Jak wybrać odpowiedni wózek do sprzątania

Wózek sprzątający jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie może mieć każdy pracownik sprzątający. Wybór odpowiedniego wózka może sprawić, że praca będzie łatwiejsza, szybsza i niewątpliwie mniej stresująca. Jednak według Dennisa Knappa, dyrektora ds. Rozwoju produktu w Impact Products, należy rozważyć kilka kluczowych czynników przed wyborem wózka dozorującego.

Należą do nich:

• Powierzchnia: przetestuj wózek, aby upewnić się, że można go łatwo manewrować zarówno na dywanie, jak i na twardych podłogach. Duże gumowe koła nie powinny stanowić problemu.

• Dźwięk: Jeśli wózek ma być używany w ciągu dnia, oceń go, aby zobaczyć, jak cicho. Zazwyczaj cichszy wózek ma koła o powierzchni 3 m² z przodu i koła o powierzchni 8 m² z tyłu.

• Rozmiar: Wózki są w różnych rozmiarach. Zazwyczaj powinien mieć długość około 35² i szerokość 23². Jest wystarczająco duży, aby pomieścić kilka przedmiotów do czyszczenia, w tym 20 gal. lub 32-gal. pojemnik na śmieci, ale wystarczająco mały, aby manewrować przez większość drzwi.

• Środowisko: jeśli wózek ma być używany na zewnątrz, najlepiej wybrać wózek wykonany z bardziej wytrzymałych materiałów, takich jak wysokoudarowy piankowy polietylen, aby wytrzymać różne klimaty i temperatury.

• Uchwyty materiałów eksploatacyjnych: Przed wyborem wózka określ, jakie narzędzia czyszczące będą przewożone na wózku. Niektóre wózki są zaprojektowane do przenoszenia kilku przedmiotów, inne do przenoszenia wielu przedmiotów, w tym pionowego odkurzacza, kilku butelek ze spryskiwaczem, wiadra na mop i mopa oraz dużego pojemnika na śmieci.

• Uchwyty: upewnij się, że uchwyty znajdują się jak najdalej od pojemnika na śmieci. To jest bardziej higieniczne.

• Estetyka: Wóz sprzątający jest odzwierciedleniem profesjonalizmu pracownika sprzątającego. Wybierz estetyczny wózek dozorowy i utrzymuj go w czystości.

• Dodatki: niektóre wózki są zaprojektowane tak, aby można było dodawać załączniki, na przykład w celu przenoszenia większej ilości środków czyszczących lub materiałów eksploatacyjnych.

„Niektóre wózki [porządkowe] są nawet produkowane, aby można je było poddać recyklingowi” – mówi Knapp.
„Pomaga to promować zrównoważony rozwój, na którym koncentruje się teraz większość wykonawców i menedżerów sprzątania”.