Stylowy komfort ogrzewania w każdej chwili – niezależnie od centralnego ogrzewania

W łazience jest bardzo dużo ludzi rano i wieczorem. Grzejniki designerskie często pokrywają wynikające z tego krótkotrwałe większe zapotrzebowanie na ciepło – jako uzupełnienie ogrzewania podłogowego. Jeśli są wyposażone w dodatkową lub wyłącznie elektryczną obsługę, centralne ogrzewanie nie musi nawet być włączone. Jest to szczególnie przydatne w sezonowych okresach przejściowych. Grzejniki elektryczne również zyskują na popularności ze względu na coraz większe wykorzystanie energii elektrycznej w systemach PV. Z tego powodu wiele modeli grzejników dekoracyjnych firmy Kermi, specjalisty od klimatu wewnętrznego, jest dostępnych również jako rozwiązania elektryczne w różnych wersjach.

Dzięki różnorodności kształtów, designerskie grzejniki Kermi podkreślają różnorodne style wyposażenia – niezależnie od tego, czy są retro, purystyczne czy eleganckie. Ponadto wszystko jest możliwe pod względem kolorystycznym, od subtelnych niuansów i mocnych tonów po szlachetne metaliczne wykończenia, dzięki czemu grzejniki doskonale komponują się z wyglądem każdego miejsca. Szczególnie popularne są w łazience. Ale designerskie grzejniki świetnie prezentują się również w strefie wejściowej, w salonie czy w kuchni – jako akcent wizualny, jako praktyczne podgrzewacze do ręczników i przyjemne grzejniki, także jako dodatek do ogrzewania podłogowego.

Grzejniki elektryczne są szczególnie przydatne w okresach przejściowych sezonowych: pokrywają krótkotrwałe zapotrzebowanie na ogrzewanie, całkowicie niezależne od centralnego ogrzewania. Dlatego też wiele modeli grzejników dekoracyjnych od specjalisty od klimatyzacji pomieszczeń, firmy Kermi, jest dostępnych również jako rozwiązania elektryczne.

Trend: komfort termiczny dzięki rozwiązaniom elektrycznym

Do szybkiego nagrzania łazienki rano lub krótkotrwałego, przytulnego ogrzewania w salonie w chłodny jesienny wieczór, szczególnie atrakcyjne są grzejniki elektryczne. Ponieważ zapewniają przyjemne ciepło w pomieszczeniach niezależnie od centralnego ogrzewania. Oznacza to, że nie trzeba go włączać w okresach przejściowych sezonowych lub w chłodniejsze letnie dni. W tym celu specjalista od klimatu wewnętrznego, Kermi, oferuje wiele swoich grzejników dekoracyjnych z dodatkowym zasilaniem elektrycznym lub w wersjach czysto elektrycznych – na przykład Ideos, który swoim rzeźbiarskim wyglądem stanowi wizualną atrakcję w pomieszczeniu. Podobnie Credo plus, jako klasyczny design z okrągłymi rurkami ułożonymi w blokach, aby ułatwić wieszanie ręczników, może być obsługiwany elektrycznie. Z drugiej strony Tabeo oferuje połączenie miękkich, płynnych i prostych kształtów. W wersji całkowicie elektrycznej grzejniki są szczególnie łatwe w montażu i można je elastycznie ustawiać w pomieszczeniu – ponieważ są niezależne od przyłącza grzewczego.

Wersje czysto elektryczne są po prostu podłączane do zasilania i mogą być instalowane oddzielnie od obiegu grzewczego. Oznacza to, że można je również elastycznie ustawiać w pomieszczeniu jako elementy wystroju. Na zdjęciu: Ideos staje się wizualną atrakcją w pomieszczeniu dzięki swojemu rzeźbiarskiemu kształtowi.

Inteligentny komfort

Nie tylko ich instalacja, ale także sterowanie rozwiązaniami elektrycznymi firmy Kermi jest łatwe. Temperaturę w pomieszczeniu można regulować za pomocą różnych sterowników – od bezstopniowej regulacji za pomocą pokrętła do programowalnego pilota zdalnego sterowania Comfort z wyświetlaczem LCD. Zintegrowany jest również wzmacniacz do szybkiego ogrzewania pomieszczenia i funkcja ochrony przed zamarzaniem. Wiele grzejników elektrycznych Kermi można również łatwo zintegrować z systemem inteligentnego domu za pomocą opcjonalnie dostępnych bezprzewodowych siłowników przełączających.

Sprytne wykorzystanie energii z PV w grzejnikach elektrycznych 

Okrągłe rurki Credo plus, ułożone w blokach, pozwalają na swobodne zawieszenie ręczników w łazience – tutaj w trybie elektrycznym bez podłączenia do centralnego ogrzewania. Eksploatacja elektrycznych rozwiązań grzewczych z wytwarzaną samodzielnie energią z PV jest szczególnie wydajna i zrównoważona.

Atrakcja dla osób dbających o środowisko i koszty: każdy, kto zainstalował system fotowoltaiczny, może efektywnie obsługiwać elektryczne rozwiązania grzewcze za pomocą samodzielnie wytwarzanej energii z PV. Szczególnie w czasach spadających taryf gwarantowanych i lepszych opcji magazynowania, ta możliwość wykorzystania energii elektrycznej dla siebie staje się ponownie atrakcyjna.