Jak wybrać i używać mopa do kurzu

Mop do kurzu jest atutem zarówno dla komercyjnych firm sprzątających, jak i kierowników sprzątania obiektów. To zaufane narzędzie usuwa zanieczyszczenia, jednocześnie wydłużając żywotność podłogi. Ale nie wszystkie mopy są takie same.

Po wybraniu mopa do kurzu Waxie sugeruje, że osoba dokonująca zakupu najpierw zdecyduje, jakiego rodzaju mopa chce: prania lub jednorazowego użytku.

Jak sama nazwa wskazuje, mopy do prania mają głowice odporne na wielokrotne użycie i czyszczenie. Składające się z 4-warstwowej przędzy bawełnianej lub syntetycznej mopy te zapewniają wysoką wartość długoterminową.

Jednorazowe mopy na kurz są ekonomiczną opcją często stosowaną, gdy mop do prania po prostu nie jest opcją. Te mopy są albo wstępnie leczone, albo nieleczone.

Jeśli chodzi o mopy, rozmiar ma znaczenie. Rozmiar wybrany do czyszczenia podłogi zależy od wielkości czyszczonego obszaru. Jeśli woźni będą pracować w obszarze, w którym rozmiar jest na wagę złota, należy wybrać jedną z mniejszych opcji. W przypadku opieki nad dużym obszarem, takim jak boisko do koszykówki, lepsze są mopy większe.

Podobnie jak większość narzędzi używanych przez woźnego, to, co jest używane, a czego nie jest używane wraz z mopem jest ważne. Syntetycznych mopów nie można leczyć, jednak mopy na pranie mogą i powinny być poddawane obróbce mopem. Robiąc to, Waxie sugeruje nalewanie 1 uncji leczenia na każde 6 cali. Mop należy następnie zwinąć i przechowywać przez co najmniej 8 godzin.

Nadmierna obróbka mopa może być dużym błędem, ponieważ może sprawić, że podłogi będą wyjątkowo śliskie i trudniejsze do czyszczenia.