Jak czyścić głowicę prysznicową?

Jak czyścić głowicę prysznicową? Jeśli Twoja głowica prysznicowa nie działa tak jak powinna, niekoniecznie musisz od razu wymieniać ją. Czasem wystarczy wyeliminowanie szumowiny mydlanej i nagromadzonych zabrudzeń, które naturalnie gromadzą się na słuchawce prysznicowej.

Poznaj najlepszy sposób na wyczyszczenie głowicy prysznicowej. Wystarczy dobre szorowanie, mycie i szybkie polerowanie. To świetny sposób na pokonanie brudu dzięki środkom, które już masz w domu.

Jak czyścić głowicę prysznicową? Czego będziesz potrzebował?

Oto, co powinieneś mieć pod ręką, zanim zaczniesz mycie słuchawki prysznicowej:

  • Miękka szczotka do czyszczenia lub gąbka.
  • Ocet winny.
  • Woda.
  • Wykałaczki (opcjonalnie).
  • Soda oczyszczona (opcjonalnie).
  • Ściereczka z mikrofibry (opcjonalnie).

Uwaga : Ponieważ ta metoda czyszczenia nie wymaga użycia silnych chemikaliów, nie będziesz potrzebował rękawiczek czyszczących. 

Jak czyścić głowicę prysznicową? Krok 1: szoruj

Najpierw musisz dobrze wyszorować słuchawkę prysznicową. W tym celu, użyj miękkiej szczotki do czyszczenia lub szorstkiej gąbki, aby zlikwidować zaschnięte osady mineralne z otworów. Możesz użyć także starej szczoteczki do zębów.

Uwaga: zmywaki druciane i szczotki o twardym włosiu mogą zarysować lub uszkodzić drobne metalowe wykończenia. Należy używać miękkiego włosia i delikatnego nacisku, aby tego uniknąć. Jeśli otwory głowicy prysznicowej są otoczone elastycznymi plastikowymi pierścieniami, możesz nawet wysunąć osad palcem lub wykałaczką.

Aby zobaczyć, czy woda wypływa prostym strumieniem o stałym ciśnieniu wody, włącz wodę w prysznicu. Jeśli nie, oczyść zatkane otwory.

Jak czyścić głowicę prysznicową? Krok 2: namaczanie

Moczenie to świetny sposób na odkamienianie urządzenia i pozbycie się zarówno pozostałości, jak i plam wody, których nie można usunąć za pomocą szczotki.

Wypełnij plastikową torbę własnym roztworem do czyszczenia. Możesz go wykonać z wody i octu.

Włóż słuchawkę do torby z roztworem tak aby otwory były całkowicie zanurzone. Użyj gumki lub krętego paska, aby przymocować torbę na szyjce prysznica.

Pozostaw do namoczenia przez dłuższy czas. Najlepiej namaczać głowicę od 30 minut do kilku godzin, w zależności od wykończenia prysznica i stopnia osadzenia się nalotu.

W przypadku opraw pokrytych mosiądzem, niklem lub złotem słuchawkę prysznicową namaczaj zaledwie 15 do 30 minut. W przypadku innych tworzyw możesz pozostawić słuchawkę r roztworze na noc. Dzięki temu roztwór octu ma szansę zlikwidować kamień wapienny wokół głowicy prysznicowej.

Jeśli słuchawka prysznicowa nadal wygląda na zatkaną, powtórz proces – tym razem dodaj do roztworu kilku łyżek sody oczyszczonej i pozostaw go na około 30 minut.

Jak czyścić głowicę prysznicową? Krok 3: spłucz

Po upływie czasu namaczania wyjmij worek i wylej roztwór czyszczący do odpływu prysznicowego. Delikatnie przetrzyj głowicę prysznicową wilgotną gąbką lub szczotką do czyszczenia, aby zetrzeć wszelkie pozostałe pozostałości.

Na koniec puszczaj wodę przez słuchawkę przez około minutę, aby wypłukać otworki.

Jak czyścić głowicę prysznicową? Krok 4: połysk

Chociaż ten krok jest opcjonalny, możesz wypolerować metalowe urządzenie miękką ściereczką z mikrofibry, aby przywrócić mu blask. Pamiętaj, aby usunąć pozostałą wilgoć. Zapobiegnie to tworzeniu się tych nieznośnych białych plam z kropelek wody.

Dzięki dokładnemu czyszczeniu Twój prysznic będzie wyglądał jakbyś właśnie zainstalował lśniące nowe urządzenie. Dzięki tej metodzie nie będziesz musiał pozbywać się starej słuchawki prysznicowej i wydawać pieniędzy na kolejną.

Jak czyścić głowicę prysznicową? Profesjonalne środki czystości

Jeśli do czyszczenia wolisz korzystać z profesjonalnych i skutecznych środków czystości wypróbuj te w wersji eko. Dzięki ekologicznym preaparatom do czyszczenia nie tylko pozbywasz się niechcianych zabrudzeń. Dbasz także o planetę i zdrowie najbliższych. Ekologiczne środki czystości są bezpieczne dla Ciebie i czyszczonych powierzchni. Wypróbuj ANAQUA – płyn do czyszczenia kabin prysznicowych. Jest to produkty do Think Eco Think Bio stworzony z myślą o czyszczeniu łazienek.