Jakie ogrzewanie najlepiej sprawdzi się w łazience?

Dla wielu osób ciepła kąpiel jest niezbędna do codziennej pełnej kąpieli lub porannego prysznica. Zasadniczo istnieją tylko dwie opcje ogrzewania łazienki, lub prysznica. Ogrzewanie jest możliwe za pomocą ciepłej wody, lub prądu. Dla budowniczych i remontów pojawia się pytanie, które ogrzewanie jest najlepszym rozwiązaniem do łazienki.

Grzejniki na ręczniki lub grzejnik na ręczniki są dostępne z wodą i prądem

Klasyczne rozwiązania do łazienki obejmują grzejnik na ręczniki lub grzejnik na ręczniki. Grzejniki te są zamontowane na stałe na ścianie i zwykle zasilane są gorącą wodą z grzejnika. Jednocześnie grzejniki te z łatwością można wykorzystać do suszenia ręczników po pełnej kąpieli lub prysznicu. Grzejniki łazienkowe i grzejniki łazienkowe są również dostępne z przyłączem zasilania i dlatego mogą być obsługiwane niezależnie od ogrzewania. Jest to szczególnie korzystne w ciepłych miesiącach letnich, kiedy ogrzewanie jest wyłączone lub wyłączone. Grzejniki na ręczniki lub grzejniki na ręczniki, które działają tylko na energię elektryczną, mogą stać się bardzo drogie na dłuższą metę.

Ogrzewanie podłogowe nagrzewa się szybko i przede wszystkim nie jest widoczne

Najbardziej eleganckim i wygodnym rozwiązaniem do ogrzewania łazienki jest ogrzewanie podłogowe. Ogrzewając płytki łazienkowe, nie zmarzniesz, a ciepło będzie równomiernie rosnąć. Ponieważ wężownice grzewcze znajdują się pod płytkami, grzejnik nie jest widoczny. Wadą jest jednak to, że cała podłoga musi zostać rozerwana w celu późniejszego montażu. Grzejniki są często oferowane w połączeniu z grzejnikiem na ręczniki. Podobnie jak grzejnik łazienkowy czy grzejnik na ręczniki, ogrzewanie podłogowe może być ogrzewane ciepłą wodą lub prądem. Elektryczne systemy ogrzewania podłogowego, które są zasilane energią elektryczną, szybko się nagrzewają, ale często powodują wysokie koszty.

Ogrzewanie prądem w łazience lub pod prysznicem może być bardzo kosztowne

Prostymi i bardzo drogimi rozwiązaniami do ogrzewania łazienki są promienniki elektryczne lub termowentylatory. Oba grzejniki zamieniają energię elektryczną na ciepło. Ponieważ są zasilane prądem, należy również wybrać odpowiednie miejsce w łazience lub pod prysznicem. Urządzenia na podczerwień zajmują szczególną pozycję, jeśli chodzi o ogrzewanie za pomocą energii elektrycznej. Urządzenia te zamieniają energię elektryczną na promieniowanie podczerwone i tym samym ogrzewają wszystkie obiekty w bezpośrednim sąsiedztwie. Ciepło tych grzejników można odczuć od razu po włączeniu. Niemniej jednak promienniki podczerwieni zużywają bardzo dużo energii w porównaniu do mocy grzewczej. Dzięki tym grzejnikom płytki również pozostają zimne.

Wiele systemów grzewczych musi być podłączonych przez instalatora

Wyposażenie łazienki w ogrzewanie to oczywiście zawsze kwestia kosztów. Najtańszą opcją zakupu są promienniki, termowentylatory, ale także promienniki podczerwieni. Urządzenia mobilne można skonfigurować szybko i często nie muszą być podłączane przez specjalistę. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku grzejników łazienkowych lub grzejników na ręczniki. Grzejniki są droższe i muszą być podłączone przez hydraulika. Instalacja ogrzewania podłogowego jest jeszcze bardziej złożona i kosztowna. Nawiasem mówiąc, jeśli wynajmujesz dom, musisz wyjaśnić z wynajmującym sposób ułożenia ogrzewania podłogowego, ponieważ dokonywana jest zmiana strukturalna.