Wielkie EKO Czyszczenie. Przewodnik dla początkujących po ekologicznym czyszczeniu

Wielkie EKO Czyszczenie. W dzisiejszych czasach sprzątanie w domu kojarzy się z produktami chemicznymi i ostrymi środkami dezynfekującymi. Rzeczywiście, wśród niektórych panuje przekonanie, że rzecz nie zostanie odpowiednio wyczyszczona, dopóki nie zastosujemy silnych środków czystości. Czy jednak jest tak naprawdę? Poznaj moc eko sprzątania!

Czy konieczna jest chemia aby dobrze posprzątać dom?

Zdecydowanie nie! Przez stulecia ludzie sprzątali swoje domy i ubrania w znacznie bardziej naturalny sposób. Nie korzystali do tego z toksycznych środków czystości.

Teraz „czyszczenie ekologiczne”, jak zostało ono nazwane, powraca do mody- choć powoli – i ma wiele zalet. Od niższych kosztów po mniejszy wpływ na środowisko, czyszczenie ekologiczne to świetny sposób na szorowanie w bardziej ekologiczny i bardziej wydajny sposób.

Wielkie EKO Czyszczenie. Korzyści z ekologicznego czyszczenia

Istnieje sześć oczywistych korzyści z przejścia na bardziej przyjazne dla środowiska metody czyszczenia. Obejmują one:

1) Mniej substancji chemicznych jest wchłanianych do organizmu

Usuwając obecność ostrych, zsyntetyzowanych chemikaliów podczas procesu czyszczenia, ograniczasz ich wpływ na organizm twój i twoich domowników. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, alergików i osób o wrażliwej skórze.

2) Czystsze środowisko

Używanie naturalnych składników czyszczących oznacza, że ​​świat wokół ciebie nie jest zanieczyszczony ostrymi chemikaliami.

3) Lepsza jakość powietrza

Jeśli chemikalia nie są wytwarzane i emitowane do powietrza, jakość powietrza powinna się poprawić.

4) Niższy koszt

Naturalne składniki są tańsze i często można je stosować wiele razy, dzięki czemu czyszczenie jest bardziej opłacalne.

5) Bezpieczniejsze produkty

Chemikalia są bardzo niebezpieczne, ale dobra naturalne często nie stanowią takiego samego zagrożenia. Wynika to z tego, że na ogół nie są łatwopalne ani toksyczne.

6) Przejrzystość składników.

Dzięki produktom naturalnym wiesz, co się w nich znajduje i gdzie pozyskano składniki – co jest znacznie trudniejsze w przypadku produktów chemicznych.

Wielkie EKO Czyszczenie. Jak przejść na ekologiczne sprzątanie?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli zdecydujesz się przejść na metody czyszczenia ekologicznego, jest zidentyfikowanie podstawowych składników, które mogą Ci posłużyć do czyszczenia. Są to woda, sok z cytryny, sól, soda oczyszczona i ocet. Umożliwią one posprzątanie całego domu w bardziej ekologiczny sposób. Możesz dodać kilka innych rzeczy, ale z pewnością są to najważniejsze z nich.

Po ich zakupieniu, musisz nauczyć się efektywnie z nich korzystać.

Ekologiczne sposoby na czyszczenie powierzchni

Mieszanie soku z cytryny z wodą to doskonały sposób na mycie okien. Sok pomaga przebić się przez brud i stworzyć połysk. Jeśli jesteś czytelnikiem gazety, zamiast wyrzucać je, użyj ich do wytarcia okien po nałożeniu roztworu soku z cytryny oraz wody. Technikę tę można również zastosować do czyszczenia lusterek i innych powierzchni szklanych.

Gdy twoje okna będą czyste na zewnątrz, czas wejść do środka i rozpocząć polerowanie framug. Woda i sok z cytryny dobrze sprawdzą się na powierzchniach plastikowych, ale w przypadku drewna należy zastosować mieszankę oliwy z oliwek z sokiem z cytryny. Nakładaj na drewno miękką ściereczką. W przypadku trudnych plam dodaj sól, aby utworzyć delikatną pastę. Przetrzyj, a następnie delikatnie wypoleruj obszar miękką ściereczką. W przypadku powierzchni metalowych połącz sól, ocet i mąkę w równych częściach, aby uzyskać pastę. Wcieraj go w metal, pozostaw do wyschnięcia na godzinę, a następnie wytrzyj.

Jak ekologicznie usunąć nieprzyjemne zapachy?

Soda oczyszczona to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się domowych zapachów. Dodaj jej trochę na dno kosza lub umyj nią pojemniki. Powierzchnie można również przetrzeć sodą oczyszczoną, dodając jej niewielką ilość do wilgotnej szmatki.

Ekologiczne czyszczenie odzieży – czy to możliwe?

Czyszczenie odzieży w sposób ekologiczny może początkowo wydawać się trudne, ale w rzeczywistości jest łatwiejsze niż myślisz. Chodzi przede wszystkim o wydajność, więc używaj tylko potrzebnej temperatury i ekotrybu prania. 

Wielkie eko czyszczenie i profesjonalne środki czystości Think Eco Think Bio

Ekologiczne czyszczenie może być niezwykle łatwe z produktami od Think Eco Think Bio. Nasz produkty nie tylko pomagają skutecznie i szybko pozbyć się niechcianych zabrudzeń. Dzięki swojemu naturalnemu składowi i biodegradowalności są one w pełni bezpieczne zarówno dla Ciebie jak i środowiska.