Czyszczenie domu etapami.

Czyszczenie, które trwa 15 minut lub krócej

Czyszczenie domu etapami.

Czyszczenie domu etapami. Wykonuj drobne prace domowe przez cały tydzień, aby w weekendy nie było prac domowych.

Nie masz czasu na sprzątanie domu? Spokojnie! Możesz to zrobić w niecałe pół godziny. Poniżej znajdziesz poradnik, który pomoże Ci się uporać z porządkowanie domu nawet w 15 minut lub krócej!

Czyszczenie domu etapami. Zaoszczędź swój czas!

Regularnie czyść kuchnię.

„Używaj jednorazowych chusteczek dezynfekujących do czyszczenia blatów kuchennych i powierzchni zewnętrznych urządzeń, zlewu, frontów szafek i przełączników” – mówi Julie Edelman, autorka The Ultimate Accidental Housewife: Your Guide to a Clean-Enough House. Następnie weź miotłę i posprzątaj podłogę!

Wyczyść swoje sofy.

Dokładnie wyczyść swoje softy – mówi Linda Cobb, autorka Talking Dirty with Queen of Clean. Pamiętaj, aby wyczyścić również przestrzeń pod poduszkami, a także z tyłu i boków sof

Czyść łóżko.

Zdejmij pościel i odkurz materac oraz poduszki. Wrzuć także pościel do pralki aby była ona czysta, mówi Cobb. Pozwoli Ci to na stworzenie komfortowego miejsca do snu.

Odkurzaj tylko obszary o dużym natężeniu ruchu!

Szczególnie w pobliżu drzwi wejściowych, w okolicach sof itp. Wcześniej możesz je posypać sodą oczyszczoną, aby uzyskać czysty, świeży zapach. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu.

Czyszczenie domu etapami. 10-minutowe zadania

Spraw, by szkło lśniło!

Do tego nie są wymagane specjalne środki czyszczące. „Aby wyczyścić lustra i ekrany telewizyjne, wystarczy lekko zwilżyć pół ściereczki z mikrofibry wodą” – mówi Laura Dellutri, autorka Speed ​​Cleaning 101 . Najpierw powierzchnię wytrzyj wilgotną połówką, a następnie drugą wytrzyj do such

„Maluj” zakładki abażuru.

Plisowane abażury mogą być trudne (i czasochłonne) do wyczyszczenia. Ułatw sobie pracę przy użyciu pędzla o średnicy 1½ cala, sugeruje Marry Findley, autorka The Complete Idiot’s Guide to Green Cleaning. Jest to idealne narzędzie do szybkiego i efektywnego „wchodzenia” między każdą zakładkę.

Jak szybko wyczyścić żaluzje weneckie?

Załóż lekko zwilżoną starą (ale czystą!) skarpetę na dłoń i delikatnie wsuń dłoń między listwy.

Siedzenia bez okruchów.

Jeśli masz dzieci, wiesz, że stół kuchenny nie jest jedynym miejscem, w którym pozostają okruchy. Znaleźć możemy je także na krzesłach. „Wystarczy pięć minut, aby otrzeć miękką szmatką krzesła kuchenne i stołki barowe po śniadaniu” – mówi Cobb. Pozbądź się okruchów tuż po spożyciu posiłku i wyrzuć je do kosza. Dzięki temu utrzymasz codzienny porządek i zaoszczędzisz czas na większe porządki.

Nie zapomnij o kominku.

Cegły od kominka najlepiej zamiatać miotłą. Aby uniknąć zabrudzenia podłogi i szybko pozbyć się kurzu, połóż przed sobą stare prześcieradło. Zgromadzi się na nim cały brud. „Ta metoda jest znacznie szybsza niż próba odkurzania zabrudzeń z cegieł z podłogi”, mówi Findley. (Dodatkowo możesz strząsnąć sadzę z prześcieradła na zewnątrz, wyprać ją i użyć ponownie.

Trzymaj zarazki na dystans.

„Spryskaj wszystkie uchwyty i gałki drzwi, szafki i szuflady w łazience sprayem dezynfekującym” – mówi Edelman. Nie poprzestawaj na tym. Uzbrojony w środek dezynfekujący, przejdź się po domu i spryskaj wszystkie przedmioty, które są często używane i podatne na zbieranie się zarazków na przykład telefony.

Zetrzyj kurz z zapomnianych miejsc.

Delikatnie zwilż bawełnianą szmatkę wodą i wytrzyj ramki do zdjęć oraz tył telewizora. To dwa miejsca, o których zapominamy, a wektorowych bardzo często gromadzi się kurz. „Wszyscy często zapominamy o ich czyszczeniu i nie powinniśmy” – mówi Findley.

Czyszczenie domu etapami. 1-minutowe zadania

Ułóż czasopisma.
Jeśli czasopisma, których nie miałeś czasu czytać, zaśmiecają twój stolik, poświęć 60 sekund na uporządkowanie ich, mówi Cobb.

Wlej filiżankę białego octu do muszli klozetowej.
Szybkie przetarcie szczotką do toalety i voila – iskrzący się połysk.

Jeśli chcesz przyspieszyć swoje sprzątanie wykorzystaj profesjonalne środki czystości. Skorzystaj z produktów ekologicznych od Think Eco Think Bio, które w przyjazny dla środowiska sposób pomogą Ci się pozbyć zabrudzeń raz na zawsze!