Płyty GK – jako sposób na naprawę domu

Płyty GK to wspaniałe rozwiązanie podczas remontu, które umożliwia totalną przebudowę pomieszczeń. Montaż płyt gipsowo-kartonowych to skuteczny sposób na ulepszenie domu i uczynienie go wygodniejszym i bardziej przytulnym. Potrzebujesz trochę doświadczenia, aby zainstalować płyty gipsowo-kartonowe i zmienić swój dom. Po instalacji właściciele domów zyskują większą przestrzeń i podnoszą cenę swoich domów. 

Montaż płyt gipsowo-kartonowych to materiał wykończeniowy i konstrukcyjny służący do pokrywania ścian i sufitów wewnętrznych, montażu lekkich przegród. Nadaje się do remontu i przebudowy wnętrz zarówno w mieszkaniach o przestarzałym, niewygodnym wystroju, jak i w nowych domach.

Przegroda z płyt kartonowo-gipsowych to prosty sposób na przebudowę, który pozwala z jednego przestronnego pokoju zrobić dwa. Ściana wewnętrzna z płyt kartonowo-gipsowych umożliwia:

 1. dostać z jednego przestronnego pokoju dziecięcego kilka pokoi mniejszych rozmiarów,
 2. zamień duży salon w dwie przytulne sypialnie,
 3. oddzielić kuchnię i jadalnię.

Instalacja płyt gipsowo -kartonowych (https://ikhomepros.com/drywall-installation/) jest łatwa dla doświadczonych mistrzów i ma wiele innych niepodważalnych zalet:

Montaż ścianki działowej wymaga minimum czasu bez znacznych nakładów finansowych.

 1. Niewielka waga konstrukcji nie powoduje obciążenia podłogi.
 2. Konstrukcja ścianek działowych z płyt kartonowo-gipsowych jest taka, że ​​wewnętrzna wolna przestrzeń jest idealnym miejscem na rurociągi i okablowanie.
 3. Gładka i równa powierzchnia arkuszy ułatwia obróbkę.
 4. Łatwy demontaż nie uszkadza innych elementów pomieszczenia w przypadku zmiany jego przeznaczenia;
 5. Zgodność z wymaganiami przeciwpożarowymi, akustycznymi i termicznymi.

Płyty GK. Jak zrobić partycję z płyt kartonowo-gipsowych?

Jak zrobić sobie przegrodę w mieszkaniu z płyt gipsowo-kartonowych?

W mieszkaniu łatwo jest zainstalować ścianki działowe z płyt kartonowo-gipsowych. Wystarczy kupić niezbędne materiały (profile i arkusze płyt kartonowo-gipsowych, a także izolację akustyczną), przygotować niezbędne narzędzia, łączniki i zabrać się do pracy.

Z profili wyłania się mocny projekt podstawowy. Jest wyłożony z obu stron płytami kartonowo-gipsowymi i wypełniony wełną mineralną.

Następnym krokiem jest przygotowanie nowej przegrody do dalszej obróbki, podczas której należy otynkować wszystkie połączenia, szwy i zaślepki śrub.

Ostatni etap pracy-szpachlowanie nowej ściany z późniejszym malowaniem lub wklejaniem tapet.

Płyty GK. Przegroda z płyt kartonowo-gipsowych własnymi rękami

Użyj poziomicy, aby zaznaczyć i narysować linie na podłodze, a także na suficie i ścianach za pomocą długiej linijki lub profilu. Przenieś linię narysowaną na suficie na podłogę za pomocą sznurka, lub liny, a następnie zaznacz znaki na obu ścianach. Jeszcze raz sprawdź dokładność linii poziomowania przed wykonaniem ściany z płyt gipsowo-kartonowych.

Pamiętaj, że te przegrody są zwykle wykonane z drzwiami, aby wejść do zamkniętej przestrzeni. Zaznacz miejsce na podłodze na drzwi, w którym zainstalujesz pionowe profile regałowe.

Płyty GK. Jak zrobić ścianę z płyt gipsowo-kartonowych – instrukcje

Montaż ścianek działowych z płyt kartonowo-gipsowych polega na budowie mocnej ramy. Podstawą ramy są profile poziome i pionowe. Najpierw wzdłuż obwodu przyszłej przegrody montowane są poziome profile, a do nich przymocowane są pionowe stojaki, do których zostaną przymocowane arkusze płyt kartonowo-gipsowych.

Ściany z płyt gipsowo-kartonowych budujemy zaczynając od montażu poziomego profilu sufitowego. Dociśnij profil do sufitu i przymocuj go kołkiem.

Podobnie musisz zainstalować profil na podłodze. Przejdź do montażu profili pionowych. Zamontuj je tak, aby możliwe było zamocowanie izolacji akustycznej po obu stronach profilu.

Wykonujemy przegrodę z płyt kartonowo-gipsowych, zwracając uwagę na to, czy dokładnie ułoży się na gotowej podstawie. Upewnij się, że kołpaki nie wystają i że arkusze są ułożone równomiernie.

Planując wykonanie ścianki działowej z płyt kartonowo-gipsowych, pamiętaj, że możesz na niej umieścić wieszaki lub półki. Aby to zrobić, między pionowymi profilami stojaka musisz wykonać zworki, aby zwiększyć wytrzymałość konstrukcji.

Przed wykonaniem przegrody z profilu zaznacz na podłodze miejsce na przyszłe drzwi.

Wykonując obliczenia, zmierz nie tylko rozmiar drzwi, ale także samą ościeżnicę.

 1. Połóż poziomy profil po obu stronach śladów przyszłego otworu na podłodze;
 2. Na każdym końcu prowadnic poziomych musisz wstawić pionowy profil, który przechodzi do sufitu;
 3. Użyj poziomego skoczka, aby zaznaczyć wysokość drzwi;
 4. Przed przystąpieniem do budowy ściany z płyt gipsowo-kartonowych sprawdź wszystkie pomiary za pomocą poziomu;
 5. Użyj drewnianych prętów, aby naprawić zworkę drzwiową w profilu. Pręty są mocno mocowane do profili za pomocą wkrętów samogwintujących;
 6. Następnie musisz włożyć arkusze do przygotowanej ramy przegrody;
 7. Montaż ścianek działowych z płyt kartonowo-gipsowych wiąże się z obowiązkową obróbką połączeń arkuszy taśmą izolacyjną.

TH!NK

Kilka podstawowych wniosków na ten temat:

Ściany działowe z płyt gipsowo-kartonowych to wygodny sposób na zmianę układu pomieszczenia bez uszczerbku dla nośności ścian głównych, poważnych kosztów finansowych i utraty powierzchni użytkowej.

Arkusze płyt kartonowo-gipsowych są materiałem łatwym w użyciu, więc możesz z nim pracować, jeśli masz pewne umiejętności.

Płyty GK
Płyty GK są wykorzystywane zarówno w starym, jak i nowym budownictwie

Sprawdź także nasze pozostałe artykuły:

Źródło: bezpłatne artykuły publikowane przez gości z ArticlesFactory.com