EKO POMOC! 11 wskazówek, jak unikać zanieczyszczenia krzyżowego w biurze

EKO POMOC w czyszczeniu biura

Wszyscy kochamy czyste środowisko, czyste miejsce do pracy, myte podłogi, czyste i uporządkowane biurka, puste kosze na śmieci, dezynfekowane toalety i czystą kuchnię biurową. Czyste miejsce pracy zwiększa produktywność , podnosi morale pracy i daje świetne pierwsze wrażenie zewnętrznym interesariuszom. Zarazki i wirusy nie mają miejsca w biurach. Jednak bardzo trudno jest uniknąć tych patogenów i mikroorganizmów w biurze.

Można je przenosić od jednej osoby do drugiej poprzez zanieczyszczenie krzyżowe. Zanieczyszczenie krzyżowe polega na przenoszeniu bakterii i zarazków z jednej osoby lub obszaru na drugą. Zanieczyszczenie krzyżowe można wykonać niezamierzone, gdy koledzy z pracy towarzysko spotykają się podczas spotkań lub podczas sprzątania biur. Może to prowadzić do chorób, rozprzestrzeniania się infekcji, takich jak przeziębienie i obrażenia. Codzienne sprzątanie biur to tylko jeden z wielu powodów, dla których powinieneś utrzymywać porządek w biurze .

Aby pomóc Ci uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego w biurze, poniżej znajduje się 11 wskazówek:

1) Zachęcaj do regularnego mycia rąk
Ludzie przychodzą z różnych miejsc, gdy wchodzą do biura. Aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego, zachęcaj pracowników do regularnego mycia rąk, szczególnie po skorzystaniu z toalety. Można to zrobić za pomocą przypomnień werbalnych, oznakowania w pobliżu kranów i zapewnienia środków do dezynfekcji rąk lub mydła, aby ludzie mogli dokładnie umyć ręce.

2) Wyczyść telefony i komputery
Kładziemy tak duży nacisk na mycie rąk i powierzchni, ale zapominamy, że zawsze nosimy telefony wszędzie, nawet w toalecie. Aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego, zachęcaj współpracowników w biurze do częstego czyszczenia i czyszczenia telefonów i komputerów.

3) Dezynfekuj gałki drzwi i włączniki światła
Wchodząc do pokoju lub wychodząc, wszyscy używamy gałki, aby otworzyć drzwi. Te klamki i przełączniki drzwi mogą w końcu być pokryte zarazkami, które będą przekazywane od jednej osoby do drugiej. Dezynfekuj klamki i włączniki światła za pomocą środków dezynfekujących, które są wystarczająco mocne, aby zabić zarazki.

4) Wdrażaj zasadę „clean as you go”
Jest to polityka, która zachęca pracowników do sprzątania po własnym bałaganie. Ta polityka zachęca pracowników do czyszczenia biurek z brudnych przyborów kuchennych, posiadania czystego zlewu kuchennego, czystych pulpitów i, co ważniejsze, czyszczenia własnych kabin.

5) Zachęcaj do wspólnej etykiety
Niektóre osoby zapominają o znaczeniu powszechnych zachowań, gdy się starzeją. Zachęć pracowników, aby obserwowali wspólne pielęgnowanie ciała, takie jak czyste paznokcie, zadbane włosy, aby zakryć usta podczas kichania lub kaszlu. Oznakowanie i plakaty będą stanowić wspólne przypomnienie.

6) Zachęcaj chorych pracowników do pracy z domu
Zarazki mogą przenosić się między nosicielami. Jeśli jeden z pracowników cierpi na chorobę zakaźną, taką jak przeziębienie, ważne jest, aby trzymali się z dala od biura, aby uniknąć rozprzestrzeniania się zarazków przez zakażenie krzyżowe.

7) Ogólne sprzątanie biura
Dobrze oczyszczone środowisko jest wolne od zarazków. Regularnie czyść biuro, aby uniknąć gromadzenia się kurzu, pleśni i pleśni w biurze. Czyszczenie powinno obejmować trudno dostępne obszary, wentylatory i klimatyzatory, pod ciężkimi meblami i tapicerką.

8) Zorganizuj narzędzia i sprzęt do czyszczenia
Aby uniknąć używania tego samego ręcznika, który jest używany do czyszczenia powierzchni w łazience używanych w kuchni, organizuj i segreguj różne urządzenia czyszczące, aby uniknąć zamieszania. Jeśli to możliwe, możesz mieć narzędzia czyszczące oznaczone kolorami, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego.

9) Często opróżnij kosz
Gdy pojemnik na śmieci zostaje przepełniony, zapewnia miejsce do rozmnażania się bakterii i bakterii. Patogeny te mogą łatwo rozprzestrzeniać się na inne obszary w biurze. Często opróżnij kosz, wyczyść go mydłem i wodą, a następnie sterylizuj go często, aby zabić zarazki.

10) Używaj wysokiej jakości i wysoce skutecznych środków czyszczących
Porzuć tradycyjne praktyki i produkty związane z czyszczeniem i zastosuj obecne wysoce skuteczne metody i produkty do czyszczenia biur. Zastanów się nad środkami czyszczącymi, które są skuteczne do prawidłowego czyszczenia podłóg i powierzchni biurowych, a także promują zdrowe środowisko pracy.

11) Zatrudnij profesjonalną firmę sprzątającą
Aby zapewnić dokładne sprzątanie biura, zatrudnij profesjonalną firmę sprzątającą z udokumentowaną historią. Profesjonalna firma sprzątająca zawsze upewni się, że Twoja przestrzeń biurowa jest czysta i odpowiednio zdezynfekowana, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego.

Przyciągające wzrok miejsce do pracy nie będzie miało znaczenia pod koniec dnia, jeśli nie będzie bezpieczne i czyste.