Jak usunąć rysy w zlewie mineralnym?

Jak usunąć rysy w zlewie mineralnym?

Usuń rysy w zlewie mineralnym

Jak usunąć rysy w zlewie mineralnym? Małe odlewane zlewozmywaki są podatne na zarysowania ze względu na ich miękką powierzchnię. Brud jest szczególnie osadzony w zadrapaniach. Dlatego warto usunąć rysy. Możesz dowiedzieć się, jak to zrobić tutaj.

Jak usunąć rysy w zlewie mineralnym? Umywalka odlew mineralny porysowany

Zadrapania mogą wystąpić na wiele różnych sposobów, na przykład od upadłego przedmiotu, ale także z powodu nieprawidłowego czyszczenia środkami ściernymi lub zbyt twardą gąbką. Jest rozwiązanie obu problemów: wypoleruj rysy lub wypełnij je.

  • Przeczytaj również – Wskazówki dotyczące czyszczenia umywalek z odlewów mineralnych
  • Przeczytaj także – jak usunąć przebarwienia w zlewie
  • Sprawdź także – Co to jest umywalka z odlewu mineralnego?

Wypoleruj drobne rysy

Miękka powierzchnia umywalek mineralnych odlewanych ma tę wadę, że rysy mogą się szybko pojawiać, ale ma również tę zaletę, że rowki te można ponownie wypolerować bez większego wysiłku.

Kup odpowiednią pastę polerską i gąbkę polerską. Wyczyść zlew, nanieś trochę detergentu na porysowany obszar i okrężnymi ruchami pocieraj gąbką przez kilka minut. Następnie spłucz agenta. Jeśli rysy są nadal widoczne, powtórz proces.

Możesz także wypróbować dwie gąbki polerskie o różnych rozmiarach. Najpierw użyj grubszej gąbki, a następnie poleruj obszar drobną gąbką, aż grubsze rowki znikną. Następnie wypoleruj cały zlew pastą samochodową (i tak powinieneś to robić dwa razy w roku w celu konserwacji).

Wypełnij głębokie rysy

Jak usunąć rysy w zlewie mineralnym?
Podwójny zlew mineralny

Głębsze rowki upuszczonego przedmiotu można również naprawić za pomocą zestawu naprawczego. Zawiera masę szpachlową z utwardzaczem, szpatułkę i papier ścierny, pastę polerską i podkładkę filcową.

Ponownie, ważne jest, aby obszar, który chcesz naprawić, był czysty i suchy. Następnie niewielką ilość masy szpachlowej wymieszać z utwardzaczem (w proporcjach wg instrukcji producenta) i wmasować szpachlę w rysy. Gdy masa wyschnie, przeszlifuj powierzchnię na płasko, a następnie wypoleruj. Jeśli naprawa jest widoczna, wypoleruj cały zlew.