Odpływ pod prysznicem śmierdzi: co robić?

Odpływ pod prysznicem

Miałeś nadzieję, że problem z zapachem w łazience sam się rozwiąże? Jeśli jednak coś jest nie tak z odpływem, zdecydowanie musisz podjąć działania. Przede wszystkim ważne jest, aby dotrzeć do sedna przyczyny. Tylko wtedy możesz wyeliminować nieprzyjemny zapach w ukierunkowany i zrównoważony sposób. To, co należy wziąć pod uwagę i jak najlepiej postępować, opisano poniżej w łatwy do zrozumienia sposób.

Możliwe przyczyny smrodu

Nieprzyjemny zapach w łazience ma niewątpliwie jedną zaletę: wszyscy w pośpiechu wychodzą z łazienki, co pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy :). Niestety, gdy są to goście, wówczas można najeść się wstydu. Poświęć więc trochę czasu i dokładnie zbadaj odpływ. Te trzy problemy są zazwyczaj przyczyną:

  • Zanieczyszczenia w oleju: szczególności włosów w prysznic odpływu oznacza, że brud, bakterie i resztki mydła mogą osiadać. Nie trwa to długo, zanim osadzona warstwa zacznie gnić i wydzielać nieprzyjemny zapach.
  • Rzadkie korzystanie z prysznica: Syfon znajduje się bezpośrednio przy odpływie i jest zawsze wypełniony określoną ilością wody. Woda z syfonu może pełnić funkcję bufora cieczy tylko wtedy, gdy woda nadal płynie. Zbyt rzadkie korzystanie z prysznica dla gości może być przyczyną stopniowego wysychania syfonu i powstawania smrodu.
  • Nieprawidłowa wentylacja rur: Jeśli rury są nieprawidłowo zainstalowane lub jeśli wentylacja jest niewystarczająca, syfony można opróżnić. W drenażu występuje podciśnienie, które nie jest kompensowane. Wydostają się gazy gnilne.

Środki przeciwko śmierdzącym odpływom

Odpływ pod prysznicem
Prysznic

Jeśli zidentyfikujesz brudny odpływ jako przyczynę problemu, najpierw usuń grubszy brud papierem kuchennym. Możesz usunąć pozostałości brudu, dodając około trzech łyżek sody oczyszczonej lub sody oczyszczonej i pół szklanki octu do odpływu z prysznica. Po 15 minutach można spłukać gorącą wodą. Czy to naprawdę rzadko używany prysznic? Następnie wystarczy pamiętać o regularnym spuszczaniu wody do kanalizacji.

Jeśli możesz wykluczyć powyższe dwa powody, smród jest spowodowany nieprawidłową lub słabą wentylacją. Mechanik instalacji hydraulicznej, ogrzewania i klimatyzacji może powiedzieć dokładnie, co należy odnowić lub ulepszyć. Specjalista montuje przewody wentylacyjne i wentylacyjne w taki sposób, aby w przyszłości nie powstawały nieprzyjemne zapachy. Niezależnie od tego, co ostatecznie spowodowało nieprzyjemny zapach, warto zastosować sitko spustowe.