Biologiczne środki czyszczące – czy warto z nich skorzystać?

Co to są biologiczne środki czyszczące? Czy są lepsze dla środowiska? Czy czyszczą tak samo dobrze, jak konwencjonalne produkty, których używamy? Gdzie mogę je kupić? Think Eco Think Bio odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące biologicznych produktów czyszczących.

Co to są biologiczne produkty czyszczące?

Coraz więcej produktów jest przynajmniej częściowo opartych na zasobach biologicznych. W biologicznych produktach czyszczących producenci wykorzystują składniki pochodzenia biologicznego, takie jak olej roślinny lub enzymy. Olej roślinny można stosować do środków powierzchniowo czynnych (związki obniżające napięcie powierzchniowe). Enzymy poprawiają z kolei skuteczność prania w detergentach do tego przeznaczonych.

Skąd mam wiedzieć, że środek czyszczący jest oparty na naturalnych składniach?

Niektórzy producenci gwarantują, że przynajmniej pewien procent produktu czyszczącego jest pochodzenia biologicznego. Ale również produkty czyszczące bez tych etykiet mogą być oparte na biologii. Jeśli szukasz ekologicznego środka, który nie posiada sztucznych substancji sprawdź ofertę Think Eco Think Bio!

Czy biologiczne środki czyszczące są lepsze dla środowiska?

Używanie dowolnego środka czyszczącego oznacza akceptowanie jego  wpływu na środowisko. „Bio” produkty czyszczące nie są automatycznie bardziej przyjazne dla środowiska, ale etykiety produktów pomagają znaleźć produkt, który jest bardziej przyjazny dla środowiska niż przeciętny produkt konwencjonalny. Producenci środków przyjaznych dla środowiska zdecydowanie ograniczają lub zakazują stosowania niektórych substancji szkodliwych. Korzystanie z tych certyfikowanych produktów i stosowanie zalecanych dawek pomaga zminimalizować ich wpływ na środowisko.

Enzymy – korzyści ze składników biologicznych

Bardzo dobrym przykładem tego, jak składniki biologiczne mogą pomóc środowisku są enzymy. Enzymy mogą pomóc zmniejszyć wpływ szkodliwych środków czyszczących na środowisko i są powszechnie stosowane w detergentach do prania. Stosując je, potrzebna jest niższa temperatura, energia i woda, aby zapewnić takie same wyniki czyszczenia. Enzymy stosowane w produktach czyszczących są skuteczne w nawet w niewielkich ilościach i są całkowicie biodegradowalne. Dzięki zastosowaniu takich środków, możemy zużyć aż 30% mniej prądu. Wystarczy wyprać ubrania w temperaturze 30° C zamiast 40° C. Ilość potrzebnego detergentu jest znacznie mniejsza.

Czy biologiczne środki czyszczące są bardziej bezpieczne?

Nie ma jednej odpowiedzi. Certyfikowane produkty ograniczają lub zakazują stosowania niektórych substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Substancje te powinny być wymienione na etykietach. Reakcja alergiczna może być spowodowana zarówno przez naturalne, jak i chemiczne składniki. Ważne jest, aby sprawdzić składniki w przypadku znanej alergii.

Czy biologiczne środki czyszczące czyścą tak samo dobrze, jak zwykłe?

Tak, biologiczne środki czyszczące mogą czyścić tak samo dobrze, jak zwykłe. Właściwości czyszczące zależą od właściwości każdego produktu.

Czy biologiczne środki czyszczące są droższe niż konwencjonalne?

Nie ma jednej odpowiedzi na powyższe pytanie. Sprzedawcy oferują szeroką gamę różnych biologicznych i konwencjonalnych środków czyszczących. Niektóre mogą być droższe; niektóre mogą mieć tę samą cenę lub nawet być tańsze.

Wiele detergentów do prania jest wytwarzanych z enzymów. Enzymy obniżają temperaturę, wodę i energię potrzebną do czyszczenia odzieży. Pomaga to zaoszczędzić pieniądze.

Gdzie mogę kupić biologiczne środki czyszczące?

Biologiczne produkty czyszczące są dostępne w większości sklepów. Wszystkie nasze codzienne produkty czyszczące, takie jak detergenty do prania, uniwersalne środki czyszczące, płyn do mycia naczyń lub środki do czyszczenia łazienki mogą być oparte na naturalnych składnikach. Jeśli szukasz profesjonalnych, ekologiczny środków czystości postaw na biologiczne środki czyszczące Think Eco Think Bio! Na naszej stronie znajdziesz specjalistyczne produkty do mycia różnych powierzchni i produkty do czyszczenia domu, które będą uniwersalne. Są one skuteczne a jednocześnie bezpieczne dla Ciebie, Twojego zdrowia jak i środowiska.

Skąd mam wiedzieć, że użyte składniki pochodzą z ekologicznych źródeł?

Pozyskiwanie zasobów odnawialnych jest kluczowym czynnikiem dla zrównoważonego rozwoju i pozytywnego wpływu na nasz klimat oraz środowisko. Przykładowo, nasze naturalne preparaty oparte są na wyciągach z endemicznej rośliny. Właśnie dlatego, dzięki jej wykorzystaniu, nasze produkty skutecznie i bezpiecznie usuwają nawet najtrudniejsze zabrudzenia z każdego rodzaju powierzchni.