Najlepszy oczyszczacz powietrza w 2023!

Najlepszy oczyszczacz powietrza w 2023! Dobry oczyszczacz powietrza może poprawić Twoje życie, eliminując alergeny unoszące się w powietrzu. Szczególnie są to pyłki i zarodniki pleśni oraz bakterie, wirusy i dym z pożarów lasów i innych źródeł. Oczyszczacze powietrza to bardzo proste urządzenia, które są niewiele więcej niż wentylatorem i filtrem. Jednak oczyszczacz powietrza musi być dobrze zaprojektowany, a także skutecznie działać, aby można go było uznać za wyjątkowy. Oznacza to, że oczyszczacz powietrza powinien być skuteczny w czyszczeniu powietrza zarówno w sporym salonie, jak i pokoju zabaw. Powinna go wyróżniać cicha praca. Pamiętaj, że oczyszczacz pracuje także w nocy, w czasie, gdy cenisz sobie spokojny sen.

W roku 2015 na świecie dominował znakomity Coway Airmega AP-1512HH Mighty. To największy dostępny wówczas oczyszczacz powietrza. Dziś, gdy na rynku mamy więcej oczyszczaczy, klient ma z czego wybierać, a co ważne poziom działania oczyszczaczy wciąż się podnosi.

Najlepszy oczyszczacz powietrza w 2023! Ważne pytania przed zakupem oczyszczacza powietrza

Czy używasz środków czyszczących lub kuchenki do gotowania? Czy w twoim domu mieszkają chorzy ludzie lub zwierzę, które linieje? Co z kurzem? Czy gromadzi się go dużo w twoim domu? Powietrze w twoim domu może nie być tak czyste, jak myślisz. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie często otwierasz okna, aby wpuścić świeże powietrze lub jeśli powietrze na zewnątrz nie zawsze jest najczystsze. Jeśli ci to nie przeszkadza, to ok. Jeśli jednak często doświadczasz kaszlu, swędzenia oczu lub po prostu chcesz, aby powietrze było czystsze, możesz pomyśleć o zakupie oczyszczacza powietrza.

Najlepszy oczyszczacz powietrza w 2023! Co charakteryzuje najlepszy oczyszczacz powietrza?

Kurz, pyłki i inne drobne cząsteczki można usunąć za pomocą oczyszczacza powietrza. Małe cząsteczki, takie jak kurz, pyłki i cząsteczki dymu, mogą zostać usunięte przez oczyszczacz powietrza. Wirusy i substancje lotne o dziwnym zapachu również mogą zostać nim pokonane. Rafał Tarkowski, który jest odpowiedzialny za testy oczyszczaczy powietrza w Think ECO Think BIO, twierdzi, że najlepsze oczyszczacze powietrza są w stanie to zrobić przy dowolnej prędkości. Wniosek z tego taki, że należy szukać oczyszczacza powietrza, który eliminuje szkodliwe pyłki już na najwolniejszych obrotach. Ma to sens i mocno obniża koszty eksploatacji.

Najlepszy oczyszczacz powietrza w 2023! Jak wybieramy najlepszy oczyszczacz powietrza?

Według naszych inżynierów wiele modeli, których używamy w naszych laboratoriach, może z łatwością przejść nasze testy przy dużych prędkościach. Trudność z tymi urządzeniami często polega na tym, ile zanieczyszczeń mogą zebrać, gdy nie działają na pełnych obrotach. Nawet na niskich ustawieniach topowe oczyszczacze powietrza w naszym rankingu potrafią skutecznie oczyścić powietrze. Do tego robią to cicho i przy przystępnych kosztach rocznych. Mają też intuicyjną konstrukcję, więc ich obsługa nie wymaga doktoratu z fizyki cząstek elementarnych. Przenoszenie ich z pokoju do pokoju, regulacja elementów sterujących i wymiana filtrów to proste zadania.

Skuteczność oczyszczacza powietrza

Skuteczność każdego modelu w usuwaniu cząstek o wielkości od 0,1 do 1 mikrona jest testowana poprzez wstrzykiwanie cząsteczek dymu i kurzu do szczelnego pojemnika. (Średnica ludzkiego włosa wynosi 100 mikronów). Mierzymy zmianę stężenia cząstek, gdy oczyszczacz powietrza działa przez 15 minut z największą prędkością. Następnie z mniejszą prędkością, używamy licznika cząstek. Oceniamy również poziom hałasu w decybelach przy każdej prędkości. Obliczamy roczne koszty eksploatacji związane z wymianą filtrów i zużyciem energii potrzebnej do zasilania maszyny przez 24 godziny na dobę, ponieważ maszyny te są przystosowane do pracy w dzień i w nocy.

Najlepszy oczyszczacz powietrza w 2023!
Inteligentny oczyszczacz powietrza

Pięć najlepszych oczyszczaczy powietrza w naszych testach wymieniono poniżej. Zapoznaj się z naszymi szczegółowymi ocenami oczyszczaczy powietrza. Dzięki nim możesz dowiedzieć się o ponad 100 modelach i posortować je na podstawie swoich wymagań (w tym według ceny, marki i wagi). Odwiedź nasz przewodnik zakupu oczyszczacza powietrza, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działają oczyszczacze powietrza.

Oto 5 najlepszych naszym zdaniem oczyszczaczy powietrza w 2023 roku

  • Dyson 360 Heurist
  • Blueair Classic 680i
  • IQAir HealthPro Plus
  • -Winix 5500-2
  • Coway AP-1512HH Mighty

TH!NK

Oczyszczacz powietrza to ważne urządzenie, które może pomóc zredukować alergeny, kurz, dym i inne zanieczyszczenia w powietrzu. Jest to szczególnie korzystne dla osób cierpiących na alergie lub astmę. Jednak może to być dość drogie, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić badania, aby określić, który typ jest najlepszy dla Twoich potrzeb i budżetu. Ponadto należy regularnie wymieniać filtr i odpowiednio konserwować urządzenie, aby zapewnić jego wydajną pracę.

Sprawdź także inne nasze artykuły: