ECO płyn do mycia naczyń

ECO płyn do mycia naczyń to zarówno bezpieczeństwo, jak i skuteczność. Jeśli się nad tym zastanowić, szorowanie kubków, talerzy i naczyń mydłem z chemikaliami jest na równi z lizaniem poręczy w metrze. Twoja skóra, największy organ w twoim ciele, pochłania wszystkie tajemniczo brzmiące chemikalia z mydła do naczyń, a badania sugerują, że mogą promować alergie, prowadzić do problemów z rozmnażaniem i zwiększać ryzyko niektórych nowotworów.

Kolejna kwestia do rozważenia: kiedy myjemy chemicznie nasze naczynia to całe mydło trafia do naszego systemu kanalizacji i dróg wodnych – tak! Na przykład triklosan, środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy występujący w niektórych mydłach i detergentach, był często wykrywany w jeziorach, rzekach i wodzie morskiej. Stamtąd gromadzi się w organizmach wodnych i infiltruje łańcuchy pokarmowe, co ostatecznie stwarza wiele zagrożeń dla ekotoksyczności.

Wystarczy powiedzieć, że ty, twoja rodzina i środowisko jest lepiej chronione dzięki czystemu, zielonemu mydłu do naczyń, więc dołożyliśmy wszelkich starań, aby znaleźć najlepsze przyjazne dla środowiska substancje. Zapoznaj się ze składnikami, których powinieneś szukać, których powinieneś unikać i które mydła do naczyń są najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze.

Przyjazny dla środowiska płyn do mycia naczyń jest ogólnie godny uwagi ze względu na to, co pozostawiają jego składniki. Problem z konwencjonalnymi mydłami polega na tym, że wiele zawiera toksyczne substancje, które są szkodliwe dla ludzi, źródeł wody, organizmów wodnych lub wszystkich trzech. Toksyny docierają do źródeł wody i organizmów wodnych poprzez systemy septyczne i systemy uzdatniania wody, które nie są w stanie usunąć wszystkich toksyn z wody pochodzącej z recyklingu.

Prawdziwym testem przyjazności dla środowiska jest lista składników, która powinna określać wszystko w mydle. Jeśli zobaczysz niejednoznaczne składniki, takie jak „zapach” lub „barwnik”, możliwe, że w tych formułach są ukryte toksyczne składniki. Zawsze możesz znaleźć więcej szczegółów na stronie producenta mydła lub po prostu znaleźć inną markę z bardziej odkrywczą listą składników.  

SKŁADNIKI DO POSZUKIWANIA

Podobnie jak przy zakupie zdrowych produktów spożywczych w opakowaniach, szukaj produktów gospodarstwa domowego z najkrótszą listą składników. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej podstawowa jest lista składników, tym bezpieczniejszy jest produkt do czyszczenia. Do typowych i przydatnych podstaw ekologicznych mydeł należą woda, soda oczyszczona, ocet, sok z cytryny i boraks.

Według Organicznego Stowarzyszenia Konsumentów (OCA) , zazwyczaj jest to dobry znak, gdy etykieta jest przejrzysta w liście tego, co jest w środku. FDA wymaga przedsiębiorstw do listy składników na kosmetyk konsumentów, higieny osobistej oraz produktów spożywczych, ale nie na pozycji czyszczących. Wiele firm podjęło decyzję o ujawnieniu wszystkich swoich składników, czasem tylko online, ale idealnie na etykietach produktów.

Miej oczy szeroko otwarte na wszystkie te deskryptory na etykiecie mydła do naczyń: „środki powierzchniowo czynne na bazie roślin”, „bez flatanów (syntetycznych substancji zapachowych)” „1,4 bez dioksanu”, „bez barwników”, „petrochemiczny -bezpłatne, „bezglikolowe”, „bezfosforanowe” i „nie żrące”. Środki powierzchniowo czynne są jednym z wielu różnych związków, które tworzą detergent, niszcząc interfejs między wodą a olejami i / lub brudem. Jeśli są nietoksyczne, środki powierzchniowo czynne są nieszkodliwym pierwiastkiem chemicznym związanym z usuwaniem brudu. Ciesz się, gdy zobaczysz że taki środek powierzchniowo-czynny jest „biodegradowalny”, zwłaszcza jeśli zawiera krótkie ramy czasowe, takie jak trzy do pięciu dni.

ECO płyn do mycia naczyń
ECO płyn do mycia naczyń

PŁYN DO MYCIA NACZYŃ -SKŁADNIKI, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ

Przez prawie dwie dekady Agencja Ochrony Środowiska (EPA) stosowała program znakowania Bezpieczniejszy wybór dla produktów, które są bezpieczne dla naszego użytku (a także dla naszych zwierząt domowych, miejsc pracy i środowiska). Produkt na bazie chemicznej może otrzymać etykietę po ocenie w wyniku rygorystycznego procesu naukowego. W celu zwiększenia przejrzystości i zrozumienia bezpieczniejszych składników przeprowadzono wiele testów.

Niektóre popularne złe składniki, które nie uzyskały aprobaty: fosforany (fosforany nieorganiczne są szkodliwe dla zdrowia ), dietanoloamina (działają one jako emulgatory lub środki spieniające, a ich bezpieczeństwo jest wątpliwe ), trietanoloamina (reakcyjny produkt uboczny dwóch toksycznych substancji ) i butylowy cellosolve.

Unikaj „NIEBEZPIECZNY” i „TRUCIZNA” na etykiecie. Składniki wymagające takiego ostrzeżenia na ogół nie będą dobre dla twojej skóry lub układu oddechowego.

PŁYN DO MYCIA NACZYŃ Think ECO Think BIO

Formuła pochodzenia roślinnego jest wolna od barwników i syntetycznych substancji zapachowych, biodegradowalna i pakowana w 100% plastikową butelkę z recyklingu. Płyn do mycia naczyń jest bezglutenowy i hipoalergiczny bez substancji zapachowych, więc jest świetną opcją dla osób o wrażliwej skórze.