Usuń kamień moczowy w toalecie

WC w swoim własnym domu, to miejsce, gdzie chcesz, aby czuć się bezpiecznie i komfortowo. Nie ma tu miejsca na brud czy nawet nieprzyjemne zapachy. Najczęstszą przyczyną są osady z kamienia moczowego. Te twarde cząsteczki zapewniają optymalną pożywkę dla bakterii, dlatego należy wypowiedzieć wojnę brudowi.

Domowe środki zaradcze są często wystarczające 

Kamień z moczu można łatwo usunąć za pomocą domowych środków, nie musisz kupować drogich środków czyszczących z drogerii. Niektóre z najbardziej skutecznych domowych środków obejmują:

  • ocet winny
  • Proszek do pieczenia
  • kwas cytrynowy
  • proszek do pieczenia

Ocet jako tajna broń przeciwko kamieniu moczowemu

Prawdopodobnie znasz dezynfekujący i usuwający kamień efekt octu. Dlatego szczególnie esencja octu idealnie nadaje się do pozbycia się uporczywego kamienia moczowego. Wieczorem przed snem wlej do muszli klozetowej pół butelki esencji octu. Zamknij pokrywkę, ponieważ zapach octu nie jest dla każdego. Następnego ranka wystarczy umyć jak zwykle szczoteczką do toalety, a kamień moczowy należy już do przeszłości. 

Soda oczyszczona z octem

Jeśli używasz octu, możesz zwiększyć efekt, dodając sodę oczyszczoną. Jak wspomniano powyżej, do toalety dodajesz pół butelki esencji octu. Następnie dodaj trzy do czterech łyżek sody oczyszczonej i pozostaw mieszaninę na noc. Następnego ranka brud można po prostu usunąć szczotką do toalety. 

Kwas cytrynowy rozpuszcza wapno i kamień moczowy

Kwas cytrynowy jest idealnym środkiem do czyszczenia, odwapniania, a także jest idealny do usuwania kamienia moczowego. Kwas jest dostępny w postaci proszku lub płynu w butelce. Wieczorem dodaj trzy do czterech łyżek proszku lub dwie miarki płynu do muszli klozetowej. Zanim następnego ranka spłuczesz włosy, użyj szczoteczki, a Twoja toaleta nabierze nowego blasku. 

Pieni się po sodzie oczyszczonej

Soda oczyszczona to dobrze znany domowy środek na uporczywe zabrudzenia. W połączeniu z colą efekt jest zwiększony. Aby oczyścić, dodaj do toalety dwa lub trzy opakowania sody oczyszczonej i pozostaw na kilka godzin. Jeśli chcesz zintensyfikować efekt, możesz dodać 250 mililitrów coli. Będzie się bardzo pienił, ale to normalne. Po kilku godzinach umyj toaletę jak zwykle, a kamień moczu zniknie. 

Krótkie wskazówki, jak zapobiegać kamicy moczowej

Kamień moczowy jest uciążliwy i występuje w prawie każdej toalecie. Jednak dzięki kilku drobnym sztuczkom możesz przeciwdziałać edukacji i zaoszczędzić sobie wielu prac porządkowych na dłuższą metę.

  • codziennie myj toaletę szczotką toaletową
  • Dokładnie spłucz po skorzystaniu z toalety i unikaj pozostawiania moczu
  • odkamieniaj zbiornik, zwłaszcza jeśli masz twardą wodę

Te trzy sztuczki pomogą ci z wyprzedzeniem zapobiec uporczywym osadom. Dzięki temu możesz znów poczuć się całkowicie komfortowo w cichym miejscu.