domowym – tzw. Zasoby domowe.

Lekkie zatory można usunąć za pomocą 1,5-litrowej plastikowej butelki, odrobiny płynu do mycia naczyń i ciepłej wody. Napełnij butelkę wodą i płynem do naczyń i przytrzymaj otwór butelki nad odpływem. Boki uszczelnia się szmatami, aby można było zwiększyć ciśnienie. W wyniku tryskania zawartość butelki wypycha się do odpływu, a lekkie zatory mogą zostać uwolnione bezpośrednio. 

Aby uzyskać bardziej uporczywy brud, potrzebujesz sody oczyszczonej i octu. Wlej 4-5 łyżek sody oczyszczonej do odpływu, a następnie wlej 100-150 mililitrów octu. Mieszanina tych dwóch substancji zapewnia wytwarzanie kwasu węglowego. Ta reakcja rozluźni większość zanieczyszczeń wewnątrz rury. Na koniec wlewasz gorącą wodę do odpływu, aby spłukać.

Klasycznym wariantem byłoby użycie konwencjonalnej pompy / dzwonu ssącego. Najpierw napełnij zatkany odpływ z prysznica niewielką ilością wody i płynu do mycia naczyń, a następnie umieść tłok nad odpływem. Pozwól brodzikowi wypełnić się wodą, aż czerwona część przyssawki zostanie całkowicie zakryta. Pociągając za drewniany drążek pompy, odpływ jest uwalniany z brudu poprzez efekt ssania.

Wniosek: w ten sposób zapobiegasz zatykaniu się prysznica 

Odpływ w Twoim prysznicu jest mocno zużyty. Codzienne branie prysznica sprawia, że ​​włosy, pozostałości mydła, małe kamienie i inne przedmioty mogą dostać się do odpływu. Z biegiem czasu w odpływie gromadzą się zanieczyszczenia i uniemożliwiają prawidłowe odprowadzanie wody. Aby wcześniej uniknąć zatkania odpływu, zaleca się czyszczenie prysznica i odpływu co cztery tygodnie, aby zapobiec zatorom. W gospodarstwach domowych, w których jest wiele kobiet lub osób z długimi włosami, resztki włosów należy usuwać z odpływu po każdym prysznicu. Ogólnie zalecane jest sito zbierające nad odpływem, które należy regularnie opróżniać. Regularne i dokładne czyszczenie może również zapobiec nieprzyjemnym zapachom.