Firma musi być czysta. Zmiany czyszczenia biur.

Firma i jej biura muszą lśnić. Wiele rzeczy zmieniło się w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Jednym z największych przyczyn tych zmian jest postęp technologiczny. Faktem jest, że środowisko musi się zmienić, ponieważ ludzie tworzą lepsze sposoby robienia rzeczy.

Zmiany, które nastąpiły w ciągu ostatnich dwudziestu lat, miały ogromny wpływ na środowisko biurowe. Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby faceci, którzy przeszli na emeryturę w latach 90. zupełnie nie na miejscu, gdyby wrócili dziś do biura. Co dokładnie się zmieniło? Poniżej znajduje się lista ważnych zmian w biurze w ciągu ostatnich dwudziestu lat.

1) Firma musi być czysta. Praca zdalna

Nie tak dawno było to niewyobrażalne. Obecnie około 1/3 pracowników pracuje ze zdalnej stacji , która jest głównie ich domem. Jest to trend, który poważnie zwiększył motywację pracowników i zaoszczędził wielu firmom kosztów prowadzenia / posiadania biura fizycznego. W niektórych branżach Internet zapewnia pracę w dowolnym miejscu i czasie.

2) Firma musi być czysta. Biurko

W latach 90. biurka były zapakowane różnymi materiałami i sprzętem. W typowym biurku można znaleźć przedmioty, od książki telefonicznej po zszywacz, długopisy, telefon, notatnik, słownik, nożyczki itp. Ponieważ niektóre z powyższych pozycji można dziś znaleźć w biurze, większość brakuje dzięki technologia. Na przykład Google sprawiło, że słownik, książka telefoniczna, folder papierowy i pamiętniki są nieistotne.

3) Firma musi być czysta. Zmiany pracy

W dzisiejszych czasach pracownicy nie angażują się w jedno zadanie przez długi czas, jak to miało miejsce w przeszłości. Dostęp do informacji i lepsza technologia komunikacyjna ułatwiły każdemu wyszukiwanie, aplikowanie i lądowanie. Tak więc, jeśli biuro nie oferuje najlepszych warunków dla swoich pracowników, istnieje wiele szans, że nie przetrwają. Dwadzieścia lat temu wielu utrzymywałoby jedną pracę przez długi czas, bez względu na warunki.

4) Firma musi być czysta. Po prostu nie możesz nic zrobić ani powiedzieć

Dzisiaj w biurach pojawiła się nowa rasa siły roboczej. Ponadto tak wielu jest teraz tak wiele przepisów chroniących pracowników przed wszelką dyskryminacją ze względu na stan cywilny, rasę, orientację seksualną itp. W dzisiejszych czasach łatwo jest ci postawić zarzuty, ponieważ jeśli zrobisz lub powiesz coś, co jest równoznaczne z molestowaniem. W konsekwencji wzrosła tolerancja dla różnych przekonań i zachowań.

5) Firma musi być czysta. Różne style i wygląd

20 lat temu w wielu biurach obowiązywały zasady i przepisy dotyczące ubioru i postępowania pracowników. Tak już nie jest, ponieważ wiele miejsc biurowych toleruje teraz tatuaże, piercing, ekstremalne fryzury, fryzury w wesołych kolorach itp. Nowe pokolenie uważa, że ​​Twój wygląd nie powinien wpływać na perspektywę zatrudnienia i dlatego wymaga dużo większej tolerancji. Mimo to wiele firm i branż przestrzega zasad etyki w dawnych czasach.

6) Firma musi być czysta. Zmiany w życiu zawodowym pracownika

Zasadniczo istnieją różne zmiany w ustaleniach dotyczących pracy, które dotyczą wielu rzeczy, w tym godzin pracy. Wcześniej godziny pracy były zwykle od 9 rano do 5 po południu, podczas gdy obecnie większość biur przewiduje, że czas pracy wynosi od 8 rano do 5 po południu. Oznacza to, że godziny urzędowania wzrosły z 35 do 45 godzin (tygodniowo). W innych przypadkach pracownicy są nawet zobowiązani do przepracowania dodatkowego czasu w zależności od projektu, jaki zajmuje biuro. Na przykład pracownicy branży budowlanej mogą teraz pracować nawet w niedziele, ponieważ popyt na budynki gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich kilku lat.

7) Firma musi być czysta. Mniej papieru

Era cyfrowa przyniosła oprogramowanie, dzięki któremu korzystanie z papieru nie jest konieczne. 20 lat temu dokumenty były potrzebne w każdym biurze, ponieważ telefony i komputery nie były dostępne w dzisiejszych czasach. Przejście na technologię cyfrową jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele branż korzysta obecnie z technologii online, aby komunikować się oraz wysyłać, odbierać i przechowywać dokumenty. W rezultacie zapotrzebowanie na papier drastycznie spadło.

8) Firma musi być czysta. Lepsze zarządzanie odpadami

Pomimo faktu, że wiele biur zużywa mniej papieru, ilość odpadów biurowych znacznie wzrosła na przestrzeni lat. Duża ilość odpadów pochodzi ze zwiększonego zakupu rzeczy przez pracowników. Ponadto więcej marnotrawstwa pochodzi z używania papieru (niektóre branże nadal nadmiernie zużywają ten towar), zbyt wielu przejęć departamentów, złego zarządzania projektami itp. W rezultacie wiele biur przyjmuje obecnie lepsze systemy gospodarki odpadami, czego nigdy byś nie zrobił patrz dwadzieścia lat temu.

Jeśli chodzi o miejsce pracy, powiedzenie – patrz w przeszłość, aby przewidzieć przyszłość, nigdy nie było tak głębokie. Patrząc na wszystkie zmiany, które zaszły w ciągu ostatnich dwudziestu lat, słusznie jest powiedzieć, że nadchodzą kolejne zmiany. Jeśli myślisz o przyjęciu lepszego systemu gospodarki odpadami, jak wiele innych biur XXI wieku, koniecznie skontaktuj się z Think ECO Think BIO.